Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Demirel'den "Musalla Taşı" şarkısı göndermesi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Vardar Ovası" türküsü ile ilgili açıklamasına tepki gösterdiği Başbakan Yardımcısı Bülent Annç'a 'Musalla Taşı' şarkısını hediye ettiğini söyledi. MHP Eskişehir İl Teşküatı'nda düzenlenen bayramlaşma programına kaülan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Vardar Ovası' adlı türküye yönelik tepkisini eleştirerek, Arınç'ın şarkı türkü dışında uğraşması gereken şeyler olduğunu söyledi.

Demirel, "Vardar Ovası'na karşı olarak ben de Sayın Bülent Arınç için şarkı isteyeyim. Bu akü diye milletin önüne koydukları 63 tane aklım kaçırmış insan var malum. Onlardan birinin bir şarkısı var 'Musalla Taşı' diye. Bunu Sayın Bülent Annç için bayram gününde çalarsanız biz çok memnun oluruz. Ülkedeki önemli insanlar kimlerdir? Başbakan'dır, Başbakan yardımcısıdır. O yüzden söyledim. Şarkıyla türküyle uğraşacaklarına, uğraşmaları gereken başka şeyler var. Şimdi Vardar Ovası türküsü neye karşılık gelir bu ülkede? O iki ayyaş lafı kimi ifade eder? En azından algı böyle. O yüzden bende onlar için akü fukarası 63 kişi içinde olan birinin bestelediği, sözü de kendisine ait olan 'Musalla Taşı' şarkısını o yüzden istedim" dedi.

"2 PİLOTUMUZUN ANASI, BABASI, ÇOLUĞU ÇOCUĞU HEPSİ AĞLIYOR"

Başbakan Erdoğan'ın şehit aüeleri için 'Analar ağlamasın' sözünü değerlendiren Ruhsar Demirer, "Analar ağlamasın diyorlar ancak analar ağlamıyor mu sormak isterim. 2 tane püotumuzun anası, babası, çoluğu çocuğu hepsi ağlıyor. Bunlar olabilecek şeyler midir? 7 aydır şehit yok diye her toplantıda konuşanlara hatırlatın. Hatay'daki bomba 11 Mayıs'ta patladı. 7 ay geçmedi üzerinden ve 52 insanımız vefat etti. Bunlar şehit ve ondan soma ağır yaralı olanların akıbeti hakkında kimsenin bir bilgisi yok.

Çukurca'da başlan oldu. Ne olduğu hakkında hiç birimizin fikri yok. Bazı patlamalar mayına tesadüf edüdi. Görev nedeniyle oldu deniliyor. Yani şehitlikten ne anlıyoruz? Kim şehittir? Ne olmuştur? Yoksa çıkıp Vay Nobel sen ne yapıyorsun?' demekle bu işler olmuyor. O zaman biri de sorar 'Yahudi nişanım veren kim?' diye. O yüzden biraz gerçekçi olmak, biraz realist olmak, kendi topraklarının üzerinde yaşayan milletinin hakkı hukuku için konuşmak lazım" (HM)

illiyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, vardar ovası