Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Rekortmenlere Ödül

Eskişehir Ticaret Odası tarafından, “Eskişehir’in Sesleri” temalı 2010-2011 Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni, dün Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.

TÖRENE BÜYÜK İLGİ

ÖDÜL törenine, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra, Vali Dr. Kadir Koçdemir,  MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hassan Gönen ve çok sayıda konuk katıldı.

OKUL SÖZÜ VERDİ

ETO tarafından düzenlenen “Eskişehir’in Sesleri” temalı 2010-2011 Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni’ne katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ETO Başkanı Harun Karacan’ın TOBB’un Eskişehir’de kalıcı bir eser olarak okul yaptırması isteğine olumlu yanıt vererek, “Bu okulu Eskişehir’e kazandırmak bizim için onurdur” dedi.

BU ÜLKENİN NOTALARIYIZ

ETO Başkanı Harun Karacan, ödül törenindeki konuşmasında, Türkiye ekonomisinin güzel bir beste olduğunu söyleyerek, “Bizler de bu ülkenin notalarıyız. Amerika’dan Asya’ya dünyanın dört bir köşesinde, en önemli şehirlerdeki fuarlarda açtığımız stantlarla Eskişehir ve Eskişehir’in markaları tanıtıldı. Biz bu markaların artmasını ve sadece ülkemizde değil tüm dünyada dolaşmasını yürekten istiyoruz” dedi.

Eskişehir Ticaret Odası şehir ve ülke ekonomisine can veren tüccar ve sanayicileri muhteşem bir tören ile ödüllendirdi. Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Eskişehir’in Sesleri” temalı 2010-2011 Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni’nde sunulan tüccar ve sanayicinin iş yerindeki seslerinden yapılan beste, özel klip büyük alkış aldı. Hiç bir müzikal enstrümanın kullanılmadığı klipte; davul yerine satır, zil yerine Çibörek’in kızarma sesi, perküsyon yerine şişe sesi, piyano yerine tamir anahtarlarının sesi, insan sesi yerine yazar kasa sesi, trampet yerine matkap sesi yer aldı. Klibin fikir babası törende konuşan TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan, sabahın ilk ışıklarıyla açılan kepengin, yazar kasanın ve iş makinesinin sesinin bereketin ve emeğin sesi olduğunu söyledi.

TÖRENE BÜYÜK İLGİ
Ödül törenine büyük ilgi gösteren davetliler arasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Vali Dr. Kadir Koçdemir, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca, Ülker Can ve Prof. Dr. Nabi Avı, CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hassan Gönen yer aldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun konuşmasının ardından, hareketli sahne düzeneği ile yerden sahneye yükselen Batıkent Ticaret Odası İlköğretim Okulu öğrencilerinin seslendirdiği şarkı, milletvekillerinin beğenisini kazandı.

TOBB BAŞKANI OKUL SÖZÜ VERDİ
Törene damgasını vuran TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ETO Başkanı Harun Karacan’ın, Başkan Hisarcıklıoğlu’ndan Eskişehir’e TOBB’un adını taşıyan bir teknik ya da ticaret lisesi yaptırması talebine olumlu yanıt verdi. Başkan Hisarcıklıoğlu, “Geçtiğimiz hafta TOBB olarak Van’da yapmış olduğumuz bir ilköğretim okulu kundaklamayla yakıldı. Çok şükür bir can kaybı olmadı. Bunu yapanları ve çocuklarımızı cahil bırakma noktasında hareket edenleri ve ülkeye ihanet edenlerin hepsini lanetliyorum. Aynı zamanda bunu koruyanları ve çeşitli bahane üretenlerin hepsini tekrar lanetliyorum. Eskişehir’e bu okulu kazandırmak bizim için onurdur” dedi.
Türkiye’nin genç nüfusuna TOBB olarak güvendiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, gençlere yapılan yatırımlara devam edeceklerini belirtti. “Eğer bu genç nüfusumuzu iyi eğitebilirsek bizim petrolümüz, doğalgazımız yok, ama Allah’ın izniyle gençlerimiz var” diyen Hisarcıklıoğlu, gelecek asrın Türk geçliğinde olduğunu kaydetti. Hisarcıklıoğlu, “TOBB olarak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Eğitime yaptığımız katkı 78 milyon TL’yi geçmiş bulunuyor. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Eskişehir’in bizden istediği yeni bir eğitim yuvasını kente kazandırmaktan dolayı da büyük memnuniyet duyacağız” diye konuştu.
Eskişehir’in her geçen gün kendisini yenilediğini belirten Hisarcıklıoğlu, “Eskişehir’i 80 vilayette anlatacağım. Eskişehir kendisini her gün biraz daha yeniliyor, geliştiriyor. Sosyal ve kültürel gelişmişlik açısında Eskişehir ilk on ilin arasında yer alıyor. ” dedi. Eskişehir’in 3’üncü üniversite isteğine de esprili bir şekilde yanıt veren Hisarcıklıoğlu, “İki şeyi unutuyorsunuz, bir ben siyasetçi değilim iki Kayseriliyim. Bir şartla olur. Arsa ve bina sizden, eğitim benden” dedi.

