Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Dava Hepimizin

Bu yıl 13 üncüsü organize edilen Geleneksel Sevgi Seli Aşure ve Yemek Günü etkinliğinde vatandaşlara aşure ve yemek dağıtıldı. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İrfan Çetinkaya, düzenlenen aşure gününde yaptığı konuşmada Alevi ve Sünni kardeşliğine değinerek, “Bu ülkenin başında terör gibi bir bela var.

Terör yüzünden hem Alevi, hem de Sünni vatandaşların çocukları ölüyor. Bu dava hepimizin davasıdır. Bunu durdurmak için birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı’nda gerçekleşen aşure gününde ziyaretleri kabul eden Vakıf Başkanı İrfan Çetinkaya, herkesin katkılarıyla dostluğun kardeşliğin sonuna kadar pekiştirileceğine dikkat çekti.

Çetinkaya, “Vatanımızın selameti için hepimiz mücadele edeceğiz. Hepimiz birlik ve beraberlik içinde mücadele edeceğiz. Türkiye nin sorunları konusunda tek bir millet olarak mücadele önemli. Dava hepimizin davası. Bugün burada 5-10 askerimiz birden şehit oluyor.

Bunun Alevi olması Sünni olması hiç önemli değil. Bu vatan meselesi. Bunlar bizim şehitlerimiz. Bunlar bizim çocuklarımız" dedi. Aşure gününe, Vali Kadir Koçdemir, MHP Eskişehir Milletvekili Rurhsar Demirel, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Feyzullah Günal ve bazı siyasi partilerin il başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak: ŞEHİR GAZETESİ