Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Gazetede Yayınlanan Haberleri

Sözcü Gazetesi Röportajı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Sn.Dr.Ruhsar DEMİREL Sözcü Gazetesinden Özlem GÜRSES'e röportaj verdi.

Kadın girişimciler, Demirel ile bir araya geldi (Radikal)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile bir araya geldi.

Türk kadını tavuk değildir

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, AKP hükümetinin kadınları ‘tavuk’ yerine koyan bir zihniyet içerisinde olduğunu ileri sürerek, hükümeti sert bir dille eleştirdi.

Kadın girişimciler, Demirel ile bir araya geldi (Haber7)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile bir araya geldi.

Geleneksel Kırım Gecesi (İstikbal)

Bu yıl ki etkinliğe Tatar olan MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’de katıldı.

Kadın Girişimciler, Demirel ile Bir Araya Geldi (Sanal Basın)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile bir araya geldi.

Kadın girişimciler Milletvekili Demirel ile buluştu (Son Haber)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile Eskişehir Ticaret Odası’nda (ETO) gerçekleştirdikleri toplantıda, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundu.

TOMA meydanı

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, kent meydanı tartışmalarıyla ilgili, “İfade özgürlüğünün tam olarak yaşanmadığı bir ülkede meydanlar ancak TOMA’lar için kullanılır” dedi.

Kadın girişimciler Demirel'le buluştu (Yeni Gün)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile Eskişehir Ticaret Odası’nda (ETO) gerçekleştirdikleri toplantıda, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Kadın Girişimciler Milletvekili Ruhsar Demirel ile bir araya geldi (Eskişehir Gündem)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile ETO’da gerçekleştirilen toplantıda, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Kadın Girişimciler Milletvekili Ruhsar Demirel ile bir araya geldi (www.eskisehir.net.tr)

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile ETO’da gerçekleştirilen toplantıda, kadın girişimciliğinin geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Geleneksel Kırım Gecesi (Eskişehir Anadolu)

Eskişehir Kırım Türkleri Kültür, Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Kırım Gecesine Tepreş Ağası seçilen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Sayın Ruhsar DEMİREL katıldı.

“Öncelik Kızılinler”

MHP Tepebaşı İlçe Kongresine katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel Kent Meydanı ile ilgili konuştu. Demirel, önceliğin Kızılinler Projesi olduğunu söyledi.

Kızılinler'i Önemsiyoruz

MHP’li Demirel, “Biz istihdam yaratacak projeleri önemsiyoruz. Yıllardır bekleyen Kızılinler projesini bitirsinler. Biz her zaman Kızılinler projesine öncelik veriyoruz. Meydan, seçim yatırımıdır. Boşuna TDKB altı ay uzatılmadı” diye konuştu.

Meydanlar tehlikeli TOMA geliyor

Partisinin Tepebaşı İlçe Kongresi’ne katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Kent Meydanı tartışmalarına ilginç bir yorum kattı.

Engelsiz İstanbul İstişare Toplantısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Engellilerin erişebilirliklerini sağlamadığınız sürece ülkedeki birilerinin saraylarda, hanlarda, hamamlarda oturmasının hiçbir önemi yok. Önce erişebilirlik, ulaşabilirlik, eğitim, istihdam sorunları çözülmeli" dedi.

Demirel'den kanun teklifi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr.Ruhsar Demirel; Ağır Engelli Çocuğu ve Yakını Bulunan Kamu Çalışanlarına Eğitim-Bakım İzni Verilmesi ile Gece Çalışmasından Muaf Tutulmaları yönünde TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi sundu.

Ruhsar Demirel'den Engelli Yakınları İçin Yasa Teklifi

“ MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel;Ağır Engelli Çocuğu ve Yakını Bulunan Kamu Çalışanlarına Eğitim-Bakım İzni Verilmesi ve Gece Çalışmasından Muaf Tutulmaları için TBMM Başkanlığı’na kanun teklifi verdi. „

MHP İstanbul'da Engelsiz İstanbul“ İstişare Toplantısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel: "Engellilerin erişebilirliklerini sağlamadığınız sürece ülkedeki birilerini saraylarda, hanlarda, hamamlarda oturmasının hiçbir önemi yok. Önce erişebilirlik, ulaşabilirlik, eğitim, istihdam sorunları çözülmeli" dedi.

Memur kadrolarına atanan personelin nakil yasağının kaldırılması istendi

Sözleşmeli personel statüsünden memur kadrolarına atanan çalışanlara yönelik, 5 yıl nakil yasağının kaldırılması hakkında kanun teklifi verildi.

Ruhsar Demirel’den iş kazaları sorusu

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, bütçe sunumunu yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a Soma ve Ermenek maden kazaları ile Konya’dan Isparta’ya elma toplamaya giderken trafik kazasında hayatını kaybeden 17 işçi ve ailesi için ne yaptığını sordu. Demirel, “Elma toplamak için okula gitmemiş o gün bir çocuk vardı o minibüste. Okul harçlığı için çalışan çocuklar var o minibüste, üniversite harçlığını çıkarmak için işe giden genç kız var o minibüste. Çeyizi için giden genç bir kız var o minibüste. Bakanlığınız hani çeyiz için 18 yaşındakilere destek oluyor ya, ilgi alanınızda ya. Konya’dan Isparta’ya elma toplamaya giderken ölümleri netleşmiş 17 insan ve onların aileleri onlar için ne yaptığınız Sayın Bakan?” diye sordu.

Demirel’den Bakan İslam'a: Elma toplamaya giderken ölen 17 kişi için ne yaptınız?

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, bütçe sunumunu yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a Konya’dan Isparta’ya elma toplamaya giderken trafik kazasında hayatını kaybeden 17 işçi ve ailesi için ne yaptığını sordu.

Dedemin Batum'dan Artvin'e Gelişini Hatırladım

Yönetmenliğini Hasan Kıraç’ın yaptığı ve gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen 'Birleşen Gönüller' filminin üçüncü galası Eskişehir Özdilek Alışveriş Merkezi'nde yapıldı.

Genetik tanı testleri ve tüp bebek tedavisinin SGK ödeme kapsamına alınması

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DEMİREL’DEN ÜLKÜCÜ İŞÇİLERE ZİYARET

Dernek binasında gerçekleştirilen ziyarette konuşan Demirel, ülkücü işçilerle bir araya gelerek muhabbet etmek istediğini söyledi. Konuşmasına helikopter kazası sonrasında hayatını kaybeden şehitlere başsağlığı dileyerek başlayan Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Ayhan Uçkun ise, “Helikopterin düşmesi ve haberleşme araçlarının kesilmesiyle meydana gelen talihsiz kazada ihmal olup olmamasının araştırılması, ihmal varsa araştırılıp gereğinin yapılması gerekmektedir” dedi.

Ruhsar Demirel, Ülkücü İşçilerle Bir Araya Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği‘ni ziyaret etti.Demirel, dernek binasında gerçekleştirilen ziyarette ülkücü işçilerle muhabbet etmek ve çay içmek için bir araya geldiklerini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel, Ülkücü İşçilerle bir araya geldi

ESKİŞEHİR (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği'ni ziyaret etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel, Ülkücü İşçilerle Bir Araya Geldi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği'ni ziyaret etti.

Demirel, Ülkücü işçiler ile buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Eskişehir Ülkücü İşçiler Derneği’ni ziyaret etti.

İnsanları Sokağa Davet Edenleri Akla, Vicdana, İnsafa Davet Ediyorum

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Kobani için insanları sokağa davet edenleri eleştirerek, "Sokaklar korunaksız, sokaklar çocuklar için tehlikeli. İnsanları sokağa davet edenleri ben akla davet ediyorum, vicdana davet ediyorum, insafa davet ediyorum" dedi.

Ruhsar Demirel: "İnsanları Kimse Sokağa Çağrı Edemez"

IŞİD bahanesiyle izinsiz gösteriler- MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel: "İnsanları kimse sokağa davet edemez, bunu şiddetle kınıyoruz"- "Bu memlekette anarjiden, kargaşadan, kaostan medet uman ve böylelikle yol aldığına inanan ve belki de bazı insanların bu tutuma taviz verdiği bir takım vatandaşlar var. Bu kişiler her keyifleri istediğinde vatandaşı sokağa davet ederlerse bu, memlekette hiçbir vakit istikrarı, sükuneti, huzuru getirmez.

MHP ESKİŞEHİR TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

Hükümetin 49 rehinenin üzerinden siyaset yaptığını dile getiren Demirel, “Bizim tek arzumuz içeride ve dışarıda insanların canının yanmaması. Hala 49 rehinenin serbest bırakılması üzerinden siyaset yapıyorlar. Hükümet elinden geleni yapmalıdır. Bizim tek arzumuz içeride ve dışarıda kimsenin canının yanmaması, hangi etnik kökenden gelirse gelsin insanların canının yanmaması. Orada Kürtlere karşı uygulanan bir katliam da var.

MHP ESKİŞEHİR'DE BAYRAMLAŞMA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Başkanlığı’nın parti binası önünde düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ülke ve dünya gündemine ilişkin konuştu.

Mhp Eskişehir Teşkilatında Bayramlaşma

MHP’nin tezkereye "evet" demesinin, memleket bütünlüğü için aldığı bir tutum olduğunu söyleyen Demirel, buna karşın hükümetin hala tezkerenin gereklerini yerine getirmediğini söyledi. Demirel, “Önce kendi sınırlarımız içindeki vatandaşlarımızın can ve mal güveliğinin sağlanması için ve sınır güvenliği sağlanması için, sonra yurt dışındaki her insanın can ve mal güvenliği için ülke ve askeri güç olarak yapılabilecekler temin edilsin” dedi.

MHP ESKİŞEHİR TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

Devletin 49 rehinenin üzerinden politika yaptığını dile getiren Demirel, “Bizim bir arzumuz içeride ve dışarıda insanların canının yanmaması. Hala 49 rehinenin serbest bırakılması üzerinden politika yapıyorlar. Hükümet elinden geleni yapmalıdır. Bizim bir arzumuz içeride ve dışarıda kimsenin canının yanmaması, hangi etnik kökenden gelirse gelsin insanların canının yanmaması.

MHP Eskişehir Teşkilatında Bayramlaşma

Hükümetin 49 rehinenin üzerinden siyaset yaptığını dile getiren Demirel, "Bizim tek arzumuz içeride ve dışarıda insanların canının yanmaması. Hala 49 rehinenin serbest bırakılması üzerinden siyaset yapıyorlar. Hükümet elinden geleni yapmalıdır. Bizim tek arzumuz içeride ve dışarıda kimsenin canının yanmaması, hangi etnik kökenden gelirse gelsin insanların canının yanmaması.

MHP Eskişehir Teşkilatında Bayramlaşma

Tezkereye "evet" derken önceliklerinin, sınır güvenliğinin sağlanması olduğunu kaydeden Demirel, şöyle konuştu: "Onun ötesinde de oluşturulacak bir güvenlik bölgesinde koalisyon devletlerince, diğer ülke insanlarının can güvenliğinin sağlanması esası ile buna "evet" dedik. Hükümet 12 yıldır hiçbir tezkerenin gereğini yapmadı, inşallah bu defa hükümet görevini yerine getirir ve en kısa sürede tezkerenin gereğini yapar. Biz muhalefet partisi olarak çekincelerimizle birlikte, hükümetin elini güçlendirecek her türlü imkanı sunduk. Kimin kime ne dediği önemli değil.

MHP ESKİŞEHİR TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

Tezkereye "evet" derken önceliklerinin, sınır güvenliğinin sağlanması olduğunu kaydeden Demirel, şöyle konuştu: “Onun ötesinde de oluşturulacak bir güvenlik bölgesinde koalisyon devletlerince, diğer ülke insanlarının can güvenliğinin sağlanması esası ile buna "evet" dedik.

MHP ESKİŞEHİR TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Başkanlığı’nın parti binası önünde düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ülke ve dünya gündemine ilişkin konuştu.

Mhp Eskişehir Teşkilatında Bayramlaşma

MHP Eskişehir Teşkilatında Bayramlaşma

Bayramlasma programindaki konusmasina bundan sonraki bayramlarin acisiz, kansiz, bolunmeden tum inananlarla hep birlikte gecmesini dileyerek baslayan Demirel, basin mensuplarinin sorularini yanitladi. MHP'nin tezkereye "evet" demesinin, memleket butunlugu icin aldigi bir tutum oldugunu soyleyen Demirel, buna karsin hukumetin hala tezkerenin gereklerini yerine getirmedigini soyledi.

MHP ESKİŞEHİR TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

MHP’nin tezkereye "evet" demesinin, memleket bütünlüğü için aldığı bir tutum olduğunu söyleyen Demirel, buna karşın hükümetin hala tezkerenin gereklerini yerine getirmediğini söyledi. Demirel, “Önce kendi sınırlarımız içindeki vatandaşlarımızın can ve mal güveliğinin sağlanması için ve sınır güvenliği sağlanması için, sonra yurt dışındaki her insanın can ve mal güvenliği için ülke ve askeri güç olarak yapılabilecekler temin edilsin” dedi.

