Basın Açıklamaları
Meclis Konuşmaları
Soru Önergeleri
Soru Önergesi Cevapları
Kanun Teklifleri
Meclis Araştırma Önerileri
Genel Görüşme Önergeleri

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Seçilmiş günler iyi dileklerin dile getirildiği yapılanların büyütülerek ifade edildiği seçilmiş bir kaç kişiye plaket verildiği günler olmanın ötesine geçemiyor.

Bugün de konuşmalar yapılacak ve sonra Mayıs ayı beklenecek. 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında yine açıklamalar yapılıp gelecek yıl 3 Aralık’a kadar yine susulacak.

 “Toplumun kanayan yarası” diyerek milli hassasiyetlerimizi göz ardı ederek bir çok  konuyu açılımlarla gündemin ilk sıralarına taşıyanlar; sıra engellilere geldiğinde Engelli Hakları Sözleşmesine taraf ülke olmamıza rağmen yasal zorunlulukları yeni kanunlar çıkarıp ötelemeyi çözüm görmekten vazgeçmiyorlar. 21. Yüzyıl Türkiye’sinde gerçek kanayan yara engellileri toplumsal dışlanmaya terk etmektir

Bu 3 Aralık günüde törenler yapılacak, sayılar söylenecek, verilen paralarla övünülecek, plaketler verilecek.

Peki tören yapılan yerlere engelliler nasıl geliyor, onları bu salonlara taşıyan aileleri hangi zorlukları yaşıyor. Bütün bunlar konuşulup çözüm aranmaksızın  3 Aralık Engelliler Günü bu yılda KUTLANACAK.

Gerçek sorunların konuşulduğu, çözümlerin üretildiği, sosyal devlet olmanın zorunluluklarının lütuf olarak nitelenmediği 3 Aralık’lar yaşamak dileğiyle.