Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Kırmızı Karanfiller Sorunları Çözmüyor

MHP Eskişehir Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Seçilmiş günlerde kutlama adıyla yapılan etkinlikler; durduğumuz yere göre "bardak dolu" yada "bardak boş" denilen , ya da kadının ulviyetinin sözlere dökülüp şiirselleştirildiği törenler halinde. Oysa ne bizlerin, ne dünyanın gerçeği olmayan bu törenlerde alınan ve verilen plaketler, kırmızı karanfiller sorunları çözmüyor"dedi.

Yazılıbir açıklama yapan Demirel, Her 8 Mart’ta çözülebilir bir konuyu çözüm önerisiyle birlikte dile getirme prensibinde uzlaşmak Dünya Kadınlar Gününde Milliyetçi Hareket Partisinin diğer siyasi partilere çağrısı olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Malum başta Sayın Başbakan olmak üzere hükümet sürekli en az 3 çocuk çağrısı yapıyor. Ancak bilinen su ki her erişkin kadın yada erkek biyolojik manada çocuk sahibi olamayabilir. İşte böylesi durumlarda yasal düzenlemeler çerçevesinde istekli kişiler uygun koşulları taşıyorlarsa evlat edinmelerine izin verilir. Sorun bu koşulların ne olmasıyla ilgili. Türkiye’de maalesef hala 5 kadından 1’i okur-yazar değil. Oysa evlat edinme yönergesi Madde 13/d yasada olmayan bir hüküm getiriyor, ilkokul diplomasını her bir ebeveyn için zorunlu kılıyor. %100’unu okur-yazar bile yapamadığımız kadınlarımızdan ilkokul diploması istemek ülke gerçekleriyle ve 3 çocuk talepleriyle bağdaşmamaktadır.

Bu yıl için talebimiz ve önerimiz biyolojik manada ana-baba olamayan vatandaşlarımızın 3 çocuk çağrılarıyla daha fazla örselenmemesi bu konunun yalnız bilimsel veriler ışığında ve aile mahremiyeti sınırlarında konuşulması yani sıra evlat edinmek isteyenlerin önünde engel oluşturan ve yasada bulunmayan diploma ön koşulunun yönergede " ebeveynlerden en az birinin" biçiminde değiştirilmesidir.

Cinsiyetlerimizin sıfatımız olmadığı günler umut ve dileklerimle tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım."

Kaynak: İstikbal Gazetesi