Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP Engellilerin Yanında

MHP Engellilerin Yanında, sakarya halk gazetesi, ruhsar demirel, mhp

 

"Hayatı paylaşmaya engel yok." sloganıyla Kent Parkta düzenlenen şenlikte MHP'li Yönetim Kurulu üyeleri de engelli vatandaşları yalnız bırakmadı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yönetim Kurulu üyeleri Banu Garlı, Nurcan Serdaroğlu ve Selin Akar 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Kent Paric'ta düzenlenen Engelliler Şenliği'ne katıldı. Beyazay Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği ve Ayşe Sadi Ünal Rehabilitasyon Merkezi temsilciliklerini ziyaret eden MHP'li üyeler engelli çocuklar ve aileleriyle yakından ilgilendi; sorunlarını, isteklerini dinledi.

MESAJ PAYLAŞILDI

MHP'liler, Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel'in mesajını Sakaıyalılarla paylaşü. Açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Bugün için bildiğimiz özel durumlu vatandaşlarımızın yalnızca yüzde 2'sinin eğitim şansı elde edebildiği ve yalnızca yüzde 50'sinin okuryazar olduğu. Peki geçtiğimiz bir yılda ne yapıldı ya da yapılmadı? Hükümetin 2005 yılında çılinlan kanun gereği engellilerin erişilebilirliğini sağlamaları için belediyeler de dahil olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına, binalar, yollar, açık alanlar, kültürel ve sportif çalışma mekanlarının uyumu için tanınan yedi 7 yıllık süre dolmak üzere iken yeni bir yasa ile engellilerin erişebilirIiğinin önüne en büyük engeli koyduğu gerçeği hepimizin malumu. Ancak yapılanlar bununla da sınırlı kalmadı.

YASA TEKLİFİ SUNDUK

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak; evrensel bir sorun olan bu konunun parti perspektiflerinin dışında bir yaklaşımla ele alınması gereğine olan inancımızla; mevcut durumun ve sorunların tespiti, çözüm önerileri, denetimi ve yaptırımların takibi, eğitim, istihdam, sağlık, sosyal haklar bakımından gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için gerekli desteği vereceğimizi her platformda açıklamanın ötesinde gereken düzenlemelerle ilgili yasa tekliflerimizi TBMMye sunduk. Özel durumlu yakınları için "Ya benimle, ya benden önce" diyenlerin acısını yüreğinde hisseden bizler toplumsal duyarlılığın gelişmesi, devletin koruyuculuğu ve milletin sorumluluğuyla her engeli aşacağımıza inanıyoruz."

Haber Merkezi