MHP Eskişehir Teşkilatında Bayramlaşma

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Başkanlığı’nın parti binası önünde düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ülke ve dünya gündemine ilişkin konuştu.

İşgalden Kurtuluş Coşkuyla Kutlandı

Eskişehir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 92′nci yıl dönümü törenle kutlandı.

Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’den ETO’ya ziyaret

Başkan Metin Güler, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’in gerçekleştirdiği ziyarette ETO’nun projelerini anlatarak tüccar ve sanayicinin beklentilerini iletti.

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, ETO Başkanı Metin Güler’i ziyaret etti

Ziyarette Başkan Güler, uzun zamandır gündemde olan Fuar ve Kongre Merkezi ile ETO Hizmet Binası ile ilgili en yakın zamanda ihale sürecine başlayacaklarını söyledi. (HM)

Erdoğan'dan Büyükerşen'e Kurtuluş Kutlama Mesajı

Halk oyunu gösterisiyle sona eren törene, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra gaziler ve vatandaşlar katıldı.

MHP'li Vekil ETO'da

Başkan Metin Güler, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’in gerçekleştirdiği ziyarette ETO’nun projelerini anlatarak tüccar ve sanayicinin beklentilerini iletti.

18 yaşın altında 91 bin 208 kız çocuğu hamile bırakıldı

Resmi verilere göre Türkiye’de yedi yılda 18 yaşın altında 91 bin 208 kız çocuğu hamile bırakıldı; bu yılın sadece ilk üç ayında ise hamile bırakılan çocuk sayısı 2 bin 27

7 yılda 91 bin çocuk hamile

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 7 yılda 91 bin 208 çocuğun hamile kaldığını, 2014’ün ilk 3 ayında 18 yaş altında hamile kalan çocuk sayısının 2 bin 72 olduğunu açıkladı

7 yılda 91 bin ‘çocuk hamile’, 2013′te 3 bine yakın cinsel istismar

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun açıkladığı rakamlar, Türkiye’de kız çocuklarına yaşatılan işkenceyi göz önüne serdi. Sadece Resmi verilere göre Türkiye’de yedi yılda 18 yaşın altında 91 bin 208 kız çocuğu hamile bırakıldı; 2013′te 2 bin 792 çocuk cinsel istismar başvurusu yaptı

7 yılda 91 bin ‘çocuk hamile bırakıldı’

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun açıkladığı rakamlar, Türkiye’de kız çocuklarına yaşatılan işkenceyi göz önüne serdi. Sadece Resmi verilere göre Türkiye’de yedi yılda 18 yaşın altında 91 bin 208 kız çocuğu hamile bırakıldı; 2013′te 2 bin 792 çocuk cinsel istismar başvurusu yaptı

Her şey İnsanla Başladı ve Öyle Sürsün

Today's Zaman: Turkey's Problems Could be Resolved with Ekmeleddin İHSANOĞLU as President

MHP'li DEMİREL Koordinatör Oldu

MHP'nin Çatı Aday Koordinatörü DEMİREL

MHP'den İhsanoğlu Partiler Arası Koordinasyon Kuruluna Üye: Ruhsar DEMİREL

Dev Türk Bayrağı göndere çekildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel tarafından Yukarıkepen mahallesine hediye edilen dev Türk bayrağı göndere çekildi.

Türk Bayrağı Göndere Çekildi

ESKİŞEHİR İLİNE BAĞLI SİVRİHİSAR YUKARIKEPEN KÖYÜ'NDE 'TÜRK BAYRAĞI' GÖNDERE ÇEKİLDİ.

Dev Türk Bayrağı Hediye Ettiler

MHP’li yöneticiler Yukarı Kepen Mahallesine dev bir Türk bayrağı hediye etti. Bayrak mahallede göndere çekildi.

MHP'den Yukarı Kepen Köyüne Dev Türk Bayrağı

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı Yukarı Kepen Köyü Muhtarı Haşim Söker'in Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Merkezi'nden talep ettiği bayrak, Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ve Eskişehir Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ayhan Sezer tarafından teslim edildi.

Dev Türk Bayrağı Göndere Çekildi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel tarafından Yukarıkepen mahallesine hediye edilen dev Türk bayrağı göndere çekildi

MHP'li Demirel Dev Bayrağı Göndere Çekti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve EskişehirMilletvekili Dr. Ruhsar Demirel tarafından hediye edilen Türk Bayrağı göndere çekildi

MHP'den Dev Bayrak Hediyesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ve Eskişehir Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ayhan Sezer genel merkez tarafından gönderilen dev Türk bayrağını , Yukarı Kepen Köyü’ne hediye ettiler.

Türk Dünyası Bilim, Kültür Sanat Merkezi'nin Temeli Atıldı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası etkinlikleri kapsamında kalıcı eser olarak yapılacak olan Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nin temel atma törenine katıldı.

Büyük projenin temeli atıldı

Türk Dünyası Kültür Başkenti projesi kapsamında yapılan Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nin temelleri atıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti kalıcı eserler projesi kapsamında yapılan Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nin temel atma törenine katıldı.

Büyük Projenin Temeli Atıldı

Türk Dünyası Kültür Başkenti projesi kapsamında yapılan Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nin temelleri atıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti kalıcı eserler projesi kapsamında yapılan Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi'nin temel atma törenine katıldı.

Türkiye Kırım'a Sahip Çıksın

Kırım Tatar sürgününün 70. yılı

Acılarımız Büyüyor

Kırım'a Sahip Çıkalım

Demirel: Kırım Türkleri İçin El Ele Vermek Şart

Kırım Türkleri İçin Geç Olmadan Harekete Geçin

Kırım İçin Birlik Olalım

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "İnsan hayatı, insanların var olması, yaşamını sürmesi için el ele vermeli ve yüreklerimizi ortaya koymalıyız, siyasetimizi değil" dedi.

Ülkeyi İleri Götürecek Cumhurbaşkanı Gerekli

Türkiye'yi Dünyadan Koparmayacak Bir Cumhurun Başına İhtiyaç Var

Tüm Kadınların Anneler Gününü Kutlarım

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel Açıklaması

"(Cumhurbaşkanlığı seçimi) Tansiyonu düşürecek, çatışmayı engelleyecek, ülkeyi bugünden daha ileriye götürecek, yasal ve hukuksal olarak da hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarını öncelikleyen, fırsat eşitliğini öncelikli tutan, adil davranan, adalet mekanizmasının ilerlemesi için çabalayan, Türkiye'yi.

Son 12 yılda 11 milli sporcu hayatını kaybetti

Birçok branşta Avrupa ve dünyada adından söz ettiren Türk sporu, son 12 yılda büyük acılar yaşadı. 10 ayrı branşta mücadele eden tam 11 milli sporcu bu süre içerisinde yaşamını yitirdi.

“Koltuklarda Oturmak” Değil “Korkularından Kurtulmak” İstiyorlar

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Sayın Dr. Ruhsar DEMİREL “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” münasebetiyle basın açıklaması yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, ''23 Nisanları bayram gibi mi yaşıyoruz, yaşatıyoruz? Sınav, kurs, bilgisayar, tablet arasında geçen kıstırılmış hayatlarıyla insanlık zincirinin ebediyet halkası olmak için uğraşan çocuklarımız koltuklarda oturmak değil korkularından kurtulmak istiyorlar'' görüşüne yer verdi.

Peki Biz 23 Nisan’ları Bayram Gibi mi Yaşıyoruz/Yaşatıyoruz?

Acı bilançolarıyla kamplaşmaların keskinleştiği, yapmak zorunda olduklarımızla övünerek yapmadıklarımızın üstünün örtülmeye çalışıldığı, yaraların iyileşmesi yerine kanatılmasına çabalandığı,“sen”, “onlar” diyerek kendimizi özne yaptığımız övünmeler-ithamlar arasında çocukların belirlenmiş koltuklarda oturarak, öğretilmiş rollerini çizilmiş alanlarında oynadığı günler olarak yaşıyoruz/ yaşatıyoruz.

Onlar “korkularından kurtulmak” istiyorlar

Bayram; toplumsal uzlaşmanın yaşanması adına bireysel acıların olmaması için çabaların dile geldiği, ortak mutluluk zemininin var edilmesi için gayretlerin ifade edildiği ortak sevinç günleridir. Peki biz 23 Nisan’ları bayram gibi mi yaşıyoruz/yaşatıyoruz?

Çocuklar koltuklarda oturmak değil, korkularından kurtulmak istiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Peki biz 23 Nisan’ları bayram gibi mi yaşıyoruz, yaşatıyoruz?” diye sordu. 'Beton duvarların içinde, sınav, kurs, bilgisayar-tablet arasında geçen kıstırılmış hayatlarıyla 'İnsanlık zincirinin ebediyet halkası' olmak için uğraşan çocuklarımız ise 'koltuklarda oturmak' değil ‘korkularından kurtulmak’ istiyorlar." dedi.

Çocuklar koltuklarda oturmak değil, korkularından kurtulmak istiyor

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Peki biz 23 Nisan’ları bayram gibi mi yaşıyoruz, yaşatıyoruz?” diye sordu.

MHP'den TÜRKAV'a Ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Şubesi’ni ziyaret etti.

MHP'lilerden TÜRKAV'a Ziyaret

Milletvekili Demirel tesislere geldi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel dün tesislere giderek Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi

Kavga Çözüm Değil

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Yunus Emre gibi olmak lazım. Gönlümüz geniş olmalı, kavga etmemeliyiz. Birbirimizle kavga ederek birbirimizi kırarak, küstürerek birbirimizi ayrıştırarak bir yere varamayız" dedi.

DEMİREL'den Ziyaret

Vicdanınızın Sesini Dinleyin

Ayrıştırarak Bir Yere Varılamaz

Eskişehirspor'a Siyasetçi Akını

Yunus Emre Gibi Olmak Lazım

Birbirimizi Ayrıştırarak Bir Yere Varamayız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Yunus Emre gibi olmak lazım. Gönlümüz geniş olmalı, kavga etmemeliyiz. Birbirimizle kavga ederek birbirimizi kırarak, küstürerek birbirimizi ayrıştırarak bir yere varamayız" dedi.

Nevruz, Eşeği Kaybedip Buldurmadır

Demirel, "Dün Nevruzdu. Bahar bayramı. Genel Başkanımızla beraber Kars ta Nevruzu kutladık. Ateş yakıldı yumurtalar tokuşturuldu. Orada herkes çok büyük bir coşkuyla söylenenleri alkışlıyordu. Birlik beraberlik, barış, huzur mesajları verdik. Ama Türkiye de farklı bir yerde de ayrımcılık adına bir kalabalık toplandı. Bir yerde birlik adına bir topluluk, öbür tarafta ayrımcılık adına bir kalabalık var. Hangisi basında yer aldı diye baktığımızda kalabalığı daha çok görüyoruz. Türkiye de Nevruz denildiğinde direk akla şiddet geliyor ne kadar acı bir şey.

Teknolojinin Kökünü Kazıyamazsınız

DEMİREL'den, İlginç Benzetme

Demirel, MHP mitingi için geldiği Erzurum’da partililerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Miting öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Demirel, "Şiddeti yalnızca kadın diye ayırmak mümkün değil. Çünkü kadın da gücünün yettiği oranda çocuğuna, evdeki başka birine şiddet uygulayabiliyor" dedi.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Nevruzun eşeği kaybedip buldurma olayı olduğunu söyledi.

Türkiye "Tayyipland" Değil

Eskişehir MHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, il parti binasına yapmış olduğu ziyarette hükümete ve adaylarına yüklendi. Programa, MHP Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Murat Sanlar da katıldı.

MHP'lilerden Hastane Ziyareti

Halkı Aldatıyorlar

Demirel, Eskişehir`de konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP il binasında bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya MHP İl Başkanı Ahmet Sezer, MHP Belediye Başkan Adayları ve partililer katıldı.Türkiye gündemine ilişkin konuşan Demirel, yerel seçimlerin yerellikten daha çok genel seçim havası içerisinde geçtiğini söyledi.

Ruhsar Demirel: 'Kırım'daki olayların takipçisiyiz'

ESKİŞEHİR (QHA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, MHP Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Murat Sanlar ve MHP İl Teşkilatı yöneticilerinden oluşan heyet Eskişehir Kırım Derneği yöneticilerini dernek binasında ziyaret ederek başarılar diledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Eskişehir’de

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ‘‘Bu ülkede bir paralelden bahsediliyor. Doğrudur, bir paralel var ülkede. Onu hepimiz biliyoruz ama biz adını böyle koyamamıştık. O paralel Kandil’den İmralı’dan ve Oslo’dan geçiyor’’ dedi.

