2016 Yılı Makaleleri
2015 Yılı Makaleleri
2014 Yılı Makaleleri
2013 Yılı Makaleleri
2011 Yılı Makaleleri
2012 Yılı Makaleleri

KADIN-AİLE-ÇOCUK BÜLTENLERİ

TCDD Eğitim Merkezi Durumu

Ankara Eğitim Merkezi, eğitim merkezi olarak yapılmış ve kullanılmış binadan neden çıkarılmıştır, taşınmanın amacı nedir ve bu amaca ulaşılmış mıdır?

BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Sayın Dr. Ahmed İhsan KIRIMLI Beyefendinin vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

5 Aralık 1934 TBMM'nin Türk Kadınlarına Seçme ve Seçilme Hakkını Tanıyan Yasayı Kabul Etmesi

İlk kez 5 Şubat 1935’te TBMM’ne 18 kadın girdi. 2011’de TBMM’de 79 kadın parlamenter var. Kasım 2011’de Dünya Ekonomik Forumu Küresel Cinsiyet Eşitsizliği Raporuna göre 135 ülke arasında Türkiye 122.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Münasebetiyle Yapmış Olduğu Yazılı Basın Açıklaması

Türkiye, Birleşmiş Milletler tarihindeki 8. bu yüzyılın ise ilk insan hakları sözleşmesini 13 Aralık 2006 tarihinde kabul etmiştir.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI

Kuvvetler ayrılığı demokrasilerde devlet yönetimi ilkesidir. Yani yasama , yürütme ve yargı

SAYIN BAŞKAN DEĞERLİ MİLLETVEKİLLERİ

Toplumsal değişme ve gelişmeye paralel olarak yaşam alışkanlıklarımızda değişir. Değişimler toplumu çoğu kere olumlu yönde etkilerken bazıları da çıkmazları beraberinde getirir.

19 Kasım BM Çocuk İstismarını Önleme Günü

Devletlerin birlik, bütünlük ve devamlılıklarının sağlanması, milli ve kültürel birikimlerinin geleceğe aktarılması ile mümkündür.

28. BİLİŞİM KURULTAYI

Sayın konuklar, değerli katılımcılar hepinizi saygıyla selamlıyor hepinizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

ORTADOĞU GAZETESİ RÖPORTAJI

Engelli Koordinasyon ve İletişim Merkezi olarak çalışmalarımızı kurumsallaştırınca merkezin adının baş harflerinden böyle anlamlı bir kelime çıktı. Bizde merkezimizi kısaca EKİM olarak tanımladık.

28 EKİM ESKİŞEHİR BASIN AÇIKLAMASI

Önemlilikler elbette çok ama önceliklere göre sıraladığım konu başlıkları üzerinde sizlerle partimizin görüşlerini paylaşmak amacıyla buradayım. Hoş geldiniz.

SİYASETTE KADININ VARLIĞININ SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMAYA..

Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve Türkiye’den gelerek bu toplantıyı onurlandıran tüm katılımcıları saygıyla selamlıyorum.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Balı sıcak sütle veya suyla karıştırmak: Kendimizi biraz kötü hissettiğimizde, grip olacağımızı düşündüğümüzde hemen aklımıza gelir sıcak suya bal ve limon karıştırıp içmek.

KADIN ÜZERİNDEN SİYASET Mİ? KADINLA SİYASET Mİ?

Hep büyük konular konuşuldu, tartışıldı. Büyük ekonomik krizler, büyük yatırımlar, büyük açılımlar, büyük projeler, büyük-şehirler ve büyük adamlar.

ÖGTM'ye MHP ZİYARETİ

MHP Milletvekili Adayları Özel Güvenlik Teşkilatı Mensupları Derneği’ni ziyaret ederek Özel Güvenlik Görevlilerinin sorunları hakkında dernek yöneticilerinden bilgi aldılar.

SOYUM KIRIM, SOYKIRIM’A KARŞIYIM

İNSAN… Toplum hâlinde bir kültür çerçevesinde yaşayan, akıl sahibi, düşünme ve konuşma yeteneği olan, evreni bütün olarak kavrayabilen uygarlıklar kuran, tarih boyunca gelişim sağlayan, sanatta, bilimde ve teknolojide giderek daha fazla ilerleyen canlı.