Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

SAĞLIK TİCARETE KURBAN EDİLMEMELİ !

Ankara Eczacı Odası tarafından Ürgüp’te düzenlenen “Bitkisel 2012 Sempozyumu”na katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel; “sağlık ticarete kurban edilmemeli” diyerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin selam ve sevgilerini getirdim” diyerek sözlerine başlayan Demirel konuşmasını özetle şöyle sürdürdü;

“Ülkemizde hızla genişlemekte olan bitkisel ürünlerin kullanımının, sağlam ve düzgün bir işleyişten uzaklaşıldığı zaman çok vahim sonuçlar yaşanabilmektedir. Son zamanlardaki can kayıpları hepimizi üzüntü ve acılara boğmaktadır.

Henüz yeni diyebileceğimiz sağlıkta bitkisel ürünlerin sektörleşmesi konusu, ülkemiz için çok önemli değerler ifade etmektedir. Ülkemiz bitkisel çeşitlilik ve zenginlik bakımından son derece özel imkânlara sahiptir. Bu alanda en büyük tehdit ise ticari kaygıların belirleyici olması ve yanlış yönlendirmelerin zemin bulabilmesi olmaktadır.

Ruhsatlandırma aşamasından başlayarak bilgilendirme ve tanıtım aşamalarındaki yanlışlıklar, yönlendirme konusundaki tutarsızlıklar insan hayatını olumsuz etkiler konum kazanabilmektedir.

Henüz yayınlanmakta olan bir reklamda 20 dakika boyunca 1200 saç hastalığından bahsederek tek ürünle her şeyi çözme iddiasını ibretle seyretmekteyiz. Bunun gibi tek ilaçla akla gelebilecek birçok hastalığı yok etme iddiasının uluorta yayın ve ifade imkânı bulması son derece düşündürücüdür.

Bitkisel ürünlerin değerlendirme konusunun sağlıklı politikalar çerçevesinde, ayakları sağlam basan bir işleyişle insan sağlığında olumlu sonuçlar vereceği hepimizin ortak görüşüdür. Bilimsellik vazgeçilemez, ertelenemez temel konu olmalıdır. Bu anlamda eczacıların önemi ve katacağı değerler kesinlikle dikkate alınmak durumundadır.

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin gerek sağlıkta nitelikli işleyiş, gerekse eczacılarımızın hak ettiği mesleki kazanımlarının hayata geçirilişi ile ilgili taleplere, kesinlikle her türlü destek talimatları doğrultusunda her girişim tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Tüm eczacılarımızın ve sektöre emek verenlerimizin, daha sağlık ifade eder imkânları ihya ve inşa edeceğinden emin olarak sevgi ve saygılar sunuyorum.”

“TÜRKİYEDE YAŞANAN SADECE TERÖR DEĞİL, BÖLÜCÜ TERÖRDÜR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ruhsar Demirel sempozyum için geldiği Ürgüp’te çeşitli ziyaretlerde bulundu, vatandaşla sohbet etti.

Bir vatandaşın, “terör neden bu kadar azdı, teröristler neden bu kadar şımartıldı?” sorusuna cevaben, “Ülkemizde yaşananlara sadece terör demek yerine, bölücü terör olduğunu söylemek doğru olandır. Vahşetin bu yönü özellikle unutturulmak istenmektedir” dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu hassas durumla ilgili vatandaşlarca değişik konularda endişe ve ümitsizlik içeren sorulara tek, tek cevap veren Demirel şunları söyledi;

“Türkiye’miz bugün bir yangın yerine getirildiyse, insanlarımız huzursuz, ümitsiz bir girdabın içine itildiyse bu ancak idarenin millet ve devlet merkezli olmamasından kaynaklanmaktadır.

Bugün bölücü terör en azgın durumu yakalamış görünürken, bebek katillerini muhatap alır hale gelen anlayış vicdanları kanatmaktadır.

Türkiye’de kan dökmek üzerine alçaklıklara sadece terör demek tam ifade olmayacaktır. Yaşanılan bölücü terördür. Ne yazık ki baskılara boyun eğme eğiliminde olan yapı, tüm milli değerlerimizi tartışılır kılabilmek için terörün bölücü merkezli olan yanını ısrarla perdelemek düşüncesindedir.

Türk Milleti bu çemberi mutlaka kıracak, çaresizliği çözüm olarak sunma ihanetine asla izin vermeyecektir.

Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin bu konularda ortaya koyduğu tavır ve irade, bugün olabilecek çok daha vahim sonuçları engeller durumdadır. Tüm yapılar içerisinde tek başına verilen mücadele milletimizin güveni, bölücü mihrakların kâbusu olma hüviyetindedir. Topyekûn bir kurtuluşun yolunun MHP iktidarını beklediği gerçeği artık iyiden iyiye hissedilir durumdadır.”

Ziyaretler sırasında, Muhtarlarca yapılan ikramdan sonra yapılan sohbette muhtarlarımızın geleceği ile ilgili konularda sahip çıkan tek partinin MHP olduğunu belirterek bundan böylede gereken her türlü desteğin verileceğini sözlerine ekledi.

MHP Ürgüp İlçe Teşkilatını ziyaretinde Ürgüp ile ilgili ilçe yöneticilerinden bilgi alan Demirel, böylesi özel merkezlerin ayrı bir ilgi alanını hak ettiğini belirterek, MHP olarak gereken her türlü desteğin verileceğini belirtti.

Tarihi ve kültürel dokunun benzersizliği, peribacalarının girift yapıları karşısında çok etkilendiğini ifade eden Demirel; Ürgüp her yönüyle özel, herkesin görmesi, gezmesi gereken bir yer olarak niteledi.

Daha sonra İbrahimpaşa köyünde vatandaşları ziyaret eden Demirel pekmez kaynatan hanımlara eşlik ederken, yörenin tandırda pişirilen mahalli yemekleri üzerine bilgi aldı.

Ürgüp’te son derece yüksek ilgi oluşturan, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel’in sıcak ve samimi tavrı Ürgüplülerin gönlünü fethederken duygusal anlar da yaşandı.

Haber: Alpaydın Eroğlu

Kaynak: haberiniz.com.tr