Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Ruhsar DEMİREL'in TOKİ Soruları

MHP Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle, TOKI'nin yaptığı işlerle ilgili bir soru önergesi vermiş.

Ruhsar Demirel soruların pek çok vatandaşın merak ettiği hususları ele alarak gündeme taşımış.İşte bu sorulardan bazıları:

"TOKİ tarafından Eskişehir'de yapılan Ihlamurkent - Vadikent ve Aşağı Söğütönü projelerine kaç aşvuru olmuştur?

Bu projelere başvuranlardan kaçının talebi karşılanmıştır?

Eskişehir'de TOKİ tarafından yapılan ve vatandaşın taksitlerini ödeme güçlüğü çektiği konut grupları (Yoksul grubualt gelir gurubu ve orta gelir grubu vb) ve tipleri hangileridir?

TOKİ tarafından Eskişehir'de yapılan konutlar için, bankalardan konut kredisi kullanan ve krediyi ödeyemediği için haklarında haciz kararı alınan konut sahiplerinin sayısı kaçtır?

Bu vatandaşlar için mali bir yapılandırma planı var mıdır ?

TOKİ tarafından şu anda Eskişehir'de yapımı devam eden veya yapılması planlanan projeler var mıdır?

Ruhsar Demirel sorularını güzel hazırlamış. Sorular arasında yeni stadyum yok ama, sanırım son sorunun içinde değerlendirilmektedir. Ancak 33 bin kişilik 107 milyon liraya yapılacağı açıklanan, atılacak denilen temeli durmadan ertelenen yeni stadyum ne zaman tamamlanacak, eski stadyumun yerini TOKI nasıl değerlendirmek istiyor? denilebilse bu soru pek çok Eskişehirlinin duygusuna tercüman olurdu.Kaynak: Anadolu Gazetesi