Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar DEMİREL Çorlu'da


MHP Genel Başkan Yardımcısı, Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel Çorluda

 

Yaklaşan yerel seçimlere değinerek konuşmasına başlayan ve yerel seçimlerde MHP'nin önemli başarılara imza atacağını dile getiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel: "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli1 nin de söylediği gibi alayına talibiz. Takdir vatandaşımızındır ancak biz alayına talibiz" dedi.

Devam eden çözüm süreci ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan ve çözüm süreci denilen konun aslında bir çözülme süreci olduğun öne süren Demirel: "Bu konu çok ciddi bir konu. Öyle süslü salonlarda 3 tane adamı karşına alarak, 'sen çok akıllısın, benim için gez, dolaş nabız yokla' denilecek bir konu değildir. Türk milleti bugüne kadar kimseden akıl almadı, bundan sonra da almayacaktır. Çünkü Türk Milletinin buna ihtiyacı yok. Bu milletin aklı da, vicdanı da kendisine yeter. O nedenle bu süreç çözüm süreci değil bir çözülme sürecidir. 2011 yılında gerçekleştirilen seçimlerde Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, 'siz örgütle müzakere ediyorsunuz' dedi.

Bugün geldiğimiz noktada Genel Başkanımızın haklı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Sayın Bahçeli bundan 1 yıl kadar önce bir soru daha sordu ve bebek katilinin İmralfda olup olmadığı sorusunu yöneltti. Millet çözüm süreci denilen bu süreçte bunca yıldır giden canın, akan kanın karşılığında ne verdiğini bilmelidir, bu hakka sahiptir. Milletimiz bizleri onun bunun mektubunu alalım, oraya buraya götürelim diye, postacı olalım diye seçmiyor" diye konuştu.

Ekonomik durum ile ilgili olarak da bazı tespit ve değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel sözlerini şöyle sürdürdü; "Ülkedeki ekonomik duruma bakmak için satın alma kalitesine bakılması gerekmektedir. Önemli olan mesele neyi ne kadar alabildiğiniz ve ne kadar tasarruf yapabildiğinizdir. Şu anda bireysel tasarruf manasında Türkiye dünyanın en kötü noktasında. Artık yastık altında da bankalarda da vatandaşların tasarrufu kalmadı. 2000 yılında kriz döneminde dahi vatandaşların birikimleri, tasarrufları vardı." MHP Çorlu İlçe Teşkilatında düzenlenen basın toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirerin yanı sıra MHP Çorlu îlçe Başkanı Hasan Uzun ve partililer de katıldılar.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorlu îlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen bir etkinliğe katılmak üzere Çorlu "ya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel parti binasında basın toplantısı da düzenledi.