Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Eskişehir'e anlatmalısınız

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Odunpazarı İlçe Başkanı Serdar Ulucan, "Girmediğimiz mahalle, sokak, ev kalmayacak. Biz hayalci değil gerçekçiyiz. Hayallerimizi değil yapacaklarımızı anlatacağız" dedi.

Adayların yüzde 95'i tamam

İl Başkanı Ayhan Sezer de yaptığı konuşmada, "Bugün buradaki tablo MHP'nin iktidar yürüyüşünün ayak sesleridir. Bu tablo hedeflerimizin, iktidara yürüyüşümüzün göstergesi, ifadesidir. Gerek ilçelerde, gerek merkezde adaylarımızın yüzde 95'i tamamlandı artık adaylarımızı sahada takdim ediyor, sizlerle tanıştırıyoruz. Başta büyükşehir olmak üzere bütün belediyeleri alabileceğimize bugün burada çok inandık" diye konuştu.

"Odunpazarı daha fazlasını hak ediyor"

Daha sonra sahneye çıkan Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil, "Siyasetin bir yönetme aracı olarak görülse de ben siyasetin hizmet aracı olduğunu düşünüyorum. Odunpazarı Belediye Başkanlığına talip olurken gerçekten zor bir göreve, sizin hizmetinize talip olduğumun farkındayım. 25 yıldır Eskişehir'de binlerce insanla tanıştım, diş hekimi olarak sorunlarınızı, acılarınızı yakından birinci elden bilen biriyim. Genelde Eskişehir özelde Odunpazarı elbette gelişme içinde. Çorbada tuzu olan herkesi saygıyla anıyor, teşekkür ediyorum. Ancak caddeleri makyajlayıp gözümüz boyansa da arka sokaklar terk edilmiş halde. Odunpazarı daha fazlasını hak ediyor" dedi.

Edizgil'in sözleri partililer tarafından, "Eskişehir seninle gurur duyuyor, durma ilerle Odunpazarı seninle" gibi sloganlar, alkış ve ıslıklarla kesildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Ruhsar Demirel, salonda yaşanan coşkuya işaret ederek, "Bugünkü bu coşku, bu kabına sığamamak inşallah sandığa sığmazlıklar getirsin, sandıktan oy olarak dönsün" diye konuştu.

Eskişehir bunları unutur mu?

Eskişehirlilere söyleyecekleri çok sözlerinin olduğunu ifade eden Demirel, "Hepimiz Eskişehirliyiz. Eskişehirlilere öyle çok söyleyecek sözümüz var ki. Eskişehirli 4+4+4'ün mimarlarını unutur mu? Eskişehirli sabahları çocukların okuduğu andımızı kaldıran imzanın sahiplerini unutur mu? Sandıkta hatırlatmaz mı? Eskişehirli tabelalardan TC yazısını kaldıran, bunların altına imza atanları unutur mu? Türk milliyetçisi arkadaşlarım, bütün ülküdaşlarım bütün Eskişehirli hemşerilerimize hatırlatacak. o antlar tekrar okunacak. Bunun tek hesabı 30 Mart 2014'te sayenizde bütün Eskişehirliye anlatılacak" dedi.

"Doğruları anlatın"

Anlatacaklarının doğrular olması gerektiğinin altını çizen Demirel, "Anlatmamız gereken çok şey var ve bunların hepsi doğru. Bizde yalan yok, aldatma yok, yürütme yok. Bizde hep doğrular var. Bütün bu doğruları anlatınız. Eskişehir'in adını katil şehre çıkaranları anlatınız. Bu şehrin sokaklarında dövülerek öldürülen çocukları anlatınız. Bizim polisimize tokat atanları meclise milletvekili diye getirip kendi çocuklarının yolsuzlukları için işlem yapan emniyet görevlerini küçük düşürenleri herkese anlatınız. Bu polisler bizim" diye konuştu.

"Eskişehirlilere doğruları söyleyelim"

Eskişehir'deki esnafa gitmelerini ve doğruları anlatmalarını söyleyen Demirel, "Siftahsız dükkan kapatan esnafa sorunuz. Parmağıyla saymaya para kazanamayan esnafa hatırlatınız evlerinde para sayma makinesi olanları. Bu Eskişehir'in tek tek bütün taksicisine, dolmuşçusuna gidiniz anlatınız. Onlar kredi çekemediği için arabasını hacze verenlere anlatınız. Onların malına haciz koyup borcunu ödemesine engel olan banka genel müdürlerinin evlerindeki dolarları anlatın onlara. O ayakkabı kutularını anlatınız. Eskişehirli öğrencilere anlatınız onlar banka kuyruklarında üç kuruşluk krediyi beklerken başkalarının çocuklarının ne kadar saltanat sürdüğünü, neleri yürüttüklerini anlatın. Anlatacağınız çok şey var. Ama biz hep doğruları anlatalım, Eskişehirlilere doğruları söyleyelim. Onlara gittiğinizde güvenebileceğiniz tertemiz adaylarımızı anlatınız. Bizde kabahati olan bunu öder" dedi.

 

Kaynak: Yenigün Gazetesi