Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP Milletvekilleri: Alan'ı Meclis'te Görmek İstiyoruz

Balyoz davasına izleyici olarak katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekilleri Ruhsar Demirel, Bülent Belen ve Lütfü Türkkan, duruşma çıkışında basın açıklaması yaptı.

Balyoz davasına izleyici olarak katılan Milliyetçi Hareket Partisi (Mhp) Milletvekilleri Ruhsar Demirel, Bülent Belen ve Lütfü Türkkan, duruşma çıkışında basın açıklaması yaptı. Mhp Genel Başkan Yardımcısı Demirel, yaptığı açıklamada tutuklu bulunan Engin Alan'ı, bir an önce Meclis'te görmek istediklerini söyledi.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Balyoz davasından tutuklu bulunan Engin Alan'ın, Türkiye'de son günlerde yaşanan terör olaylarına ilişkin yaptığı değerlendirme sırasında Mhp Milletvekilleri Ruhsar Demirel, Bülent Belen ve Lütfü Türkkan da hazır bulundu. Mhp'li üç milletvekili, Alan'ın açıklamasının ardından duruşma salonundan çıkarak basın açıklaması yaptı.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Milliyetçi Hareket Partisi milletvekilleri olarak İstanbul Milletvekilimiz Engin Alan beyin de içinde yer aldığı duruşmayı izledik. Biz adaletin tecelli etmesini istiyoruz. Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve bütün teşkilatımız adına buradayız ve bizim tek bir arzumuz var: Adaletin koruyuculuğunu, kollayıcılığını, eşitliğini bütün tutuklular için gerçekleşmesi arzusundayız. Umuyoruz en kısa sürede bu gerçekleşecektir. Biz Sayın Alan'ın açıklamasına, yani son söz olarak söylediklerine tamamen katılıyoruz ve kendisini bir an önce Meclis'te aramızda görmek arzusundayız." diye konuştu. Milletvekilleri, yaptıkları açıklamanın ardından duruşma salonundan ayrıldı.

KAYNAK