Ruhsar Demirel : “Paralel Kandil’den İmralı’dan ve Oslo’dan geçiyor’’ dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ‘‘Bu ülkede bir paralelden bahsediliyor. Doğrudur, bir paralel var ülkede. Onu hepimiz biliyoruz ama biz adını böyle koyamamıştık. O paralel Kandil’den İmralı’dan ve Oslo’dan geçiyor’’ dedi.

Kırım Öncelik Olmalı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel: “Kırım, bugün tüm dünyanın öncelikli konusu, ama hükümette böyle bir öncelik yok. Onlar insanları nasıl kısıtlayalım onun derdinde.”

MHP'den Alpuya Seçim Bürosu

MHP, Alpu'da Seçim Bürosu Açtı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Isparta’da

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları nedeni ile Isparta’ya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ayağının tozu ile ilk ziyaretini şehit ve gaziler derneğine yaptı. İki günlük programında bir dizi etkinlik ve açılışa katılacak olan Ruhsar Demirel genel siyaset ve Türkiye’nin konumu hakkında da bilgi verdi.

MHP Teşkilatı ve Adaylarından Ticaret Borsası’na Ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP il teşkilatı ve Belediye başkan adaylarıyla birlikte Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu’nu ziyaret ettiler.

Saddam'ın Ülkesinden Kötü Durumdayız

MHP Alpu’da Seçim Bürosunu Açtı

MHP, Alpu’da genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’in de katıldığı törenle seçim bürosu açtı.

MHP, Mahmudiye'de

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir MHP Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel Eskişehir iline bağlı Mahmudiye ilçesin de törenle seçim bürosu açtı.

Yalvaç'ta MHP teşkilatının yeni binası törenle hizmete girdi

Hani Şehit Gelmiyordu

Uzman Çavuş Musa SOMAY'ın şehadetinin uzaktan kumandalı mayın patlaması sonucu olduğunu, genel kurmay açıkladı.

Kırım Türkleri kan ve gözyaşıyla yoğrulacak bir kadere terk edilemez

"Ötenazi" Hayaldi Gerçek Oldu

AKGÜL, Ankara'da Ses Getirdi

MHP Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı

Dr. Ruhsar Demirel Türkiye’de yaşanan süreci ve gelinen noktayı, buna karşın Başbakan ve AKP’nin takındığı tavrı hiciv yaparak eleştirdi. Demirel, Türkiye’nin en büyük rezaletinin Habur’la başladığını hatırlatarak; “Konumuz 42 gün sonra yapılacak seçim. Ama mevzu orda bitmiyor. Yapılacak olan seçimden sonra bazı şeyler Türkiye’de herhâlde farklı algılanacak.

MHP Artvin'de süpriz yapacak!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel; “kendisinin de anne tarafından bir Artvin’li olduğunu ve Hopa’da Neslihan Albay ve Ardanuç’da Ayşe Genç gibi iki bayan Belediye Başkan Adayı olmasının da Artvin’e bu seçimde ayrı önem verilmesine sebep olduğunu, bu işi bayanların erkeklerden daha iyi yapacağının bir kanıtı olarak önümüzdeki bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini” ifade etmiş, Artvin’li hemşehrilerinden bu sefer Artvin’de MHP rüzgarının esmesini istediğini belirttikten sonra, Merkez Belediye Başkan Adayı Kadir Seçkin de dahil olmak üzere tüm ilçe belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adayları halka ve basına tanıtılmıştır.

MHP'li DEMİREL'den Çağrı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, "Kadını ve erkeği ile Türk milleti adına hizmet üretmek isteyenleri listelerimize aday olmak için davet ediyoruz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Rize’de

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine katıldığını belirterek kendi fezlekesini de istedi.

Mhp Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Fezlekesini İstedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine katıldığını belirterek kendi fezlekesini de istedi.

Ruhsar Demirel Rize'de aday tanıtım toplantısına katıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, TBMM’de yaşanan yüksek tansiyonun, hükümet edememenin yansıması olduğunu söyledi.

Ruhsar DEMİREL, Fezlekesini İstedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerine katıldığını belirterek kendi fezlekesini de istedi.

T.B.M.M.’deki Yüksek Tansiyon Hükümet Edememenin Yansıması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, TBMM’de yaşanan yüksek tansiyonun, hükümet edememenin yansıması olduğunu söyledi.

Cinsiyet Üzerinden Tanımlanıyoruz

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi'nde düzenlenen "Siyasetçi Kadınlar Paneli'ne" MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar DEMİREL de Katıldı. Demirel, "Kadınlar cinsiyet üzerinden tanımlanıyor" dedi.

Erkeklerin Kafasındaki Kadın Simgesi Değişmeli

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar DEMİREL, "Kadın ve Siyasi Eğitim Programı" çerçevesinde İstanbul'da düzenlenen panale konuşmacı olara katıldı.

Meclis'te Julianne Moore Tartışması

MHP'li Ruhsar Demirel'den Julianne Moore Tepkisi

TBMM Genel Kurulu'nda önceki gecenin geç saatlerine kadar süren torba tasarının görüşmelerinde MHP'li Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel'den ilginç bir serzeniş geldi. Hürriyet'in haberine göre, Demirel, Türkiye'nin tanıtımında bu yıl Hollywood yıldızı Julianne Moore'un yer almasına ve Kültür Ve Turizm Bakanlığı'nın tanıtım stratejisine sert tepki gösterdi.

Kadın Bedeni Üzerinden Tükiye Tanıtılamaz

Demirel, eleştirilerini Komisyon sırasında oturan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’a yönelterek “Bu tür isimlerle, bu tür kadınların bedeni üzerinden Türkiye’yi tanıtmak size ne kadar akılcı geliyor? " dedi.

DEMİREL, Başbakan'a TOKİ Kredilerilerini Sordu

DEMİREL'den 3 Bakana Soru Önergesi

Demirel'den Sert Eleştiri

Ruhsar Demirel’den Erdoğan’a: İmam oldun yanlış namaz kıldırdın

“ Ruhsar Demirel: “Siz 1.600 bin liraya ev satan çocukların kimsesi oldunuz. Siz ülkedeki yoksullukla değil ayakkabı kutularındaki dolarları getirdiğini iddia ettiğiniz hayali lobilerle mücadele ettiniz. Siz hiç bu ülkenin çocukları için üzülmediniz, ağlamadınız. Siz uçak dolusu şarkıcıyla Somali’ye gitmeyi Konya’da ki açlıktan ölen çocuklara yeğ tuttunuz. Siz hiç caminin içini düşünmediniz

Ruhsar Demirel: "Siz milletin gözünde devleti de öldürdüğünüzü göremediniz."

Konya’dan gelen son haber, Ayaz bebeğin ölümü, insanı yaşatma konusunda beceriksizliklerinizi millete gösteren somut olay oldu. “11 yılda 110 milyar liralık sosyal harcama yaptık. Kimsesizleri bulduk ellerinden tuttuk, onların derdini paylaştık, onların tebessüm edebilmesi için devletin tüm imkânlarını seferber ettik”

Vatandaş Seçimde Hesap Soracak

MHP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil’in tanıtım toplantısında konuşan Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel AK Parti hükümetinin izlediği ekonomik politikaları eleştirerek “Halkın üzerinde büyük bir vergi yükü var. AKP hala rakamlar yükseliyor diyerek göz boyuyor” dedi.

Bölenlerden Değil, Toplayanlardanız

Edizgil İddialı Geliyor

MHP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, bir düğün salonunda düzenlenen bir toplantı ile halka tanıtıldı

Eskişehir'e anlatmalısınız

MHP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil'in tanıtım toplantısı Arya Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Adayı Emine Edizgil, Tepebaşı Adayı Murat Sanlar, Odunpazarı İlçe Başkanı Serdar Ulucan ve yüzlerce partili katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel: "Biz Bölenlerden Değil, Biz Toplayanlardanız"

Biz Bölenlerden Değil, Çarpıp Çoğalanlanrdanız

MHP Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, bir düğün salonunda düzenlenen bir toplantı ile halka tanıtıldı

Vatandaş Seçimde Hesap Soracak

Ruhsar Demirel yaptığı konuşmada “MHP olarak her daim vatandaşla iç içe yaşadık. Başarılı kadromuz sayesinde yerel seçimlerde de biz önde olacağız. Ulaşılamayan belediye değil, kapısı tüm vatandaşa açık belediye anlayışı benimseyeceğiz. Herşey seçimde belli olacak, vatandaş seçimde hesap soracak” dedi

Biz Çıkaranlardan Değiliz, Biz Çarpıp Çoğalanlardanız

Biz bölenlerden değiliz, biz toplayanlardanız. Biz çıkaranlardan değiliz, biz çarpıp çoğalanlardanız. Bunu anlatın, bunları hatırlatınız. Çocukların istikbali, eğitimi, sağlığı, geleceği, kendimiz, bugünümüz, yarınımız için herkese gidiniz, anlatınız. Bu ülkede neler olduğunu, kimlerin ihya olduğunu, kimlerin yokluklara düştüğünü, kimler saltanat sürerken milletin niye yoksulluk çektiğini, iftirayı, yalanı, dolanı hepsini anlatınız ama Allah, hak için anlatınız. Doğruyu anlatınız. Onlara gittiğinizde, güveneceğiniz tertemiz adaylarınızı anlatınız. Bizim hiçbir ayıplı insanımız yok. Bizde kabahati olan, bunu öder.

Biz Bölenlerden Değiliz, Biz Toplayanlardanız

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, "Biz bölenlerden değiliz, biz toplayanlardanız. Biz çıkaranlardan değiliz, biz çarpıp çoğalanlardanız" dedi.

MHP’liler aday tanıtım toplantısında bir araya geldi

MHP İl ve ilçe teşkilatları dün MHP’den Odunpazarı Adayı Diş Hekimi Emine Edizgil’in tanıtım toplantısında bir araya geldiler. Düzenlenen toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı aynı zamanda MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Büyükşehir Belediyesi Adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı ve Tepebaşı adayları, il ve ilçe başkanları, Ülkü Ocağı başkanları, sendika başkanları ile çok sayıda MHP’li katıldı.

Halk Yapılanı Unutmaz

“Bugünkü bu coşku, bu kabına sığamama inşallah sandığa da sığmaz. Türk milliyetçiliğinin söyleyecek çok sözü var hele biz Eskişehirlilerin, öyle çok söyleyecek sözümüz var ki. Eskişehirli 4+4+4’ün mimarlarını unutur mu, Eskişehirli sabahları çocukların okuduğu andı kaldıran altındaki imzanın sahiplerini unutur mu, Eskişehirli tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti yazılarını kaldırtan, eğitim veriyoruz diye bunların altına imza atanları bu seçmene hatırlatmaz mı

Odunpazarı Beld. Başkan Adayı Tanıtım Toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, "Biz bölenlerden değiliz, biz toplayanlardanız. Biz çıkaranlardan değiliz, biz çarpıp çoğalanlardanız" dedi.

MHP'li DEMİREL'den, Bakana Tüp Bebek Sorusu

MHP'li DEMİREL'den, Bakana Tüp Bebek Sorusu

DR. Ruhsar DEMİREL, İş Kadınlarına Başarının Sırrını Anlattı

Bir milyon kişi misafir olamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "(Türkiye'deki Suriyeliler) Bir ülkede neredeyse 1 milyona yakın insanı misafir diye alamazsınız. Kabul edilebilir rakam vardır misafirlikte, bir de süre vardır. Bu insanların içinde çok uzun zamandır burada olanları var" dedi.

Mültecileri size sordular mı?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, yaptığı açıklamada Suriyeli sığınmacılara her türlü kolaylığın sağlandığını belirten Demirel, “Ülkemiz adına Suriye'den gelen sığınmacılara her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyorlar. Tabi dünyada örneği olmayan bir şey yaşıyor Türkiye. Bu kadar çok sığınmacıyı hiçbir yardım almadan kendi başımıza çevirmeye çalışıyoruz. O yüzden bu dünyada bir örnek. İyi veya kötü örnek olma durumu yok. O yüzden bizde gözlemleyelim istedik” dedi.

İnsan Hakları Gününde Masum İnsanları Hatırlayın

İnsan Hakları Konusu Hala Dünyanın Önemli Sorunu

MHP Heyeti Kilis'e Geldi

Kampta sığınmacı hanımlardan biri 7. çocuğuna hamileydi. 'Kim bakacak?' dedim. 'Türkiye' dedi. Şunu söyledim, 'Ben vergilerimi sizin 7. çocuğunuz için vermiyorum, kusura bakmayın' dedim ama tercüman ne kadar çevirdi bilmiyorum. Biz bu ülkenin evlatlarını sağ salim büyütelim, sağlıkla büyüsün, hiç bir anne ve babamızın gözyaşına değmez hiç bir şey ama öncelik kendi insanımızın olmalı. 'Önce can, sonra canan, önce caminin içi, sonra caminin dışı' diye birçok özdeyişlerimiz var. Elbetteki acılar vardır komşuda ama Kerkük'te, Tuzhurmatu'da da çok acılar var daha hiç dile getireni duymadık Hükümet kanadından. Biraz da oralarla ilgilenirlerse oradaki mağduriyetlere sahip çıkarlarsa sanıyorum daha hakkaniyetli, daha vicdani bir yaklaşım olur."

