Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP Artvin'de süpriz yapacak!


MHP Genel Merkezi tarafından MYK ve MDK üyeleri görevlendirildikleri seçim bölgelerindeki çalışmalarını da yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Artvin seçim bölgesinde görevlendirilen MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Mete Han Özkan'da seçim bölgesinde çalışmalarına başlamış ve 15/16 Şubat tarihlerinde Artvin ve ilçelerinde yoğun bir seçim çalışması yürütülmüştür. Bu amaçla MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Mete Han Özkan ve MHP MYK Üyesi Mehmet Müftüoğlu, Rize’deki programların ardından Artvin’e geçerek seçim çalışması yapmışlardır.

MHP heyeti Arhavi’den sonra Hopa İlçesine geçmiş. Hopa’da MHP İlçe Başkanlığı’ndaki karşılamanın ardından ilçe yöneticileri ve vatandaşlarla ilçe binasında yapılan görüşmenin ardından, Hopa belediye başkan adayı Neslihan Albay’la birlikte akşam 20:00’ye kadar Hopa esnafı tek tek gezilerek, “bu sefer Hopa’ya bayan eli değmeli” denilmiş ve çok da ilgi çeken bir çalışma yapmışlardır.

Daha sonra ise Karadeniz’in doğusundaki en son ilçe olan ve 3 dönemdir 3 hilali dalgalandıran Borçka İlçesi’ne geçilmiş. Borçka Belediye Başkanı Oral Küçük tarafından belediye binasındaki karşılamanın ardından, ilçe ve belediye çalışmaları ile ilgili kısa bir brifing verildikten sonra Borçka seçmenleri ile kalabalık bir yemekte biraraya gelinmiş ve daha sonra da seçim irtibat bürosuna geçilerek seçmenden, MHP ile devam sözü alınmıştır.

Çok geç saatlerde kalabalık bir konvoy eşliğinde Artvin şehir merkezine giriş yapılmış, buradaki coşkulu karşılamanın ardından Artvin MHP ve Ülkü Ocakları teşkilatları ile hem ertesi gün yapılacak programlarla ilgili hem de tanışma toplantısı yapılmıştır. Ayrıca çok geç saatler olmasına rağmen otele kadar gelen Artvin’deki çevreciler, Artvin’de çıkarılacak ve doğayı yok edeceği tahmin edilen maden arama ve işletme ruhsat ve projeleri ile ilgili bilgilendirme yapılmış, MHP’nin de bu konuda desteğinin devam etmesi istenmiştir.

Pazar günü ise MHP Artvin İl Başkanlığı’nda, Artvin’in tüm ilçe başkanları, belediye başkan adayları ve tüm meclis üyesi adayları ile kahvaltılı toplantı yapılarak, önce ilçe başkanlarından, ardından belediye başkan adaylarından ve devamında da meclis üyesi adaylarından tek tek seçim çalışmaları, ilçelerinin mevcut durumları ve seçimlerde başarılı olabilmek için yapılası gerekenler ile MHP Genel Merkezi’nden seçim süresince beklentileri sorulmuş ve rapor haline getirilmiştir. Bu arada bayanlar teşkilatı ile de seçimin bayanlar üzerinden yapılması gerektiği konusunda hemfikir olunmuştur.

Saat 13:00’de ise aday tanıtımının yapılacağı salona çok kalabalık bir şekilde yürüyerek geçilmiş ve adaylar da yine Artvin’de bugüne kadar hiç olmadığı bir şekilde kalabalık bir izleyici grubu ile basına tanıtılmıştır. Burada çok güzel bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel; “kendisinin de anne tarafından bir Artvin’li olduğunu ve Hopa’da Neslihan Albay ve Ardanuç’da Ayşe Genç gibi iki bayan Belediye Başkan Adayı olmasının da Artvin’e bu seçimde ayrı önem verilmesine sebep olduğunu, bu işi bayanların erkeklerden daha iyi yapacağının bir kanıtı olarak önümüzdeki bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini” ifade etmiş, Artvin’li hemşehrilerinden bu sefer Artvin’de MHP rüzgarının esmesini istediğini belirttikten sonra, Merkez Belediye Başkan Adayı Kadir Seçkin de dahil olmak üzere tüm ilçe belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adayları halka ve basına tanıtılmıştır.

 Daha sonra ise kalabalık bir şekilde tüm ilçe belediye başkan adayları da dahil olmak üzere hep birlikte esnaf ziyareti yapılmış ve en sonunda da Ülkü Ocakları Artvin İl Başkanı’na geçilerek, Başkan Serdar Kılıç tarafından hazırlanan programın ardından Ülkü Ocaklı gençlerle seminer ve sohbet tarzında yapılan etkinlikle program sona ermiştir.

 MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Av. Mete Han Özkan, “30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde, Artvin merkez belediye başkanlığı, Arhavi, Hopa, Borçka, Murgul, Ardanuç, Şavşat, Yusufeli ve Kemalpaşa Belde Belediyesi olmak tüm Artvin’de hiç kimsenin ummadığı bir başarının yakalanacağını ve serhat ilimiz Artvin’de üç hilalli bayrağın dalgalanacağını ifade ederek; bu seçim tüm yurtta olduğu gibi Doğu Karadeniz’de de yok olan AKP iktidarının ve pusulasıs CHP’nin bitişinin tescili ve MHP iktidarının gelişinin ayak sesleri olacaktır” dedi.

İki günlük bu programa ayrıca MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Şinasi Başlılar ve Rize MHP İl Başkanı Cem Kazmaz da eşlik etmiştir. Artvin MHP İl Başkanı Nedim Özer tarafından tüm katılımcılara teşekkür edilerek, bu sefer Artvin’de ve ilçelerinde belediye başkanlıklarının alınacağına söz verilmiştir.  

Kaynak: NET TAVIR