Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Eskişehir İçin Bir Fırsat

MHP’liler parti binasında bayramlaşmak için bir araya geldi. Bayramlaşma toplantısına MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı, ilçe başkanları, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Ruhsar Demirel, Kadir Çalışıcı’yı ‘Eskeşehir’e sunulmuş bir fırsat penceresi’ olarak tanımladı. MHP Genel Merkezi’nin il yönetiminin belirlediği Büyükşehir Belediye Başkan adayı hakkındaki düşüncesini ‘iyi bir tercih’ olarak açıklayan Demirel, “İlçe ve il teşkilatlarımız aday adaylıkları üzerinde bir değerlendirme yaptılar. Onlar netleştiklerinde ilçeler ile, il de genel merkeze intikal ettirdi. Mutabık olunacak konularda hep mutabıklık vardı. Olamama diye bir şey zaten olmaz. Hepimiz aynı yolda yürüyen insanlarız. Yol arkadaşlığında belki bir adım ileri ya da geri olunabilir ama anlaşmazlık diye bir şey olmaz” dedi.

“İYİ BİR TERCİH OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK”
Dmirel, “Büyükşehir Belediye Başkanı adayımı eski Eskişehir valisidir. Eskişehirlinin kendisini tanıması bir avantajdır. Bir de Eskişehirli kendisini iyi tanıyor. Allah kötü tanınan valilerden etmesin. O bakımdan bizim sayın vali ile ilgili böyle bir avantajımız var. Kendisi çok uzak olmayan bir tarihte Eskişehir valiliği yaptı. Dolayısı ile Eskişehir’in sorunlarını ve bunlarla ilgili çözümleri çok iyi biliyor, bu konularda bilgi sahibi. Bütün bunları üst üste koyduğumuzda il teşkilatının iyi bir tercih yaptığını düşündük genel merkezde. Eskişehirliler için iyi bir fırsat olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

“RESMİ AÇIKLAMALARINI YAPAMADIĞIMIZ ADAYLAR VAR”
Demirel, “İlçelerde şu an aday diye açıkladığımız veya kamu görevleri nedeni ile resmi açıklamalarını yapamadığımız ama adaylıkları bilinen arkadaşlarımızla ilgili olarak bize olumlu geri bildirimler var. Eskişehir’e bir fırsat penceresi sunuyoruz. Bu fırsat penceresini değerlendirirse hem Eskişehirli bundan memnun olacaktır hem de Türkiye’de çok rahatlama olacaktır. Biliyorsunuz Eskişehir, Ankara’nın hemen yanı başında. Turistik anlamda geliştirmek bir iyiliktir. Sağlık anlamında geliştirmek de bir iyiliktir. Biz Eskişehir için bir fırsat penceresi açtık. Eskişehir’de yaşayanlar bu tercihi kullanırlarsa Eskişehir için güzel günler yakındır ve inşaallah 30 Mart’ta çok güzel bir bayram daha yaşarız!” diye konuştu.

Kaynak: 2 Eylül Gazetesi