Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Demirel “Gerçek Çözümler Üretilsin”

04 Aralık 2012 Salı

MHP Eskişehir Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Ruhsar DEMİREL, Engellilerin sadece belli günlerde hatırlandığını belirterek, " Seçilmiş günler iyi dileklerin dile getirildiği yapılanların büyütülerek ifade edildiği seçilmiş bir kaç kişiye plaket verildiği günler olmanın ötesine geçemiyor.Bugün de konuşmalar yapılacak ve sonra Mayıs ayı beklenecek. 10-16 Mayıs Engelliler Haftasında yine açıklamalar yapılıp gelecek yıl 3 Aralık’a kadar yine susulacak" dedi.

Milletvekili Demirel, 3 Aralık Dünya Engeliller Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Toplumun kanayan yarası" diyerek milli hassasiyetlerimizi göz ardı ederek bir çok konuyu açılımlarla gündemin ilk sıralarına taşıyanlar; sıra engellilere geldiğinde Engelli Hakları Sözleşmesine taraf ülke olmamıza rağmen yasal zorunlulukları yeni kanunlar çıkarıp ötelemeyi çözüm görmekten vazgeçmiyorlar. 21. Yüzyıl Türkiye’sinde gerçek kanayan yara engellileri toplumsal dışlanmaya terk etmektir.Bu 3 Aralık günüde törenler yapılacak, sayılar söylenecek, verilen paralarla övünülecek, plaketler verilecek.Peki tören yapılan yerlere engelliler nasıl geliyor, onları bu salonlara taşıyan aileleri hangi zorlukları yaşıyor.

Bütün bunlar konuşulup çözüm aranmaksızın 3 Aralık Engelliler Günü bu yıl da kutlanacak. Gerçek sorunların konuşulduğu, çözümlerin üretildiği, sosyal devlet olmanın zorunluluklarının lütuf olarak nitelenmediği 3 Aralık’lar yaşamak dileğiyle."

KAYNAK: İSTİKBAL GAZETESİ