MHP'li Demirel: 1 Milyona Yakın İnsanı Misafir Diye Alamazsınız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "(Türkiye'deki Suriyeliler) Bir ülkede neredeyse 1 milyona yakın insanı misafir diye alamazsınız. Kabul edilebilir rakam vardır misafirlikte, bir de süre vardır. Bu insanların içinde çok uzun zamandır burda olanları var" dedi.

Ruhsar DEMİREL, Gaziantep'te

Misafirlikte Kabul Edilebilir Bir Sayı Vardır

Ruhsar DEMİREL'den Hükümet ve Başbakan'a Eleştiri

Demirel, bir gazetecinin Suriyelilere 'mülteci' diye hitap eden sorusunu yarıda keserek, "Bunlar sığınmacı efendim önce terminolojimizde bunu düzeltelim. Bu kişiler sığınmacı. Mülteci değiller, burada mutabıkız. Misafirlik 3 gündür, 3 günden sonrası ev sahibini yorar. Başbakanımız çok şey söylüyor" diye cevap verdi

Demirel, Hükümete Yüklendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Kilis’te incelemelerde bulunduktan sonra geldiği Gaziantep’te MHP Gaziantep İl binasını ziyaret etti. Demirel’i, MHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Doğan ve partililer karşıladı. Demirel yaptığı ziyarette partilerin sorunlarını dinledi. Daha sonra yaptığı açıklamada Suriyeli sığınmacılara her türlü kolaylığın sağlandığını belirten Demirel, “Ülkemiz adına Suriye'den gelen sığınmacılara her türlü kolaylığı sağlamaya çalışıyorlar. Tabi dünyada örneği olmayan bir şey yaşıyor Türkiye. Bu kadar çok sığınmacıyı hiçbir yardım almadan kendi başımıza çevirmeye çalışıyoruz. O yüzden bu dünyada bir örnek. İyi veya kötü örnek olma durumu yok. O yüzden bizde gözlemleyelim istedik” dedi.

MHP Genel Başkan yardımcısı Demirel, İddialı konuştu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Gaziantep’te hükümetin Suriye politikasını eleştirdi.

İnsan Hakları Dünyanın da Önemli Sorunlarındandır

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin üzerinden 65 yıl geçti. Ancak aradan geçen yıllara rağmen insan hakları sorunları bugün de dünyanın önemli meseleleri arasında yer almaktadır.

Kilis Ziyareti

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, MHP MYK Üyesi Ruhi Ersoy ile birlikte Kilis'te Suriyelilerin barındığı sığınmacı kamplarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, "Gördüğümüz tablodan hiç hoşnut olmadık. Kim ev sahibi, kim misafir biraz ortalık karışmış gibi" dedi

Sağlıkta Hakkaniyet Yok

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, sağlık sektöründe yaşanan şiddete değindi. Demirel, doğru sağlık politikalarının şiddeti durduracağını iddia etti.

Ruhsar Demirel Suriyeli Mültecileri İncelemek İçin Kilis'te

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile beraberindeki heyet, bir dizi inceleme, gezi ve parti toplantısı için Kilis'e geldi.

Sağlıkta Hakkaniyet Yok

Sağlık eğer hakkaniyetle yapılsa,herkes gerekli sağlık hizmetine hakkınca ulaşabilse, sosyal güvenlik şemsiyesi gerçekten herkesi kapsıyor olsa hastanelerin poliklinikleri bir yana, hastane acillerine milyonlarca hasta başvurmaz ve Ersin Arslanlar ölmez. Neden Ersin Arslan öldü, hatırlıyor muyuz? Bu bir sağlıkta şiddet midir, sağlık alanında yaşanmış bir cinayet midir?

Engellilerimizin Yüzde 72’si İşsiz

MHP Genel başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Demirel, Türkiye’de engellilerin yüzde 51’inin eğitime, yüzde 39’unun sağlığa, yüzde 40’ının adalete erişiminde, yüzde 51.3’ünün ise toplumsal yaşama katılımda ayrımcılık içeren uygulamalarla karşı karşıya kaldığını belirterek, “Engelli nüfusunun işsizlik oranı ise yüzde 72 civarındadır” dedi.

MHP: Kabul edilemez

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel “Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ın eşine yapılan bu hareketin asla kabul edilecek bir durum değildir” dedi. Haber7’ye konuşan Demirel, “İster kadın olsun ister erkek, insanlar birbirini dinlemeyi bilmeli.

Namus Kadın Üzerinden Tanımlanıyor

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, "Güçler hiyerarşisi ile şekillenen toplumsal ilişkilerde şiddet sıradanlaşır ve kaçınılmazdır. Kadına karşı uygulanan cinsiyete dayalı şiddet; namusun kadın üzerinden tanımlandığı toplumlarda uluslararası hukukta yargısız infaz olarak kabul edilen namus cinayetlerinden, kıskançlık adına yapılan yaşam kontrolüne varan yelpazede gider gelir."dedi.

DEMİREL'den Tepki

Yakut’un, “Karma eğitimin kaldırılması gerektiğine yönelik” açıklamasına tepki gösteren MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Yakut un "Batılılık adına batıdan gelip okul açanlar da böyle yapıyorlar" şeklindeki sözünü hatırlatarak, "Hristiyanlıkta papalar niye evlenmez? Dini farklılıklarımızın farkında değil misiniz? Aziz diye başlayan okullar var. Hristiyanlıkta kadın haramdır.

Kadına Şiddet Her Alanda Artıyor

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, güçler hiyerarşisi ile şekillenen toplumsal ilişkilerde şiddetin sıradanlaştığını ve kaçınılmaz hale geldiğini belirtti.

Sadık YAKUT'a Tepki Dinmiyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Grup Başkanvekili, Kayseri Milletvekili Sadık Yakut’a tepkiler dinmiyor. Okullarda kızlı-erkekli öğretimin yanlış olduğunu ileri sürerek, bunun düzeltilmesini isteyen Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili’ni Posta Gazetesi de manşetine taşıdı. Yakut’un açıklamasını savunmak için bilimsel olduğunu vurgusuna dikkat çeken gazete, Yakut’un önerisinin kabulü durumunda, Türkiye’nin karma eğitimi yasaklayan 3. dünya ülkesi olacağı görüşünü dile getirdi.

MHP'li DEMİREL'den, TBMM'de Pantolona Evet

Siyasetin Cinsiyeti Olmaz

Çocukları İçin Anneler, Babalardan Daha İlgili

Çoğu Baba, Çocuğun Okul Numarasını Bilmez

Çocukları Özel Okullara Göndereceğiz, Özel Okul Açacağız Demek Çözüm Değil

Siyaset Hayatın Bütünüdür

Anneler, Babalardan Daha Çok İlgili

DEMİREL: Kadınlar Örgütlenmeyi Öğrendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, annelerin çocuklarıyla eşlerinden daha ilgili olduğunu belirterek, ''Ülkemizdeki babalara sorun, çocuğunun hangi sınıfta olduğunu bilir, şubesini, okul numarasını bilmez, okulunun adını düşünerek söyler'' dedi.

BUİKAD Demirel'i Ağırladı

Bir tek türbanlı vekiller aramadı

Meclis konuşması ile ilgili açıklamalarda bulunan Ruhsar Demirel konuşmasında anayasanın eşitlik ilkesine vurgu yaptığını kaydetti ve "Özgürlük yalnızca sizin tanımladığınız haklar değildir. Benim hissettiğimdir" dedi.

“Biz kadınlar istediğimizi giyeriz”

AK Partili dört kadın vekilin başörtüsüyle girdiği TBMM ’nin tarihi gününde en çok konuşulan isimlerden biri MHP adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel oldu. Genel kurulda milletvekillerine seslenen Demirel, “Erkeklere sesleniyorum, mahremimize girmeyin” diyerek feminist çıkışıyla dikkatleri çekti.

Bizim ne giydiğimiz değil milletin ne yediği önemli

RUHSAR Demirel, Türkiye'nin AKP milletvekillerinin başörtüleriyle TBMM Genel Kurulu'na girmelerinden çok daha önemli sorunları olduğunu belirterek, "Dünya Ekonomik Forumu açıklama yaptı. Türkiye 136 ülke içinde 127. sırada iş gücüne katılımda. 91 bin tane çocuk anne var bu ülkede. Bizim ne giydiğimizi değil, onların ne yiyemedikleri, onların nerelerde çalışamadıkları, onların evlerine götüremedikleri ekmekleri, onların alamadıkları sağlık hizmetini konuşmamız gerekirken, bizim kılık kıyafetimiz bu ülkenin sorunu olamaz" dedi.

MHP'li Vekilden Mahrem Dersi

Kadınları Giysileriyle Tanımlamaya Çalışıyorlar

Millet Uzaya Gidiyor, Biz Kadınları Giyisileriyle Tanımlamaya Çalışıyoruz

Başörtülü vekiller aramadı

TBMM'de "Erkekler mahremimize karışmayın" diyerek başörtülü vekilleri savunan Demirel'i, başörtülü vekiller dışında herkes tebrik etti.

Ruhsar Demirel, 'Başörtülü vekillere mobbing yapılıyor'

BMM Genel Kurulu’nda MHP adına söz alan Ruhsar Demirel, “4 hanımefendiye mobbing yapılıyor. MHP olarak insanları kılığı kıyafeti üzerinden tanımlamayı kabul etmiyoruz. Bizim üzerimizden siyaset yapmayın lütfen” dedi. Yaptığı konuşmada başörtülü kadınlara sahip çıkan Ruhsar Demirel, “Bizim kılık kıyafetimiz bu ülkenin sorunu olamaz.

Teferruat halledildi!

Şimdi milletin Meclis’i oldu

AK Partili Nurcan Dalbudak, Gülay Samancı, Sevde Beyazıt Kaçar ve Gönül Bekin Şahkulubey dün Genel Kurula başörtüsü ile gelerek, 79 yıllık prangayı kırdı... AK Parti’nin yanısıra MHP ve BDP de başörtülü vekillere destek verdi... CHP kanadı ikiye bölünürken, Meclis’te korkulduğu gibi bir gerilim yaşanmaması kamuoyunu mutlu etti...

TBMM Genel Kurulu'nda AKP'nin Türban Açılımı

TBMM Genel Kurulu'nda MHP adına söz alan Ruhsar Demirel, "4 hanımefendiye mobbing yapılıyor. MHP olarak insanları kılığı kıyafeti üzerinden tanımlamayı kabul etmiyoruz. Bizim üzerimizden siyaset yapmayın lütfen" dedi

Kadınlar özgürlük dersi verdi

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ise sözlerine, “Bugün MHP açısından olağan bir gün” diyerek başladı. Başörtülü milletvekillerinin üzerinden kadın milletvekillerine ‘mobbing’ yapıldığını söyleyen Demirel, “İnançlarına dayalı olarak giyimlerini tanzim eden hanımların hayatları mikroskop altına konuldu. Bunlar kimseyi ilgilendirmez. Nasıl giyindikleri kimi ilgilendirir? Kaldı ki bu, inancın uzantısıysa kimsenin haddi değildir” diye konuştu.

Burada Mobbing Yapılıyor

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, inançları nedeniyle başlarını örten milletvekillerinin mikroskop altına alındığını belirterek, "Burada mobbing yapılıyor. İnsanların kılık kıyafetleri üzerinden değerlendirilmesini kabul etmiyoruz" dedi.

Twitter'de reklam yapacak bir durum yok

4 türbanlı AK Parti milletvekili Meclis Genel Kurulu'na dün 14 yıl sonra ilk kez kavgasız girdi. Kürsüye çıkan 5 kadın milletvekili ise 'Kadınlar üzerinden siyaset yapanlara' kendi açılarından çok net ifadelerle karşı çıktılar

Türbanlı Meclis!

Türbanlı Vekiller Meclis'te

Başörtülü 4 vekil TBMM'de

Kimsenin Kıyafeti Kimseyi İlgilendirmez

AK Partilili 4 kadın milletvekili TBMM'ye başörtülü olarak girerek Meclis tarihinde bir "ilk"e imza attı.

MHP'den 'erkekler kendi işine baksın' tepkisi

MHP Ruhsar Demirel, partisi adına Genel Kurul'da konuştu ve "erkeklere sesleniyorum mahremimize girmeyin" tepkisi gösterdi

DEMİREL'den Bakana Soru

ALAN, Dimdik Bir Bozkurt

Türkiye Çok Sancılı Bir Süreçten Geçiyor

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanlığı'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Türkiye’nin sancılı günler geçirdiğini söyledi.

Eskişehir İçin Fırsat

Türkiye Çok Sancılı Bir Süreçten Geçiyor

Üretken Belediyecilik, MHP Belediyeciliğin Gerçek Yüzüdür

Türkiye Sancılı Günler Geçiriyor

Eskişehir İçin Bir Fırsat

MHP bayramlaşmasında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel, “Kadir Çalışıcı Eskişehir için sunulmuş bir fırsat” dedi.

