Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Ruhsar Demirel Suriyeli Mültecileri İncelemek İçin Kilis'te


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ile beraberindeki heyet, bir dizi inceleme, gezi ve parti toplantısı için Kilis'e geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Kilis'te kurulan Suriyelilerin kaldığı geçici barınma merkezi, Öncüpınar konteyner kentinde incelemelerde bulundu, sonra Kilis Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Başkanı Şevket Memiler'i ziyaret etti.

KESOB Başkanı Şevket Memiler, Kilis'te 6 bine yakın esnaf bulunduğunu belirterek, "yerel seçimlerde tüm partilere ve adaylara başarılar diliyorum. Demokratik bir seçim olması en büyük temennimizdir. Her zaman kazananın Kilis olmasını istiyoruz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel de Kilis'e günü birlik ziyaretler ile başladığını belirterek şunları söyledi: "Suriyelilerin kaldığı konteyner kentleri ziyaret ettim. Sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyoruz. Şimdi de sizleri ziyaret ediyorum. Her zaman MHP olarak bir isteğiniz bir talebiniz olduğu zaman yerine getirmek için çalışacağız."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Osman Boybeyi'ni de ziyaret ettikten sonra Doğanhan restoran da onuruna verilen yemeğe katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, beraberinde MYK Üyesi Ruhi Aksoy ile birlikte sabah saatlerinde Geçici Konaklama Merkezi ile Öncüpınar Konteyner Kenti'ni ziyaret ettikten sonra sivil toplum örgütü temsilcileri ile bir araya geldi. Doğanhan Restoran'da verilen yemeğe katılan MHP heyeti, daha sonra parti merkezine geçti. MYK Üyesi Ruhi Aksoy, partililer ile bir araya gelerek Kilis'in yerel seçimlere hazırlanması ve kent ile ilgili sıkıntıları dinledi. Suriyeliler ile ilgili bilgi alan MYK Üyesi Aksoy, hazırlayacakları raporu Genel Merkez'e sunacaklarını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel ise Karataş semti başta olmak üzere kırsal semtlerde ikamet eden bayanlar ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel'in ziyaretlerinde MHP Kilis İl Başkanı Sırrı Cumhur Özgeriş, Kilis Belediye Başkan adayı Hasan Mısırlıgil ile partililer hazır bulundu. - KİLİS

İHA

Kaynak: Haberiniz.com