Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Ruhsar Demirel : “Paralel Kandil’den İmralı’dan ve Oslo’dan geçiyor’’ dedi

Partisinin il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında konuşan ve 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin genel seçim atmosferinde gittiğini belirten Demirel, erken seçimin belirleneceği bir güne yaklaşıldığını söyledi. Demirel, ‘‘30 Mart yerel seçimler Türkiye’de yalnızca bir yerel seçim olarak düşünülmüyor. Yaşanan olaylardan sonra bu bir yerel seçim değil, genel seçim atmosferinde gidiyor. Dolayısıyla da ‘Türkiye’de yerel seçime gidiyoruz’ derken, belki de bir erken genel seçim için takvimin belirleneceği bir güne çok yaklaşıyoruz ve Türkiye 3 tane iç içe geçmiş seçimi yaşamak üzere. 30 Mart günü alınacak netice, muhtemel 31’i günü açıklanacak bir erken seçim tarihi ve ardından Ağustos’ta bir cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayacağız. Dolayısıyla bu süreçte yaşanan ve bugüne kadar Türk demokrasi tarihinde örneği görülmemiş olaylarla beraber, Türkiye bir eşiği sanıyorum artık yıktı’’ dedi.

‘‘BU ÇİFTLİĞİN 76 MİLYON SAHİBİ VAR’’
Kırım’da yaşanan olaylara da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ‘‘Kırım bugün Türkiye için hassas bir konudur, Kırım bugün dünya için hassas bir konudur. Kırım, bütün dünyadaki en öncelikli konular içinde yer alıyor şuanda ama, bakıyorsunuz bizim hükümet kanadında böyle bir öncelik yok. Onlar için Meclis açıldıktan sonra hangi yasaları çıkartalım, insanları nasıl kısıtlayalım ve biz bu askıyı insanların gözünde nasıl meşru bir hale getiririz?. Buna herkesin hem bir vatandaş, hem bir insan olarak ‘dur’ demesi lazım. Artık söz bütün Türkiye’nin olmalı, tek bir kişinin değil. Türkiye kimsenin babasının çiftliği değil. Bu çiftliğin de bir tane sahibi yok. Bu çiftliğin, 76 milyon sahibi var. Burası bizim atalarımızdan bize kalmış bakiyemiz. 76 milyon sahibi var buranın. Bir tane elinde kırbacı ile çıkmış bir seyis yok. Herkes haddini hududunu bilecek. Türkiye’de bu hassasiyet varsa, bu insanlarda milli duyarlılık varsa, burası kimsenin kendi tapulu malı değil. Öyle kapı arkalarında, bazı teknelerde, oralarda buralarda oturup, pazarlıklar yapıldığını da artık herkes görüyor, duyuyor’’ şeklinde konuştu.

Programa, MHP Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Murat Sanlar da katıldı.

KAYNAK