Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Eskişehir’in Gurur Tablosu

09 Aralık 2012 Pazar

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından vergi rekortmenleri ve oda üyeliğinde 30 ve 50 yılını dolduran üyelere plaketleri dün gerçekleştirilen görkemli bir törenle verildi.

Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Kültür Merkezi’ndeki törene MHP milletvekili Ruhsar Demirel, Vali Kadir Koçdemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bürokratlar, oda başkanları, Ticaret Odası üyeleriyle çok sayıda davetli katıldı.

Eskişehir’in Sesleri Vergi Rekortmenleri ödül töreninde, çalışmalar hakkında bilgi veren Ticaret Odası Başkanı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu üyesi Harun Karacan "Gelişmiş sanayisi, köklü ticaret geleneğiyle Eskişehir, yalnızca ülkenin ekonomisinin değil, dünyanın da yükselen değerleri arasında hak ettiği yeri alacaktır. Bu inanç doğrultusunda üyelerimizden aldığımız cesaretle 120 yıllık bir mirasın temsilcisi olan Ticaret Odası olarak bu ideali gerçekleştirmeyi bir borç olarak görüyoruz." dedi.

Geleceğe umutla bakan bir anlayış içerisindee olduklarını da belirten ETO Başkın Karacan "Gözünü kapayan, kendisini karanlıkta bulur. Bu ses sadeece Eskişehir’in değil, Türkiye’nin sesidir. Alın teri dökenlerin en güzel sesidir. Bu sesler yükseldiği kadar yükselmelidir." diye konuştu.

"TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU"

Vergi rekortmenleri ve Ticaret Odası üyeliğine 30 ve 50nci yılını dolduranlara yönelik düzenlenen plaket törenine katılmak üzere Eskişehir’e gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu eğitime katkı sözü verdi. Şartlı üniversite içinde söz veren başkan Hisarcıklıoğlu "Eskişehir sadece Türkiye’nin değil, dünyanın parlayan yıldızı olmaya aday bir kent. Türkiye geleceğinin genç nüfusu mevcut.. Çok dinamik bir nüfusumuz var. Eğitim çok önemli. Eğer genç nüfusu iyi eğitebilirsek en büyük güç onlar olacaktır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak buna inanıyoruz. Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkan Hisarcıklıoğlu, Eskişehir ekonomisi ve kültürü ile bir adım daha da önde gidiyor. Eskişehir bir numara olmaya layık bir kent. Bu şehirde ticaret ve zenginlikde mevcut. Havacılık ve Savunma Sanayiinde örnek alınacak bir şehir. Hızlı trende Eskişehir için büyük bir avantaj.

Eskişehir hep ilklerin şehri olmuştur. Eskişehir daha çok ileriye gidecek sosyal ve kültürel bakımdan Türkiye’nin on ili arasında olan bir şehirdir. 2 üniversitemiz de bulunuyor. Bu şehirde 3 hatta 4 tane üniversite olmalıdır. Modern üniversite istiyorsanız o zaman herkes taşın altına elini koymalıdır" diye konuştu.

Tören, Ticaret Odası üyelerine 2010-2011 yılı Kurumlar Vergisi, Gelir Vergisi Rekortmenleri, aynı yıllarda en yüksek düzeyde ihracat yapan üyeler ile Ticaret Odası üyeliğinde 30 ve 50nci yılını dolduranlara plaketlerin verilmesiyle son buldu.

Kaynak: İstikbal Gazetesi