Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Kırım Öncelik Olmalı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Eskişehir’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kırım’da yaşanan olaylara da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ‘‘Kırım bugün Türkiye için hassas bir konudur, Kırım bugün dünya için hassas bir konudur. Kırım, bütün dünyadaki en öncelikli konular içinde yer alıyor şuanda ama, bakıyorsunuz bizim hükümet kanadında böyle bir öncelik yok.

Onlar için Meclis açıldıktan sonra hangi yasaları çıkartalım, insanları nasıl kısıtlayalım ve biz bu askıyı insanların gözünde nasıl meşru bir hale getiririz?. Buna herkesin hem bir vatandaş, hem bir insan olarak 'dur' demesi lazım. Artık söz bütün Türkiye’nin olmalı, tek bir kişinin değil. Türkiye kimsenin babasının çiftliği değil. Bu çiftliğin de bir tane sahibi yok. Bu çiftliğin, 76 milyon sahibi var. Burası bizim atalarımızdan bize kalmış bakiyemiz. 76 milyon sahibi var buranın” dedi.

Demirel,‘Bu ülkede bir paralelden bahsediliyor. Doğrudur, bir paralel var ülkede. Onu hepimiz biliyoruz ama biz adını böyle koyamamıştık. O paralel Kandil’den İmralı’dan ve Oslo’dan geçiyor’’ diye konuştu. Toplantıya, MHP İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Başkan adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Başkan adayı Emine Edizgil, Tepebaşı Başkan adayı Murat Sanlar da katıldı.

KAYNAK