Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Şehidin ’3G’ mesajı

’Millet 3G ile hayata bağlanırken, biz komandolar G3 silahı ile hayatta yaşamaya çalışıyoruz. Hayat işte yaaa’

30 Temmuz 2012 Pazartesi, 22:43:20

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Enis Yücel'in cenazesi askeri uçakla Eskişehir'deki 1'inci Hava Kuvveti Komutanlığı'na getirildi. Buradan ambulansla Alpu İlçesi'ne götürülen Enis Yücel'in cenazesi ilk olarak Fevzipaşa Mahallesi'ndeki baba evinin önüne getirildi. Cenaze gelmeden önce şehidin annesi Birsen Yücel evin önünde asker selamında durdu. Cenaze geldikten sonra evin önündeki kalabalık dua okudu.

Alpulu gençler de ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yapıp "Şehitler Ölmez, vatan Bölünmez", "İmralı basılsın, Apo asılsın" ve "Kahrolsun PKK" diye slogan attı. Şehidin cenazesi daha sonra ikindi namazının ardından Alpu Belediye binasının karşısındaki ilçe meydanına getirilerek burada tören düzenlendi. Törene Vali Kadir Koçdemir, 1'inci Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Abidin Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı, Salih Koca ve Ülker Can, şehidin babası Sami Yücel, ağabeyi İzzet Yücel, yakanları ile birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Eskişehir İl Müftüsü Niyazi Ersoy'un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit uzman çavuş Enis Yücel'in Türk Bayrağı'na sarılı tabutu omuzlarda taşınarak yaklaşık 1 kilometre mesafedeki Alpu İlçe Mezarlığı'na götürülerek burada gözyaşları içinde toprağa verildi.

Alpu İlçesi'nde Kaymakamlık binasının da aralarında bulunduğu çok sayıda kamu kurum, kuruluş binaları ile ev ve işyerlerine Türk Bayrakları asıldı. Şehidin baba evinin olduğu Fevzipaşa Mahallesi sakinleri, semtlerinde daha önce de 2 gencin şehit düştüğünü söyledi.

Şehit Enis Yücel'in 2 gün önce annesi Birsen Yücel'i telefonla arayarak, "Hayırlı Cumalar. Ramazan'ınız mübarek olsun. Ben iyiyim. Sizleri çok seviyor ve özlüyorum" dediği belirtildi.

MİLLET 3G İLE HAYATA BAĞLANIRKEN BİZ G3 SİLAHI İLE YAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Enis Yücel, sosyal paylaşım sitesinde şehit haberlerine yer verdi. Yücel'in facebookunda "Millet 3G ile hayata bağlanırken, biz komandolar G3 silahı ile hayatta yaşamaya çalışıyoruz. Hayat işte yaaa" ve "Millet eğleniyor diskoda barda, biz komandolar vatanımız için nöbet tutuyoruz Cudide Gabarda" şeklindeki yazılar dikkat çekti.