Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Sağlıkta Hakkaniyet Yok

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel meclis kürsüsünden yaptığı konuşmada, sağlık sektöründe yaşanan şiddete değindi. Demirel, doğru sağlık politikalarının şiddeti durduracağını iddia etti. Demirel şunları söyledi; "Sağlık eğer hakkaniyetle yapılsa,herkes gerekli sağlık hizmetine hakkınca ulaşabilse, sosyal güvenlik şemsiyesi gerçekten herkesi kapsıyor olsa hastanelerin poliklinikleri bir yana, hastane acillerine milyonlarca hasta başvurmaz ve Ersin Arslanlar ölmez.

Neden Ersin Arslan öldü, hatırlıyor muyuz? Bu bir sağlıkta şiddet midir, sağlık alanında yaşanmış bir cinayet midir? Ersin Arslan’ın ölme sebebi, öldüren çocuğun ifadesiyle "Dedem vefat etti. Ben dedemin sosyal haklarından istifade ediyorum. Rapor tanzim etmezseniz maaşı kesilmez, ben de böylece geçinirim." diyor...

Çocuk, aslında, ülkedeki sosyal güvenliğin kapsayıcı olmadığını, on sekiz yaşın altındakilere devletimizin bakamadığını ve bunun neticesinde sağlık çalışanlarına çok kolay ulaşabildiği için, sağlık çalışanlarına işlenen bir şiddeti, bir cinayeti dile getiriyor ve ben bundan sonraki maddelerde de Sağlık Bakanlığıyla ilgili parti görüşlerimizi izah etmeye devam edeceğim."

Kaynak: İstikbal Gazetesi