Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Eskişehir İçin Fırsat

Partisinin İl Başkanlığı nda düzenlenen bayramlaşma törenine katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Türkiye’nin sancılı günler geçirdiğini söyledi. Bayramlaşma töreninin ardından bir konuşma yapan Demirel, seçimlere 5 buçuk ay kaldığını hatırlatarak, üretken MHP belediyeciliğini gerçekleştirmek için çalışacaklarını söyledi.

Eski Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı’nın Büyükşehir Belediyesi başkanlığı adaylığını da yorumlayan Demirel, “İlçe ve il teşkilatlarımız aday adaylıkları üzerinden bir değerlendirme yaptılar. Onlar netleştiklerinde ilçeler ile il de genel merkeze intikal ettirdi.

Mutabık olunacak konularda hep mutabıklık vardır. Olamama diye bir şey zaten olmaz. Hepimiz aynı yolda yürüyen insanlarız. Yol arkadaşlıklarında zaman zaman belki bir adım ileri geri olabilir, anlaşmazlık diye bir şey olmaz. Büyükşehir Belediyesi adayımız eski Eskişehir Valisidir. Eskişehirlinin kendisini tanıması bir avantaj. Bir de Eskişehirli kendisini iyi tanıyor. Allah kötü tanınan valilerden etmesin. O bakımdan bizim sayın vali ile ilgili böyle bir avantajımız var.

Kendisi çok uzak olmayan bir tarihte Eskişehir valiliği yaptı. Dolayısı ile kendisi Eskişehir’in sorunlarını bunlarla ilgili çözümler hakkında bilgi sahibi. Bütün bunları üst üste koyduğunuz zaman il teşkilatının iyi bir tercih yaptığını düşünüyorum. Ben Eskişehirli için bir fırsat olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Kaynak: Şehir Gazetesi