Hekimlik mesleğine hükmedildi'

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel şöyle konuştu: "Hastadaki endişe de bir tıbbi zorunluluk doğurur. Bu zaten hekimin kendi mesleki tecrübesi, hasta ile olan ilişkisi sonucunda neticelenen bir doğumu bitirme türü. 0 yüzden bu illa tıbbi zorunluluk demek hekimin yaptığı veya yapmayı düşündüğü bir sezaryeni iptal etmek gibi bir gerekçe getirmez. Bu hekimlik mesleğine hükmetmedir."

Yüksek Yargıdan Sezaryen Kararı

Türkiye'nin sonucunu merakla beklediği karar açıklandı. Anayasa Mahkemesi, doğumun, tıbbi zorunluluk halinde sezaryenle yaptırılabileceğine ilişkin kanun hükmünün iptal istemini reddetti. CHP 6354 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşların Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı hükümlerinin iptali için Anayasa Mahkemesine başvurmuştu.

İnce Hastalıkta İnce Ayrıntı

AKP döneminde 110 veremle savaş dispanseri kapandı, 11 yılda 5 bine yakın kişi öldü

Türkiye'de 10 yılda 4 bin 814 kişi veremden öldü

HALK arasında, 'ince hastalık' da denilen, bilinen ve yaygın adıyla verem (tüberküloz) nedeniyle Türkiye'de son 10 yılda 4 bin 814 kişi hayatını kaybetti. Verem savaş dispanserlerinde son durum ve Türkiye'de hastalığın son 10 yıldaki seyrini Meclis gündemine taşıyan MHP milletvekilleri Ruhsar Demirel ve Özcan Yeniçeri'ye, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yanıt verdi.

Esip Üyelerinin Ziyareti

12 İlçe Sosyal Yardımlaşma Derneği ve iki vakıf tarafından kurulan kısa adı ESİP olan Eskişehir İlçeleri Sivil Toplum Platformu üyeleri MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr.Ruhsar DEMİREL'i TBMM'ndeki makamında ziyaret ettiler.

Gözler DEMİREL'de

DEMİREL İlçe Turunda

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ayhan Sezer ile birlikte mahalli seçimlerle ilgili adaylara destek olmak ve yeni seçilen ilçe başkanlarına başarı dilemek amacıyla bazı ilçeleri ziyaret etti.

MHP'nin Oyları Üzerine Hesap Yapanlar Yanılacak

MHP’de Seçim Çalışması Başladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ayhan Sezer ile birlikte mahalli seçimlerle ilgili adaylara destek olmak ve yeni seçilen ilçe başkanlarına başarı dilemek amacıyla bazı ilçeleri ziyaret etti.

240 bin çocuk tetanos-difteri aşısı olmadı

Türkiye genelinde yıllardır uygulanan aşılama programına göre 8. sınıf öğrencileri için yapılması gereken tetanos-difteri pekiştirme aşısının 2012 yılında aile hekimlerine devredilmesi, binlerce çocuğun aşı olmamasına yol açtı. Söz konusu uygulama nedeniyle Türkiye genelinde geçen yıl 240 bin 935 çocuğun tetanos-difteri pekiştirme aşısı olmadığı belirlenirken Sağlık Bakanlığı aşı olmayan çocukları tek tek tespit ederek aşılama için harekete geçti.

Vali de Aday, Karacan da

240 Bin Çocuk Aşısız

240 bin çocuk aşısız...8'inci sınıf öğrencilerine yapılan "tetanos-difteri pekiştirme aşısının" geçen yıl aile hekimlerine devredilmesi nedeniyle binlerce çocuğun aşılanmadığı ortaya çıktı. Türkiye genelinde geçen yıl 240 bin 935 çocuğun "tetanos-difteri pekiştirme aşısı" olmadığı belirlenince, Sağlık Bakanlığı harekete geçti

İlçelere Gittiler

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ayhan Sezer ile birlikte mahalli seçimlerle ilgili adaylara destek olmak...

Mahmudiye’de Esnafı Dinledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel ve MHP İl Başkanı Ayhan Sezer, MHP Mahmudiye İlçe ziyaret ettiler. Mahmudiye Belediye Başkan Adayı Nuri Yılmaz'a hayırlı uğurlu dileklerin de bulundular ve desteklerini bildirdiler.

Yakın Tarihin En Sancılı Süreci

Takın tarihin en sancılı süreci' MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, 12 Eylül 1980 askeri darbesinin, yakın tarihin en sancılı süreci olduğunu belirterek, "12 Eylül, top yekun kurum ve kuruluşlarımıza, değerlerimize, geleceğimize, bilime, düşünceye, sanata, üretime, bizatihi cumhuriyetimize, demokrasimize ve insanımıza karşı yapılmış büyük bir müdahaledir" dedi.

Milletvekili Demirel’den 12 eylül açıklaması

Demirel 12 Eylül ihtilalının bizatihi cumhuriyetimize, demokrasimize ve insanımıza karşı yapılmış büyük bir müdahale olduğunu iddia etti. Demirel şunları söyledi; "12 Eylül 1980 ihtilalının sonuçlarına rakamlar üzerinden bakacak olursak, vahametin boyutlarını biraz daha iyi anlamış oluruz. Bu süreçte, 650 bin kişi gözaltına alındı. 1 milyon 683 bin kişi fişlendi. Açılan 210 bin davada 230 bin kişi yargılandı. 7 bin kişi için idam cezası istendi. 517 kişiye idam cezası verildi.

DEMİREL: Acılar tazeliğini koruyor

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel 12 Eylül 1980 darbesinin 33. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Darbenin, yakın tarihin en sancılı süreci olduğunu ifade eden Demirer, “Üzerinden geçen bunca zamana rağmen hala geride bıraktığı acılar tazeliğini korumaktadır. 12 Eylül, topyekûn kurum ve kuruluşlarımıza, değerlerimize, geleceğimize, cumhuriyetimize, demokrasimize ve insanımıza karşı yapılmış büyük bir müdahaledir” dedi.

12 Eylül'de En Ağır Darbeyi Ülkücüler Yemiştir

Ülkücü hareket, önce ülkem ve milletim anlayışını sergilemektedir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Ülkücü hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

12 Eylül Tarihimizin En Sancılı Süreci

MHP Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel, 12 Eylül'ün 33. yılı nedeniyle açıklama yaparak 12 Eylül 1980 askeri darbesinin gerek öncesi gerek sonrası itibari ile yakyın tarihimizin en sancılı süreci olduğunu söyledi.

Ülküücüler Ödedi

Ülkücü Hareket Önce Ülkem ve Milletim Demeye Devam Ediyor

Ülkücü Hareket, Devlete Bir Kez Olsun Sırtını Çevirmedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Ülkücü hareket, 12 Eylül öncesi ve sonrasında olduğu gibi demokrasiye ve millet iradesine olan yüksek inancını 'önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben'anlayışı ile sergilemeye devam etmektedir" dedi. Ülkücü hareketin Türkiye'yi komünist emperyalizmine kurban etmek isteyenlere karşı vatan müdafaası yaptığını ve bu nedenle darbenin esas hedefi olduğunu değerlendiren Demirel, "Benzerlerine az rastlanan bu büyük zulme rağmen ülkücü hareket, askerlik kurumuna ve devlete bir kez olsun sırtını çevirmemiş, düşman olmamıştır" açıklaması yaptı. 

Yaşanan Acılar Çok Taze

Ertuğrul Altınel /Eskişehir'den Bildiriyor...

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Eskişehir Milletvekili Sayın Dr. Ruhsar DEMİREL’in “12 Eylül’ün 33. yılı nedeniyle” yapmış oldukları yazılı basın açıklaması.

Darbeler Hala Ağlatıyor

12 Eylül Darbesinin Hedefi Ülkücülerdi

454 cami kapalı tutuluyor

Türkiye çapında 454 caminin, imam ve müezzin sıkıntısı nedeniyle kapalı olduğu ortaya çıktı. MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel’in, Eskişehir’deki camilerin durumuna ilişkin soru önergesi, Türkiye genelindeki camilerin durumuna ilişkin ilginç bilgilerin gün yüzüne çıkmasını sağladı.

MHP adayını belirleyecek

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel Parti teşkilatının bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada hükümete yüklendi. Demirel; "Büyükşehir için birkaç adayımız var. İsmi genel merkezimiz belirleyecek1' diye konuştu.

Adayımız belli değil

PARTİSİNİN bayramlaşma töreninde partililer ile bir araya gelen Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, büyükşehir belediye başkan adaylığı için isim belirlenip belirlenmediği sorusuna şöyle yanıt verdi

MHP'de adaylar tamam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il teşkilatı, il binasında partililerle bayramlaştı. Bayramlaşma törenine MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'de katıldı.

Demirel'den Arınç'a ŞARKILI GÖNDERME

Demirel'den "Musalla Taşı" şarkısı göndermesi

İşte Musalla Taşı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bayram ziyaretine gittiği Bursa'daki Balkan Göçmenleri Federasyonu'nda Vardar Ovası türküsünü için "Onda rakı falan geçiyor. Başka bir şey söyleyin" demesine Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'den cevap geldi. Demirel'de Arınç'a Orhan Gencebay'ın "Musalla Taşı" şarkısını armağan etti.

Vardar'a karşı Musalla

Bu akil diye milletin önüne koydukları 63 tane aklını kaçırmış insan var malum. Onlardan birinin bir şarkısı var 'Musalla Taşı' diye. Bunu Sayın Bülent Arınç için çalarsanız biz çok memnun oluruz. Ülkedeki önemli insanlar kimlerdir?

DEMİREL'den ARINÇ'A Gönderme

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Vardar Ovası" türküsü ile ilgili açıklamasına tepki gösterdiği Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a 'Musalla Taşı'şarkısını hediye ettiğini söyledi. MHP Eskişehir İl Teşkilatı'nda düzenlenen bayramlaşma programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Vardar Ovası' adlı türküye yönelik tepkisini eleştirerek, Arınç'ın şarkı türkü dışında uğraşması gereken şeyler olduğunu söyledi.

Ruhsar Demirel'den Arınç'a "Musalla Taşı" Göndermesi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Bülent Arınç'ın "Vardar Ovası" türküsü ile ilgili açıklamasına tepki gösterdi.

Ruhsar Demirel MHP Fatih İftar çadırını ziyaret etti

MHP FATİH İlçe teşkilatının Ayvansaray yolu üzerin'de Sahabe türbelerinin dibinde manevi bir yer olan Eyüp'te bulunan İftar çadırı tüm ülkücü hareketin uğrak yeri oluyor..

DEMİREL'den AVCI'ya Soru Önergesi

Çifteler'de Toplandılar

Ruhsar Demirel, "Teşkilatlarımızı tek yürek halinde görmek bizi daha da cesaretlendirdi, birlikten güç doğacağım bir kez daha kanıtlayacağız. Bu mübarek günlerde yardımlaşmanın, birleşmenin, kardeşliğin hazzını doya doya yaşıyoruz" dedi

Teşkilarlarımız Tek Yürek Halinde

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Teşkilatlarımızı tek yürek halinde görmek bizi daha da cesaretlendirdi, birlikten güç doğacağını bir kez daha kanıtlayacağız. Bu mübarek günlerde yardımlaşmanın, birleşmenin, kardeşliğin hazzını doya doya yaşıyoruz" dedi.

Çiftelerde İftar Yemeği

Milliyetçi Hareket Partisi Çiteler İlçe Başkanlığı Tarafından düzenlenen iftar yemeğine parti yöneticileri ve vatandaşlar çok yoğun katılım gösterdi.

MHP İftarı Çifteler'de Açtı

Namusu Kadın Üzerinden Tarif Ediyoruz

MHP'li Demirel'den soru önergesi

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması için TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Milletvekili Demirel önergesinde "Halka açık bir toplantıda yaptığınız konuşmada İkizce Göleti ile ilgili; "Bunun temelden yüksekliği 41 buçuk metre. 30 metreyi geçince baraj, 30 metreden küçükse gölet diyoruz. Göletlerin işlemleri kolay. Benim bir imzamla oluyor. Ama baraj olunca 10 yıl işe başlamak için zaman geçiyor. Bunu beklemeye tahammülümüz yoktu. Bunun için Ikizce'nin ismini gölet yaptık. Biçince ismini tekrar değiştirip baraj diyeceğiz.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel'den Soru

Barajların bulundukları iller hangileridir ve su depolama hacimleri ne kadardır? 2003-2013 yıllan arasında yıllar itibariyle Bakanlık tarafından "baraj" olarak projelendirilip hayata geçirilen barajlar ve bulunduktan iller hangileridir? Barajlann yapım amaçları nedir ve su depolama hacimleri ne kadardır? 2003-2013 yıllan arasında yıllar itibariyle Bakanlık tarafından "gölet" olarak projelendirilip (temelden yüksekliği 30 metre) hayata geçirilen göletler ve bulundukları iller hangileridir?

