Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Demirel Sokak Çocuklarını Sordu

MHP Genel BaşkanYardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e sokak çocuklarını sordu.

Demirel verdiği soru önergesinde, Sokak çocuklarının sayısının yok denecek kadar azaldığı, alınan etkin önlemler nedeniyle 2012 sonunda Bakanlığın tespitlerine göre sokakta yaşayan çocuk sayısının 24, sokakta çalıştırılan çocuk sayısının ise 5 bin 851’e gerilediği açıklamalarınız yazılı ve sosyal medyada yer alan haberler arasındadır.

Haberde bahsi geçen açıklamalarınıza konu olan ‘‘sokak çocuğu’’ tespiti hangi kriterler baz alınarak yapılmıştır?

Açıklamalarınız doğrultusunda, 2012 yılı sonunda sokakta yaşayan çocuk sayısının 24, sokakta çalıştırılan çocuk sayısının ise 5 bin 851 olduğu Bakanlığın hangi çalışmaları ile tespit edilmiştir?

Türkiye’de 2012 yılı sonunda sokakta yaşayan çocuk sayısının ve sokakta çalıştırılan çocuk sayısının belirlenmesinde yapılan araştırma çalışmaları hangi kurum veya kuruluş tarafından yürütülmüştür?

Türkiye’de 2012 yılı sonunda sokakta yaşayan ve sokakta çalıştırılan çocuk sayısının belirlenmesi ile ilgili araştırmada kullanılan yöntemler nelerdir?” diye sordu. (HM)

Kaynak: Anadolu Gazetesi