Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

'Başörtülü vekillere mobbing yapılıyor'

tBMM Genel Kurulu’nda MHP adına söz alan Ruhsar Demirel, '4 hanımefendiye mobbing yapılıyor' dedi.TBMM Genel Kurulu’nda MHP adına söz alan Ruhsar Demirel, “4 hanımefendiye mobbing yapılıyor. MHP olarak insanları kılığı kıyafeti üzerinden tanımlamayı kabul etmiyoruz.

Bizim üzerimizden siyaset yapmayın lütfen” dedi. Yaptığı konuşmada başörtülü kadınlara sahip çıkan Ruhsar Demirel, “Bizim kılık kıyafetimiz bu ülkenin sorunu olamaz. Bu millet bizi buraya sorunları çözelim, birbirimizle uzlaşalım diye gönderiyor, kavga edelim diye değil. Bizler burada aklımız için varız, bizlerde sizin gibi birer milletvekiliyiz, memleket adına siyaset yapmak için bulunuyoruz.

Modern zamanların en büyük sorunu önce sorun yarat sonra ‘çözüyorum’ de. Biz ortaklıklarımız üzerinden birlikte büyümeyi isteyen bir siyasi partiyiz. MHP olarak her zaman çağrı yaptık hanımefendilerin istedikleri gibi giyinmeleri için. Kendinizi bu hanımefendilerin çocuklarının yerine koyun. Bizim mahremimiz, mahremimize girmenizden rahatsızız. Biz ne yapacağımızı bilecek durumdayız. Sizlerden hiçbir farkımız yok.

Bizim mahrem alanımızdan çıkınız. Bizim olduğu kadar ailemizin de mahremi bu. Biz sizin mahreminizi konuşuyor muyuz? İnanç bir özgürlüktür. Türkiye’de bu gün bu konuların sorun diye anlatılır olması devletin fazla görünür olmasıdır. MHP için bugün yaşanan süreç olağan bir süreçtir” diye konuştu.
Kaynak: İHA