MHP Genel Başkan Yardımıcı Ruhsar Demirel'den Soru

MHP'li Demirel'den Soru Önergesi

HaberTürk - Parti Değil, Kurulacak Komisyon Ceza Vermeli

Zeyid Aslan, daha önce de bir arkadaşımıza küfür etti. Partisi disipline sevk etti, ancak ceza almadı. Demek ki, bu tür davranışları cezalandıracak ve partilerin inisiyatifine bırakılmayacak bir düzenleme yapılması gerekiyor. Meclis’te küfür ve hakaretler konusunda bir etik komisyon kurulmalı. Onlar gereken cezayı vermeli. Kaldı ki, Meclis’te milletvekilinin ettiği yeminde vatandaşa saygı da var. Bu saygı, Meclis’te uzun çalışma saatlerinde arkadaşlık yaptığımız basın mensuplarını da içeriyor.

Sokakta Hak Arama İşi Çok Sağlıklı Bir Şey Değil

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, sokakların hak arama yeri olmadığını söyledi. MHP Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, esnaf gezisi ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Karabük'te, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada partililerle sohbet eden Demirel, gazetecilerin sorularını cevapladı. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yaşanan olaylarla ilgili sorulan soruyu Demirel, şöyle yanıtladı: "Yalnızca Lice değil ondan önce Cizre var, sokakta hak arama işi çok sağlıklı bir şey değil. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Mart ayından beri meydanlarda mitingler yapıyoruz. Vatandaşlarımızla orada tek ses, tek vücut olmaya çalışıyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin bir sözü vardır; 'her meydan sokaklara açılır ama her sokak meydanlara çıkmaz, sokaklar karanlıktır' der.

Sokaklar Hak Arama Yeri Değildir

Eskişehir Yenigün Gazetesi

Lice'de Karakol Yapımı Gerginliği

Anayurt Gazatesi - Lice'de Karakol Yapımı Gerginliği

Sokaklarda Hak Aramak, Sağlıklı Bir Yöntem Değil

Sokaklarda Hak Aramak, Sağlıklı Bir Yöntem Değil - Küresel Ana Haber

MHP Milletvekili Demirel: "Sokaklar Hak Arama Yeri Değildir"

İstikbal Gazetesi - MHP Milletvekili Demirel: "Sokaklar Hak Arama Yeri Değildir"

30.06.2013 - Ruhsar Demirel, Cizre Olayını Değerlendirdi

Eskişehir Anadolu Gazetesi

30-06-2013 - Sokaklar Hak Arama Yeri Değildir

Eskişehir Son Haber - Günlük Yerel Gazete

DEMİREL, İncelemelerde Bulunacak

Ruhsar DEMİREL, İncelemelerde Bulunacak - İstikbal Gazetesi

MHP'li Vekilden Tesis Sorusu

ÖGGHABER ve Güvenlik İş Sendikası Milliyetçi Hareket Partisini Ziyaret Etti

Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası Genel Başkanı Sayın Bolat ANKARALI ve Editörümüz Ömer ÇAĞIRICI Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Sayın Dr.Ruhsar DEMİRE`i ziyaret etti.

DEMİREL'den Kanun Teklifi

Sayın Ruhsal DEMİREL ve Türk Kadını

Türkiye'nin en ücra köşesinde dahi bulunan kadın, çocuk ve engelli vatandaşlanmızla ilgili her tür demek, vakıf ve kuruluşla irtibat halindedir. Sayın Demirel geçenlerde TBMM'ye çalışan kadınlanmızla ilgili İçişleri Bakanı'nın cevaplandırmasını isteyerek bir soru önergesi daha sunmuştur.

Şehitlerin Kemikleri Sızlıyor / Yörem Gazetesi

MHP Milletvekili Demirel Bakana "Mobbing"i Sordu

MHP Engellilerin Yanında

Hayatı paylaşmaya engel yok." sloganıyla Kent Parkta düzenlenen şenlikte MHP'li Yönetim Kurulu üyeleri de engelli vatandaşları yalnız bırakmadı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yönetim Kurulu üyeleri Banu Garlı, Nurcan Serdaroğlu ve Selin Akar 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Kent Paric'ta düzenlenen Engelliler Şenliği'ne katıldı. Beyazay Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği ve Ayşe Sadi Ünal Rehabilitasyon Merkezi temsilciliklerini ziyaret eden MHP'li üyeler engelli çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilendi; sorunlarını, isteklerini dinledi.

MHP Engellilerin Yanında Olmaya Devam Ediyor

"Hayatı paylaşmaya engel yok' sloganıyla Kent Park'ta düzenlenen şenlikte, MHP'li Yönetim Kurulu üyeleri de Kentpark'a engelli vatandaşları yalnız bırakmadı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar DEMİREL Çorlu'da

Yaklaşan yerel seçimlere değinerek konuşmasına başlayan ve yerel seçimlerde MHP'nin önemli başarılara imza atacağını dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli1 nin de söylediği gibi alayına talibiz. Takdir vatandaşımızındır ancak biz alayına talibiz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı DEMİREL'den Kızılay'a Ziyaret

Levent Silistre Çorlu'da bir dizi temasta bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ve beraberindeki Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun ve yönetimi Türk Kızılay'ı Çorlu Şubesini ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarete yurt dışında olması nedeniyle Başkan Selime Dodurka katılamazken yerine Başkan Yardımcısı Atilla Gülşen katıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel, gerçekleştirdikleri ziyaret nedeniyle teşekkür ederek başladığı konuşmasında; "Kızılay en güvenilir kurumlarımızdan birisidir. Vatandaşlarımızın sırtını rahatlıkla dayayabileceği bir kurumumuz dur" dedi.

Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı

Sevgiyi Yaşamın Değerini Öğrettiler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında şunlara değindi, "Yapılmış ve yapılacak tariflerden her biri, denizden alınmış bir kova suya benzer, Hiç şüphesiz fau, deniz suyudur, fakat deniz değildir" der Peyami SAFA.

Çözüm Değil Çözülme Süreci

Partisinin Çorlu ilçe teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, çözüm sürecinin kendileri için "Türkiye'nin çözülmesi" anlamına geldiğini ifade eden Demirel, şunlan kaydetti: "Bu, öyle süslü salonlarda 3 tane adamı karşına alıp, 'Sen çok akıllısın. Git bakalım benim için nabız yokla'denilecek bir konu değil.

Bu Milletin Akla İhtiyacı Yok

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı. Buna ihtiyacı da yok. Bu milletin aklı da vicdanı da kendine yeter" dedi.

Türk Milleti Bugüne Kadar Kimseden Akıl Almadı

Demirel, bir ülkedeki ekonomik durumun nasıl olduğunu anlamak için vatandaşların satın alma gücüne bakmak gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: "Önemli olan, ne kadar tüketim yapabildiğiniz, ne kadar alabildiğiniz ve ne kadar tasarruf yapabildiğiniz. Şu anda Türkiye bireysel tasarruf konusunda dünyanın en kötü noktasında. Ülkede bireysel tasarruf diye bir şey kalmadı."

Bu Süreç Çözüm Süreci Değil, Çözülme Sürecidir

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı. Buna. ihtiyacı da yok. Bu milletin akk da vicdanı da kendine yeter. Bunun için de bu süreç çözüm süreci değil, çözülme sürecidir" dedi.

Çorlu Sakatlar Derneği'ne Ziyaret

Bazı ziyaretlerde bulunmak ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile görüşmeler yapmak üzere Çorlu'da bulunan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Türkiye Sakatlar Derneği Çorlu Şubesi'ni ziyaret etti.

Onlarsız Yaşamımız Sığ Olurdu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel'in Anneler Günü mesajı; "Yapılmış ve yapılacak tariflerden her biri, denizden alınmış bir kova suya benzer. Hiç şüphesiz bu, deniz suyudur, fakat deniz değildir." der Peyami SAFA

MHP'li Ruhsar DEMİREL'den İki Ayrı Soru

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, TBMM Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yanıtlanması talebiyle iki ayrı soru önergesi verdi. Demirel, önergelerinde bitkisel tıbbi ürünleri ve tıbbi sekreter kadrolarını sordu.

Engelli Ve Hükümlü Çalıştırmayana Ceza

Cezaevleri Gençlerle Dolu

Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'in soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı, 15 Şubat 2013 tarihi itibarıyla ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin sayısı ile cinsiyet ve yaş gruplarına göre dağılımı hakkında bilgi verdi.

80 Yaş Üzeri 100 Kişi Hapiste

80 yaş üzeri 100 kişi hapiste ANKARA- MHP Eskişehir MiUetvekili Ruhsar Demirel'in soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 15 Şubat 2013 tarihi itibariyle ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin sayısı ile cinsiyet ve yaş gruplarına göre dağılımı hakkında bilgi verdi.

Cezaevi Gençlerle Dolu

Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı

TEKİRDAĞ (A.A) - MHP Genel Başkarı Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı. Buna ihtiyacı da yok. Bu milletin aklı da vicdanı da kendine yeter. Bunun için de bu süreç çözüm süreci değil, çözülme sürecidir" dedi. Demirel, partisinin Çorlu Haberin Tamamı İçin: http://www.gazetea24.com/sondakikahaber/mhp-genel-baskan-yardimcisi-demirel-_333139.html# GazeteA24.com

Engelli ve Hükümlü Çalıştırmayan İşverene 244 Milyon Lira Ceza

Demirel Çiftçilerin Bağ-Kur Prim Borçlarını Sordu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel , Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi

MHP'li Demirel'den gazetemiz Ortadoğu'ya ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, gazetemiz Ortadoğu'yu ziyaret etti.

Demirel Çiftçilerin Bağ-Kur Prim Borçlarını Sordu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından yazılı olarak yanıtlanması talebiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Demirel Bağ-Kur Borçlularını Sordu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Faruk Çelik’e Bağ-Kur borçlularının durumunu sordu.

Milletvekili Demirel’den Bakan Çelik’e soru

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar DEMİREL, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk ÇELİK tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere TBMM başkanlığına verdiği soru önergesinde prim borçları yüzünden mağdur duruma düşen çiftçileri sordu.

Hükümlü ve Engelli Çalıştırmayana Ceza Yağdı

Engelli ve hükümlü çalıştırmayan işverenlere son 10 yılda toplam 243 milyon lira ceza kesildi. Elde edilen gelir Türkiye İş Kurumu bünyesinde toplandı.

Demirel Sokak Çocuklarını Sordu

MHP Genel BaşkanYardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e sokak çocuklarını sordu.

Sokakta çalışan kaç çocuk var?

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel mecliste iki ayrı soru önergesi verdi.

Demirel’den Bakan’a “Tüp bebek” sorusu

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından yazılı olarak cevaplandırılması isteği ile TBMM başkanlığına verdiği soru önergesinde Yoksul ailelere yönelik tüp bebek uygulaması konusunda bilgi istedi.

Başbakan'a TOKİ'yi Sordu

MHP'li Vekilden TOKİ Sorusu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, TOKİ uygulamaları ile ilgili olarak TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Sorularının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyen Ruhsar Demirel, şu soruları yöneltti: - Eskişehir ilinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan Ihlamurkent, Vadikent ve Aşağısöğütönü projelerine kaç başvuru olmuştur?

Ruhsar DEMİREL'in TOKİ Soruları

Ruhsar Demirel sorularını güzel hazırlamış. Sorular arasında yeni stadyum yok ama, sanırım son sorunun içinde değerlendirilmektedir. Ancak 33 bin kişilik 107 milyon liraya yapılacağı açıklanan, atılacak denilen temeli durmadan ertelenen yeni stadyum ne zaman tamamlanacak, eski stadyumun yerini TOKI nasıl değerlendirmek istiyor? den ile bilse bu soru pek çok Eskişehirlinin duygusuna tercüman olurdu.

MHP’li vekilden TOKİ sorusu

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, TOKİ uygulamaları ile ilgili olarak TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Sorularının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyen Ruhsar Demirel, şu soruları yöneltti:

Bakan Şahin'e Sevgi Evlerini Sordu

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, 'Sevgi Evi', 'Çocuk Evi' adıyla açılan evler hakkında Meclis'te soru önergesi verdi. MHP Milletvekili Demirel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yazılı olarak yanıtlaması talebiyle, 'Sevgi Evi', 'Çocuk Evi' hakkında soru önergesi verdi.

İlk Ateşi Yaktık

Eskişehir in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması dolayısıyla, Türk Dünyası Nevruz Şenlikleri düzenledi.

Nevruz Böyle Kutlanır

Vilayet meydanında Türki Cumhuriyetlerden ekiplerin de katılımıyla renkli anlar yaşandı.Eskişehir ilk defa resmi Nevruz kutlamasına ev sahipliği yaptı. Devlet töreniyle kutlama yapıldı.

