Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Engelliler Ankara’da

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata’nın danışmanı Serhat Erken tarafından karşılanan engelliler yürüyüş ile ilgili açıklamalarda bulundular. Aynı zamanda Engelli Koordinasyon İletişim Merkezi Başkanı olan Demirel ise, engellilere yönelik yürüttükleri faaliyetleri anlattı.

Terör

Sakarya Sakatlar Derneği Başkan Yardımcısı Selim Özen, yaşanan terör olaylarına artık tahammüllerinin kalmadığını ifade ederek, “ Şehitlerimiz, gazilerimiz, askerimiz, annelerimiz için onlarına vicdanlarına su serpmek, teröre lanet okuduğumuzu haykırmak için yola koyulduk” dedi.

Engelli hakları

Ruhsar Demirel’e kendilerini kabul ettiği için teşekkür eden Selim Özen, engelli haklarını yakından ilgilendiren konular hakkında görüş ve önerilerini açıkladı. Ruhsar Demirel ise MHP’nin her zaman engelliler konusunda kayıtsız şartsız her projeye destek verdiğini ifade ederek, “ MHP geçmişte engelliler konusunda hassasiyet ve duyarlılığını göstermiştir”

Memnun ayrıldılar

Yürüyüş başlatan Selim Özen ve arkadaşlarını kutlayan Demirel, “ Bu vatanın evlatları olarak zorluklara rağmen gösterdiğiniz bu onurlu mücadele takdiri fazlasıyla hak ediyor. Temiz ve kocaman bir yüreğe sahipsiniz. Bugün Cumhuriyet Bayramı. Bu güzel günde sizinle bir olmak bizleri mutlu etti” diye konuştu.

KAYNAK: ANADOLU GAZETESİ