Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Bölücü teröre postacılık yapıyorlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Başbakan Erdoğan’ın, ‘Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık sözünü eleştirdi.

MYK üyeleri de katıldı

Demirel’ın il binasında yaptığı basın toplantısına il yönetimi ve MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Alparslan Kayalı ve Halil Öztürk de katıldı. Toplantıda konuşan Ruhsar Demirel, MHP`nin 9 ilde bölge açık alan toplantıları yapmayı planladıklarını belirterek, bu toplantıların ilkini 23 Mart`ta, saat 15.00`te Bursa`da "kuruluş" yapacaklarını kaydetti.

Herkes hatırlıyor

"Geçtiğimiz günlerde söylenen `kimse bizim karşımıza Türk milliyetçiliğiyle de çıkmasın, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz` sözünü herkes hatırlıyor" diyen Demirel, şöyle devam etti:"Bu sözlerle Türk milletinin onuruna, müktesebatına, istikbal ve istiklaline dil uzatanlar, bölücü terör örgütüne postacılık yapmaktan hiç de çekinmemekteler. Kim ya da kimler hangi projeye `eşbaşkanlık` yaparlarsa yapsınlar, Türkiye Cumhuriyeti üniter bir devlettir”

Türk milleti bir bütündür

Demirel, “Türk milleti, ayrılık kabul etmeyen bir bütündür. Türkiye, bizim ebedi yurdumuzdur. 11 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı döneminde vatandaşımızın ekonomik sorunlarının artmasını, işsizliğinin giderek çoğalmasını, borçlarının ve yoksulluğunun ne kadar derinleştiğini hepimiz görüyoruz. Bütün bunlar her evin sorunu oldu. Türk milleti sandık önüne geldiğinde, Türk milletini ayaklar altına aldığını söyleyen zihniyetin, artan yoksulluğun, işsizliğin, iflasların cevabını gerekli kişilere verecek” dedi.

Kaynak: Sakarya Gazetesi