Bakan Şahin'e sevgi evlerini sordu

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, 'Sevgi Evi', 'Çocuk Evi' adıyla açılan evler hakkında Meclis'te soru önergesi verdi. MHP Milletvekili Demirel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yazılı olarak yanıtlaması talebiyle, 'Sevgi Evi', 'Çocuk Evi' hakkında soru önergesi verdi.

Çifte Kutlama

Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması dolayısıyla kentte, Türk Dünyası Nevruz Şenlikleri düzenlendi. Vilayet Meydanı'ndaki etkinlik, Odunpazarı Belediyesi Mehter Takımı'nın konseriyle başladı.

Ruhsar Demirel’den 2 ayrı soru önergesi

MHP’li Demirel sunduğu araştırma tekliflerinin ilkinde boşanma konusuna değindi. Demirel önergesinde; "Son yıllarda giderek artan boşanmaların nedenleriyle; ayrılan eşler ve çocukları üzerindeki psikolojik, sosyolojik ve ekonomik etkilerinin araştırılabilmesi, en aza indirilebilmesi ve aile birliğinin devamlılığının sağlanabilmesi’’ için gerekli önlemlerin alınabilmesi amacıyla Anayasamızın 98., Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzüğü’nün 104 ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması için gereğini saygılarımızla arz ederiz." dedi.

Yoksulluğun, İflasların Cevabını Verecek

Söz konusu toplantılarda Selçuklu'dan Osmanlı'ya , oradan da Türkiye Cumhuriyeti'ne intikal etmiş milli egemenlik hukukunun vazgeçilmezliğinin sürdürülmesi gerekliliği ve sürekliliğini herkese yeniden hatırlatmak istediklerini ifade eden Demirel, şöyle konuştu: "Bunu güçlü bir şekilde milletimizle ifade etmek için toplantıları yapacağız.

Mitinglerimiz İktidara Uyarı Çağrısıdır

Bu mitingler iktidara uyan, milletimize birlik ve beraberliğe çağrı maksadıyla yapılmaktadır. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, ayyıldızlı bayrağın altında yaşamaktan onur duyan, birlik ve beraberlikten yana olan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bekasım düşünen her vatandaşımızı toplantılarımıza bekliyorum.

Demirel Esnafı Unutmuyor

Demirel , "AVM'lerin çoğaldığı bu dönemde esnaflara destek olunması gerekmektedir . Çünkü AVM'ler vatandaşın halinden anlamaz. Esnafa gelip sıkıntınızı bildirirseniz taksit de yapa, yardımcı da olur . Ancak AVM'ler böyle bir şey yapamaz " dedi .

Bu ülkeyi kimse bölemeyecek

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, BDP ve AK Parti genel başkanlarının ikiz gibi aynı anda, hastalanmalarını hiç manidar bulmadıklarını ve kendisinin bir hekim olmasına rağmen hastalıklarına saygı gösterdiğini belirterek, "Geçtiğimiz günlerde istifa eden Günaydın Öztürk, sağlık problemlerinden dolayı istifa etmiştir. Biz başkalarının hastalığına nasıl saygı gösteriyorsak, ’siyam ikizi’ gibi bir benzetme de asla yapmıyoruz. O yüzden herkes bizim teşkilatımızın sağlık sorunlarına da saygı göstersin" dedi.

Bu Ülkeyi Kimse Bölemeyecek

Eskişehir’de partisinin il teşkilatında basın toplantısı düzenleyen Demirel, Milliyetçi Hareket Partisi olarak 9 ilde bölge açık alan toplantılar yapmayı planladıklarını aktararak, ilk açık hava toplantısını ’Kuruluş’ adıyla 23 Mart Cumartesi günü Bursa’da yapacaklarını söyledi.

Bölücü teröre postacılık yapıyorlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Başbakan Erdoğan’ın, ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık sözünü eleştirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, BDP ve AK Parti genel başkanlarının ikiz gibi aynı anda, hastalanmalarını hiç manidar bulmadıklarını ve kendisinin bir hekim olmasına rağmen hastalıklarına saygı gösterdiğini belirterek, "Geçtiğimiz günlerde istifa eden Günaydın Öztürk, sağlık problemlerinden dolayı istifa etmiştir. Biz başkalarının hastalığına nasıl saygı gösteriyorsak, 'siyam ikizi' gibi bir benzetme de asla yapmıyoruz. O yüzden herkes bizim teşkilatımızın sağlık sorunlarına da saygı göstersin" dedi.

Ruhsar Demirel, Bursa’nın Mudanya ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ve Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Bursa’nın Mudanya ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

İlkokul Diplomasının Bulunması, Evlat Edinmek İçin Yeterli Olmalı

Evlat Edinmenin Şartları Gözden Geçirilmeli

Kırmızı Karanfiller Sorunları Çözmüyor

Cinsiyetlerimizin sıfatımız olmadığı günler umut ve dileklerimle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım."

Evlat Edinmede "İlkokul" Şartı

MHP'li Demirel, evlat edinmede değişiklik yapılmasını önerdi

Ruhsar DEMİREL'in Babası Vefat Etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'in babası emekli memur 77 yaşındaki Muammer Torunoğlu vefat etti.

MHP'li Ruhsar DEMİREL'in Acı Günü

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel'in babası Muammer Torunoğlu'nun, geçirdiği rahatsızlık sonucu Ankara'da vefat ettiği bildirildi.

MHP’li Demirel TBMM’de esnafın sorunlarını anlattı

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Eskişehir esnafının sorunlarını tmbb genel kurulunda milletvekillerine anlattı. Milletvekili Demirel gündem dışı söz alarak yaptığı konuşmada, "Esnaf şunu soruyor öncelikle: "’Ekonomi iyiye gidiyor, ekonomi iyiye gidiyor, ekonomide çok iyiyiz.’ deniliyor. Bu iyilik kimin için acaba? Biz hiç böyle bir şey bilmiyoruz." ya da "Hiçbir zaman Petrol Ofisine gidip -yani benzin istasyonuna- pompanın önünde durup ‘Doldur hemşerim.’ diyemiyoruz artık. ‘Benzini doldur.’ demeyi unuttuk." diyor." Dedi.

Eskişehir Esnafının Sorunu TBMM'de

Ruhsar DEMİREL ve Eskişehir Esnafının Sorunları

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr Ruhsar Demirel, geçtiğimiz Salı TBMM genel kurulunda gündem dışı bir o kadarda önemli konuşmasında Eskişehir esnafının sorunlarını dile getirdi.

Esnafın sorunlarını meclise taşıdı

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, esnafın sorunlarını meclis gündemine getirdi. TBMM’de gündem dışı söz alan Demirel, konuşmasında esnafın sorunlarına ve çözüm önerilerine değindi.

MHP’li Demirel TBMM’de esnafın sorunlarını anlattı

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Eskişehir esnafının sorunlarını tmbb genel kurulunda milletvekillerine anlattı. Milletvekili Demirel gündem dışı söz alarak yaptığı konuşmada, "Esnaf şunu soruyor öncelikle: "’Ekonomi iyiye gidiyor, ekonomi iyiye gidiyor, ekonomide çok iyiyiz.’ deniliyor. Bu iyilik kimin için acaba? Biz hiç böyle bir şey bilmiyoruz." ya da "Hiçbir zaman Petrol Ofisine gidip -yani benzin istasyonuna- pompanın önünde durup ‘Doldur hemşerim.’ diyemiyoruz artık. ‘Benzini doldur.’ demeyi unuttuk." diyor." Dedi.

Esnafın sorunlarını Meclise taşıdı

Demirel, esnaf ve sanatkarların giderek artan sorunları ile sorunların çözümüne yönelik alınması gereken önlemlerin TBMM’de konuşulması için genel görüşme teklifinde bulundu. Demirel, TBMM Başkanlığı’na sunduğu teklifin gerekçesinde, esnafların ciddi ve acil çözüm bekleyen sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu belirtti.

Engellileri sınavsız üniversiteye alsınlar

MHP Eskişehir milletvekili Ruhsar Demirel üç ayrı konuda TBMM başkanlığına teklifte bulundu. Milletvetkili Demirel, Yükseköğretim Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasını ve Yüzde 85 oranında engelli olan gençlere Sınavsız üniversite kapısının açılmasını istedi.

2002'den Beri Engelli Araştırması Yapılmadı

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu "Engelli Hakları İzleme ve Denetleme Kurulu" Tanıtım Toplantısı’na katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, istatistiklerin gelişmiş ülkelerde yüzde 10’a kadar, gelişmekte olan ülkelerde yüzde 10-15, geri kalmış ülkelerde ise yüzde 15’in üzerinde engellinin varlığını ortaya koyduğunu belirtti.

Ruhsar Demirel’i kutluyorum!..

Bizim gazetenin 3. Sayfa manşetinde yerini bulmuş ama, haber tam birinci sayfalık. Çünkü konusu neredeyse 8-10 yıldır yeri geldikçe seslendirdiğimiz bir olay; Eskişehir’e 3. Üniversite!..

Üniversite Teklifi

MHP Milletvekili Ruhsar Demirel, TBMM Başkanlığına Eskişehir’e kurulması planlanan “Bilim ve Teknoloji Üniversitesiyle” ilgili kanun teklifi sundu.

MHP'li Demirel'den Üniversite Kanun Teklifi

MHP’li Demirel “11 yıldır engelli araştırması yapılmadı”

MHP Eskişehir milletvekili Ruhsar Demirel, 2002’den bu yana engelli araştırması yapılmadı" dedi.

Üniversite için kanun teklifi verdi

MHP Milletvekili Ruh-sar Demirel, Eskişehir’e Bilim ve Teknoloji Üniversitesi açılması, Türkiye’de emekli sendikalarının kurulabilmesi, Şehit Yakınları ile Harp ve Vazife Malulü Gazilerin Haklarını izlenmesi amacıyla komisyon oluşturulması talebiyle TBMM Başkanlığa üç ayrı konuda kanun teklifi verdi.

Engelli Hakları İzleme ve Denetleme Kurulu"nun Tanıtım Toplantısı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, istatistiklerin gelişmiş ülkelerde yüzde 10'a kadar, gelişmekte olan ülkelerde yüzde 10-15, geri kalmış ülkelerde ise yüzde 15'in üzerinde engellinin varlığını ortaya koyduğunu belirtti.

MHP’liler, Esnaf Odaları Başkanları ile buluştu

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir yetkilileri sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Eros’a karşı Osmanlı oku

Geleneksel Okçuluk Kış Ligi yarışmalarında ilk ok atışını MHP Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel yaptı

Geleneksel Okçuluk Kış Ligi Yarışmaları yapıldı

Geleneksel Okçuluk Kış Ligi yarışmaları yapıldı. Turnuvanın ilk atışını Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel gerçekleştirdi.

Esnaf Sorunlarının Takipçisiyiz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ayhan Sezer ve İl Yönetimi, Esnaf Sanatkâr Odaları Birliği Eskişehir Şubesi Başkanı Ekrem Birsen ve Oda Başkanları ile bir araya geldi

22.01.2013 - MHP’li Vekil Esnafın Sorunlarını Dinledi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) yöneticileri sabah kahvaltısında bir araya geldi.

22.01.2013 - Milletvekili Demirel'den Esnaf Odalarına Ziyaret

MHP'den Esnafa Çıkarma

Esnaf ve sanatkârların sorunlarının değerlendirildiği toplantıda birliğe bağlı meslek odalarının başkanları söz alarak temsil ettikleri meslek koluna ait sorunları ve istekleri dile getirdiler.

21.01.2013 - DEMİREL, Yufka Pişirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'nca düzenlenen gıda kermesi açılışını Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar DEMİREL Yaptı.

21.01.2013 - Eşit temsil olmazsa demokrasi öksüz kalır

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) tarafından düzenlenen `Geleceğimiz Birlikte Zirvesi`ne katılan MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, demokraside eşit temsilin önemine dikkat çekti.

21.01.2013 - Büyükşehir Yasası adı altında Türkiye'nin eyalet yapısına götürülmesine karşıyız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar DEMİREL, "Büyükşehir Yasası adı altında Türkiye'nin eyalet yapısına götürülmesine karşıyız " dedi

20.01.2013 Demirel Adana'da Yufka Pişirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, katıldığı bir kermeste yufka pişirdi.

20.01.2013 MHP Milletvekili Demirel yufka pişirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’nca düzenlenen gıda kermesini Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel yaptı.

19.01.2013 - Demirel Adana'da Yufka Pişirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çukurova İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'nca düzenlenen gıda kermesini Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel yaptı.

Büyükşehire Değil, Türkiye'yi Eyalet Yapısına Sokacak Çalışmaya Karşıyız

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Büyükşehir Yasası adı altında Türkiye'nin eyalet yapısına, götürülmesine karşıyız.'' dedi.

16.01.2013 - Engelliler İçin Kanun Teklifi Verdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, engelli araçlarına vergi muafiyeti getirilmesi için kanun teklifi verdi.

14.01.2013 - MHP’li Ruhsar Demirel’den Engelli İle İlgili Kanun Teklifi

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, engelliler ile ilgili olarak 14/7/1965 Tarih ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi verdi.

