Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP Engellilerin Yanında Olmaya Devam Ediyor

MHP Engellilerin yanında olmaya devam ediyor, ruhsar demirel

 

"Hayatı paylaşmaya engel yok' sloganıyla Kent Park'ta düzenlenen şenlikte, MHP'li Yönetim Kurulu üyeleri de Kentpark'a engelli vatandaşları yalnız bırakmadı.

ENGELLİ AİLELERİYLE

MHP Yönetim Kurulu Üyeleri Banu Garlı, Nurcan Serdaroğlu ve Selin Akar, Engelliler Haftası nedeniyle Kent Park'ta düzenlenen Engelliler Şenliği'ne katıldı. Beyazay Demeği, Türkiye Sakatlar Derneği ve Ayşe Sadi Ünal Rehabilitasyon Merkezi temsilciliklerini ziyaret eden MHP'li üyeler, engelli çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilendi; sorunlarını, isteklerini dinledi.

DEMIREL'İN MESAJI

MHP'liler, Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel'in mesajını Sakaryalılarla paylaştı. Demirel mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bugün için bildiğimiz özel durumlu vatandaşlarımızın, yalnızca yüzde 2'sinin eğitim şansı elde edebildiği ve yalnızca yüzde 50'sinin okuryazar olduğu. Hükümetin 2005 yılında çıkarılan kanun gereği, engellilerin erişilebilirliğini sağlamalan için belediyelerde dâhil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlanna, binalar, yollar, açık alanlar, kültürel ve sportif çalışma mekânlarının uyumu için tanınan 7 yıllık süre dolmak üzereyken, yeni bir yasayla engellilerin erişebilirliğinin önüne en büyük engeli koyduğu gerçeği hepimizin malumu. Ancak yapılanlar bununla da sınırlı kalmadı"