Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Mitinglerimiz İktidara Uyarı, Milletimize Birlik Beraberlik Çağrısıdır

Mitinglerimiz İktidara Uyarı, Milletimize Birlik Beraberlik Çağrısıdır

 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, "Türk milleti sandık önüne geldiğinde, Türk milletini ayaklar alüna aldığını söyleyen zihniyetin, artan yoksulluğun, işsizliğin, iflasların cevabını gerekli kişilere verecek" dedi.  Demirel, partisinin Eskişehir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, MHP'nin 9 ilde bölge açık alan toplantıları yapmayı planladıklarını belirterek, bu toplantıların ilkini 23 Martla, saat 15.0 'te Bursa'da" kuruluş yapacaklarını kaydetti.

MİLLET VE DEVLET BEKASI İÇİN MEYDANLARDAYIZ

Söz konusu toplantılarda Selçuklu'dan Osmanlı'ya, oradan da Türkiye Cumhuriyetine intikal etmiş milli egemenlik hukukunun vazgeçilmezliğinin sürdürülmesi gerekliliği ve sürekliliğini herkese yeniden hatırlatmak istediklerini ifade eden Demirel,şöyle konuştu:"Bunu güçlü bir şekilde milletimizle ifade etmek için toplantıları yapacağız .

İzmir'de bayrak, Adana'da 'vatan', Erzurum'da birlik, Konya'da Türkçe, Elazığ'da kardeşlik, İstanbul'da demokrasi, Samsun'da kurtuluş ve nihayetinde Ankara'da Türkiye toplantısıyla açık hava toplantılarını tamamlayacağız. MHP olarak bu toplan tılarda , hükümetin millet iradesini hiçe sayan TBMM'yi irade dışı bırakan, tek parti ve tek adam yönetimine gidişteki tehlikeli duruşu milletimizle paylaşmak, milletimizi onlara şikayet etmek için buluşacağız.

Bu mitingler iktidara uyan, milletimize birlik ve beraberliğe çağrı maksadıyla yapılmaktadır. Hangi siyasi görüşten olursa olsun, ayyıldızlı bayrağın altında yaşamaktan onur duyan, birlik ve beraberlikten yana olan, toprak bütünlüğümüzü savunan, millet ve devlet bekasım düşünen her vatandaşımızı toplantılarımıza bekliyorum.

"TÜRK MİLLETİ , AYRILIK KABUL ETMEYEN BİR BÜTÜNDÜR"

"Geçtiğimiz günlerde söylenen' kimse bizim karşımıza Türk milliyetçiliğiyle de çıkmasın, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyoruz' sözünü herkes hatırlıyor" diyen Demirel, şöyle devam etti: " Bu sözlerle Türk milletinin onuruna , müktesebatına, istikbal ve istiklaline dil uzatanlar , bölücü terör örgütüne postacılık yapmaktan hiç de çekinmemekteler.

Kim ya da kimler hangi projeye 'eşbaşkanlık' yaparlarsa yapsınlar, Türkiye Cumhuriyeti üniter bir devlettir. Türk milleti, ayrılık kabul etmeyen bir bütündür. Türkiye, bizim ebedi yurdumuzdur. 11 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı döneminde vatandaşımızın ekonomik sorunlarının artmasını , işsizliğinin giderek çoğalmasını, borçlarının ve yoksulluğunun ne kadar derinleştiğini hepimiz görüyoruz. Bütün bunlar her evin sorunu oldu.

Türk milleti sandık önüne geldiğinde, Türk milletini ayaklar altına aldığını söyleyen zihniyetin, artan yoksulluğun, işsizliğin, iflasların cevabını gerekli kişilere verecek.

" Toplantıya, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Alparslan Kayalı ve HalilÖztürk de katıldı . ( A . A )