13.01.2013 - Sağlık Personelinin Korunması İçin Teklif

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Sağlık personeline yönelik saldırıların önlenmesi için, TBMM başkanlığına 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifini verdi.

Gazete Arena - Özel Hastaneler Reçete Rekortmeni

SGK, günlük 60 ile 300 reçete yazan 861 doktor tespit etti. Bu doktorların 521'inin özel hastanelerde görev yaptığı ortaya çıktı. Bu hekimlerin bir yılda yazdığı 13.5 milyon reçete için 635 milyon TL ödendi.

Özel Hastane Doktorları Reçete Rekortmeni!

SGK ülke çapında yaptığı araştırmada, günlük 60 ile 300 reçete yazan 861 doktor tespit etti

Demirel, Veremin Mecliste Araştırılmasını İstedi

Günümüzde Sağlık Bakanlığı teşkilat şemasında yapılan değişikliklerle TB Kontrol Programı açısından ciddi bir tehlike ile karşı karşıya gelinmiştir. TB daha çok yoksul ve sosyal anlamda güçsüz toplulukların hastalığı olmakla beraber küreselleşme, sık seyahat vb sebeplerle olan bulaşmanın yanı sıra günümüzde farklı hastalıklarla beraber de görülebilmektedir ve TB riskini artırmaktadır” dedi

HaberTürk - Hapisteki Çocuğun Profili / Cezaevlerinde 2.225 Çocuk Bulunuyor

15.12.2012 - Arınç'ı dinleyince yüzüm kızardı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, “Bülent Arınç’ı dinleyince benim yüzüm kızardı. Sözleri nezaketsizliğin de ötesinde. Bu sözler sokakta bile söylenmez.” diye konuştu.

Eskişehir İçin Yapılmış Bir Plan Yok

MHP’li Ruhsar Demirel’in sorusu üzerine bakanlıktan verilen yazılı cevap metninde kent ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi; "İlgili kurum ve kuruluşlar tarafından riskli olduğu tespit edilen binaların yıkımı Bakanlığımızca gerçekleştirilecektir. Ayrıca, Bakanlığımıza ait lojman ve diğer sosyal donatıların durumu değerlendirilerek, riskli bulunan yapılar yıkılacaktır.

MHP'nin Aşuresinde Buluştular

MHP’nin aşure etkinliğinde MHP’li birçok isim bir araya geldi. Etkinliğe Ahmet Ataç da katıldı

Rekortmenlere Ödül

Eskişehir Ticaret Odası tarafından, “Eskişehir’in Sesleri” temalı 2010-2011 Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni, dün Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı

Rekortmenler Ödüllendirildi

Eskişehir’den övgü ile bahseden Hisarcıklıoğlu, “Eskişehir’de böylesine bir birlikteliğin yaşandığını görmek gurur verici. Ben 81 ili dolaşan bir kardeşiniz olarak birçok ilde siyasilerin ben konuşacağım gibi sorunları görüyoruz. Fakat Eskişehir’de şehrin menfaatine bir birliktelik var” dedi.

Eskişehir’in Gurur Tablosu

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından vergi rekortmenleri ve oda üyeliğinde 30 ve 50 yılını dolduran üyelere plaketleri dün gerçekleştirilen görkemli bir törenle verildi.

Demirel “Gerçek çözümler üretilsin”

MHP Eskişehir Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Ruhsar DEMİREL, Engellilerin sadece belli günlerde hatırlandığını belirterek, " Seçilmiş günler iyi dileklerin dile getirildiği yapılanların büyütülerek ifade edildiği seçilmiş bir kaç kişiye plaket verildiği günler olmanın ötesine geçemiyor

03.12.2012 - Dava Hepimizin

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İrfan Çetinkaya, düzenlenen aşure gününde yaptığı konuşmada Alevi ve Sünni kardeşliğine değinerek, “Bu ülkenin başında terör gibi bir bela var. Terör yüzünden hem Alevi, hem de Sünni vatandaşların çocukları ölüyor. Bu dava hepimizin davasıdır.

MHPli Demirel’den Meclis Araştırma İsteği

MHP Eskişehir milletvekili Ruhsar Demirel, çalışan çocuklar ile ilgili meclis araştırması açılması için TBMM Başkanlığına başvurdu.

MHP'de Başkanlık Divanı belirlendi, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ruhsar Demirel, Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Başkan,

Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına Sayın Ruhsar Demirel yeniden seçildi.

Demirel MYK’da Yer Aldı

MHP Eskişehir Milletvekilli Ruhsar Demirel ve Oğuz Sever MHP’nin yeni Merkez Yürütme Kurulu’nda yer aldılar.

Devlet Lojmanları Kaderine Terk

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr.Ruhsar Demirel ’’Çankaya Mahallesinde bulunan Tapu Kadastro Müdürlüğü’ne ait lojmanlar’’ hakkında Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a soru önergesi verdi.

MHP’nin Sakin Gücü

Hürriyet gazetesi Ruhsar Demirel’i “MHP’nin sakin gücü” başlığıyla haber yaptı.

Kapanacak Beldeye İlçe Teklifi

Seyitgazi’ye bağlı olan Kırka beldesinin ilçe olması için MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel tarafından TBMM’ye kanun teklifi sunuldu.

Fransızca Öğretmenliği Kalkıyor mu?

MHP Milletvekili Ruhsar DEMİREL, Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına verdiği önerge ile Fransızca öğretmenlerinin durumunun ne olacağını sordu.

Engelliler Ankara’da

Terörü lanetlemek ve protesto etmek amacıyla 6 engelli akülü arabalarıyla geçtiğimiz Cumartesi günü Ankara’ya yürüyüş başlatan Sakarya Sakatlar Derneği üyeleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Başkent’e ulaştılar. Bir dizi temaslarda bulunan engelliler MHP Genel Merkezini ziyaret ettiler.

Demirel: Alternatif Cumhuriyet Kutlanamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, ''Alternatif cumhuriyet kutlanamaz" dedi

Demirel: Alternatif Cumhuriyet Kutlanamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, ''Alternatif cumhuriyet kutlanamaz" dedi.

Alternatif Kutlama Olmaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Alternatif cumhuriyet kutlanamaz. Türkiye de, cumhuriyet hepimiz içindir. Bunun bir alternatifi yoktur.

Alternatif Cumhuriyet Kutlanamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Alternatif cumhuriyet kutlanamaz. Türkiye'de, cumhuriyet hepimiz içindir. Bunun bir alternatifi yoktur. Bazılarının 'alternatif'adı altında yapacakları ayrı bir cumhuriyet kutlamasına, MHP katılmak mecburiyetinde değildir" dedi.

Alternatif Cumhuriyet Kutlanamaz

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Alternatif cumhuriyet kutlanamaz. Türkiye'de, cumhuriyet hepimiz içindir. Bunun bir alternatifi yoktur. Bazılarının 'alternatif' adı altında yapacakları ayrı bir cumhuriyet kutlamasına, MHP katılmak mecburiyetinde değildir" dedi.

Bahçeli, İstanbul'da Partililerle Bir Araya Geldi

Türkiye'nin zor bir dönemden geçtiğini ve önümüzdeki 3 yıl içinde yapılacak olan seçimlere dikkat çeken Bahçeli, Barzani'yi onur konuğu olarak kongresine davet eden AKP hükümetini eleştirdi.

Türkiye’de Yaşanan Sadece Terör Değil, Bölücü Terördür

Ruhsar Demirel: “Türkiye’miz bugün bir yangın yerine getirildiyse, insanlarımız huzursuz, ümitsiz bir girdabın içine itildiyse bu ancak idarenin millet ve devlet merkezli olmamasından kaynaklanmaktadır

Bahçeli, Engin Alan'ı ziyaret etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Balyoz Davası’nda 18 yıl hapis cezası alan MHP İstanbul Milletvekili, Emekli Korgeneral Engin Alan’ı cezaevinde ziyaret etti.

Kimseden 1 Lira İstemiyoruz

Yazılıkaya Kültürel Miras Listesinde

UNESCO Milli Komisyon’u 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği ve Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği çalışmalarını görüşmek üzere Eskişehir’e geldi.

Balyoz'u DEMİREL İzledi

Balyoz davasında karar duruşmasını MHP’den Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel takip etti.

MHP'den Eşcinsel Açılımı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, Gey ve Lezbiyen Kültürel Araştırmalar ve Dayanışma Derneği'nin (Kaos GL) ile görüştü. Demirel, "Eğer babalar kendi öz evlatlarını öldürüyorlarsa, herkes bunun sosyal maliyetini düşünmek zorunda. Sorunu görmezden gelemeyiz" dedi.

Demirel: Sporcularımız Hepimizi Gururlandırdı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Londra Paralampik Oyunları'nda madalya kazanan sporcuları tebrik etti.

2012 Londra Paralimpik Oyunları

Tüm sporcularımıza,ailelerine, paralimpik olimpiyat komitesine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Tecavüz Mağduru Kadına Kürtaj Yok

Öldürüp kafasını kestiği tecavüzcüsünden hamile kalan, ancak bebeği doğurmak istemeyen Nevin’e ‘29 hafta’ seti çekilmesi tartışma yarattı

Asıl 4+4+4 çocuklara ihanet

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 4+4+4 sisteminde 66 aylık çocukların okul kaydındaki doktor raporu tartışmalarına ilişkin, “Rapor alanları ben evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Niye? ‘Benim evladım geri zekâlıdır’ diyor.

Siyasette Yüksek Topuklar Toplantısı

Karabük"ün Safranbolu ilçesinde Genç Gönüllüler Derneği"nin Avrupa Birliği Projesi kapsamında hazırladığı “Siyasette Yüksek Topuklular” toplantısı yapıldı.

Demirel'den "Dokunulmazlık" Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Milletvekili dokunulmazlığı, kürsü dokunulmazlığı ile sınırlı kalmalı" dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'yi Makamında Ziyaret

MHP Genel Başkan Yardımcısı Merkez Yönetim Kurulu ve Başkanlık Divanı Üyesi Eskişehir Milletvekili Ruhsar DEMİREL Başkan VERGİLİ’yi makamında ziyaret etti.

Bir vekil suç işliyorsa cezasını çekmeli

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Milletvekili dokunulmazlığı, kürsü dokunulmazlığı ile sınırlı kalmalı" dedi.

Ruhsar Demirel 19.Ertuğrul Gazi Şöleni'nde

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel,MHP İl,İlçe teşkilatları,diğer siyasi parti temsilcileri,Stk’lar,devlet erkanı’nında katıldığı Şölen’de MHP’liler ilgi odağı oldu.

MHP'li Vekiller : Engin Alan'ı Bir An Önce Mecliste Aramızda Görmek Arzusundayız

Balyoz Davası'na izleyici olarak katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Biz Sayın Engin Alan'ın açıklamasının tümüne katılıyoruz ve kendisini bir an önce mecliste aramızda görmek arzusundayız" dedi.

Emeklilerden AKP’ye tepki

Türkiye Emekliler Derneği’nin gerçekleştirdiği 21. Dönem Genel Kurulu’nda gergin anlar yaşandı. Genel Kurula katılan AKP Milletvekillerine emekliler tarafından tepki gösterildi.

MHP Milletvekilleri: Alan'ı Meclis'te Görmek İstiyoruz

Balyoz davasına izleyici olarak katılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekilleri Ruhsar Demirel, Bülent Belen ve Lütfü Türkkan, duruşma çıkışında basın açıklaması yaptı.

MHP Milletvekili Gamze’nin Evinde

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Dr. Ruhsar Demirel’de Orhangazi Spor Kulübünün düzenlediği Ramazan Organizasyonuna katıldıktan sonra İngiltere’nin Londra şehrinde düzenlenen Olimpiyat Oyunların’da 1500 metre de Aslı Çakır Altekin’den sonra, ikinci olan temsilcimiz Gamze Bulut’un Eskişehir’deki ailesini ziyaret ederek tebrik etti ve başarılar diledi.

74 Milyonluk Türkiye’de 7.4 Milyon Diş Çekildi

Sağlık Bakanı Akdağ, MHP’li Demirel’in sorusunu yanıtlarken, 2011 yılında 29.9 milyon diş muayenesi yapıldığını ve 7.4 milyon diş çekildiğini açıkladı

Eskişehir Sanayi Odası'ndan İftar Yemeği

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından geleneksel hale getirilen iftar yemeğinde, Eskişehirli sanayiciler, kurum ve kuruluşların yöneticileri bir araya geldi.

MHP'li Demirel: Bugün Konuşma Günü Değil

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Türkiye'de yaşanılan süreci terör deyip basitleştirmeyi doğru bulmadığını, bunu bir bölücü terör eylemi olarak gördüğünü söyledi.

Şehidin ’3G’ Mesajı

’Millet 3G ile hayata bağlanırken, biz komandolar G3 silahı ile hayatta yaşamaya çalışıyoruz. Hayat işte yaaa’