BU ÜLKENİN NOTALARIYIZ
Ödül töreni için Eskişehir ve Türkiye’nin tüm seslerini bir araya getirdiklerini belirten ETO Başkanı Harun Karacan, “ Elbette ki bu yalnızca Eskişehir’in değil, Türkiye’nin sesidir. Çünkü Türkiye’nin dört bir yanından aynı sesler yükselmektedir. Türkiye ekonomisi güzel bir beste bizler de notalarıyız. Üretim sesinin, Eskişehir’in şarkısı olmasını ve dünyanın her yerinden duyulmasını istiyoruz. Hep birlikte dünyanın en büyük orkestrasını hayata geçirelim. Sorunlarımızı, engellerimizi birlikte aşalım, birlikte ilerleyelim, hep beraber yürüyelim” diye konuştu. “Bizler makam ve zaman kavramı bilmeden, usanmadan, yoruldum demeden çalıştık, çalışmaya da devam edeceğiz” diyen Karacan, “Bizler Eskişehir’in sesiyiz, Eskişehir’in nefesiyiz. Çünkü biz; Eskişehir sevdamıza, Türkiye’nin 2023 vizyonuna yürekten inanıyoruz. Çünkü biz; bereketli ve üreten ellerden güç alıyoruz. Çünkü biz; Eskişehir’in Türkiye’nin geleceğinde başrol oynamasını istiyoruz. “şeklinde konuştu. (Merve Taver)

TÖRENDE DALINDA ALTIN PLAKET VE TAKDİR BERATI ALAN İLK 5 KURUM

2010 Yılı Kurumlar Vergisi
Eti Gıda San. Ve Tic. A.Ş.,
Sarar Giyim Tekstil Enerji San. Ve Tic. A.Ş., Eti Pazarlama ve San. A.Ş., Tusaş Motor San. A.Ş., Türkiye Lokomotif ve Motor San. A.Ş. (Tülomsaş)

2011 Yılı Kurumlar Vergisi;
Eti Gıda San. Ve Tic. A.Ş.,
Sarar Giyim Tekstil Enerji San. Ve Tic. A.Ş., Tusaş Motor San. A.Ş., Eti Pazarlama ve San. A.Ş., Eskişehir Şehiriçi Doğalgaz Dağ. Tic. A.Ş. (ESGAZ)

2010 Yılı Gelir Vergisi
Gülay Kanatlı, Mehmet Kent, Ersan Temizyürek, Naci Özçetin

2011 Yılı Gelir Vergisi;
Gülay Kanatlı, Naci Özçetin, Ali İnci, Metin Soyiç, Serdar Gül

2010 Yılında En Yüksek Düzeyde İhracat Yapanlar
Tusaş Motor Sanayi A.Ş., Sarar Giyim Tekstil San. Ve Tic. A.Ş., Magnesit A.Ş.

2010 Yılında İlçelerde En Yüksek Düzeyde Gelir Vergisi;
Öztan Petrol Koll. ŞTİ. –Gürsel ve Ayhan Öztan

2010 Yılında İlçelerde En Yüksek Düzeyde Kurumlar Vergisi;
Karaçay Madencilik Zirai ÜRN. İNŞ. SAN. Ve Tic. LTD. ŞTİ.

2011 Yılında En Yüksek Düzeyde İhracat Yapanlar;
Tusaş Motor Sanayi A.Ş., Magnesit A.Ş., Sarar Giyim Tekstil San. Ve Tic. A.Ş.

2011 Yılında İlçelerde En Yüksek Düzeyde Gelir Vergisi;
Celman Tic. Akaryakıt Koll. Şti. Ali Öncel (Merhum) ve Ort.

2011 Yılında İlçelerde En Yüksek Düzeyde Kurumlar Vergisi,
Karaçay Madencilik Zirai ÜRN. İNŞ. SAN. Ve TiC. LTD. ŞTİ.

KAYNAK: Anadolu Gazetesi