Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Emeklilerden AKP’ye tepki

Türkiye Emekliler Derneği’nin gerçekleştirdiği 21. Dönem Genel Kurulu’nda gergin anlar yaşandı. Genel Kurula katılan AKP Milletvekillerine emekliler tarafından tepki gösterildi.DURU GÜVEN TAZELEDİ Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Eskişehir Şubesi'nin Olağan Genel Kurulu dün Devlet Demir Yolları bahçesinde gerçekleştirildi. Tek liste ile seçime giren Arif Duru tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi. Genel Kurul toplantısına, AKP Milletvekilleri Nabi Avcı Salih Koca Ülker Can, CHP Milletvekili Kazım Kurt, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici DSP Genel Başkan Yardımcısı Önder Aksakal, Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ve çok sayıda dernek üyesi emekli vatandaş katıldı.

İNTİBAK YARIM

YAMALAK CHP

Milletvekili Kazım Kurt kürsede yaptığı konuşmada, çıkan intibak yasası yarım yamalak oldu. . Bizim arzu ettiğimiz sizin arzu ettiğiniz intibak yasasının çıkabilmesi için CHP’nin iktidara gelmesi gerekiyor. Türkiye’de emeğin emekçinin dar gelirlinin partisi CHP bulduğu kalabalıklar içerisinde somut işler yapan parti” dedi. Demirel ise Emekli bir ailenin kızı olduğunu hatırlatarak, “istiyorum ki yaşa başa takılmadan maaşımı alayım özlük hakkımı alayım Maaşlarınız düşük. Yoksulluk sınırının altında maaş alıyorsunuz. Ben bunu ailemden biliyorum. Bizim konuşmamız gereken bunlar” diye konuştu.

KENDİMİ AYAKTA ALKIŞLATMASINI BİLİRİM

Genel kurul toplantısında konuşma yapan AKP Milletvekili Nabi Avcı, “Önerileri not ettik. Çözülecek bir şekilde öneriler var. Bazı afaki ve bilgiye dayanmadan hangi iktidar olursa olsun bu mevcut altında karışılabileceği mümkün olmayan öneriler de var. muhalefetin görevi iktidarı yanlış ve eksik yaptıkları güzel dille ifade etmektedir” dedi. Avcı’nın konuşması sırasında emekliler arasında bazı kişilerin Avcı’nın sözlerine yönelik protesto seslerinin yükseldiği gözlendi. “Emeklinin halini soran yok. İstenilen zamlar verilmiyor Milletvekilleri bizimle ilgilenmiyor” diyen dernek üyesi emekli vatandaşlara, yanıt veren Avcı, “Ben iletişim profesörüyüm burada sizlere kendimi ayakta alkışlatacak cümlelerde kurabilirim. İstenilen vaatlerin hepsini yapmak isteriz ama hesap kitap diye bir şey var” dedi.

PROTESTO SESLERİ YÜKSELDİ

Bunun üzerine konuşmasına Gayrisafi yurt içi hâsılası rakamlarıyla devam eden Avcı’ya yönelik protestolar devam etti. “yalan bunlar yalan” diye Avcı’ya tepki gösteren kalabalığa ilk müdahale Şube Başkanı Arif Duru’dan geldi. Daha sonra eline mikrofonu alan Dernek Genel Başkanı Ergün’e de“Bu rakamlar doğru bunlar bilimsel araştırmalar” yanıtı verince ortam daha da gerildi. Sinirlerine hakim olamayan emekliler bu seferde Ergün’e yüklendi. Ergün’ün Başbakan Erdoğan’a emeklilere yönelik yapılan iyileştirmeler için Teşekkür ederek çiçek vermesini hatırlatan emekliler, yaşanan duruma tepki gösterdi. Tartışmaların ardından Milletvekilleri genel kuruldan ayrıldı.

KAYNAK