Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel Eskişehir’d

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ‘‘Bu ülkede bir paralelden bahsediliyor. Doğrudur, bir paralel var ülkede. Onu hepimiz biliyoruz ama biz adını böyle koyamamıştık. O paralel Kandil’den İmralı’dan ve Oslo’dan geçiyor’’ dedi.

Partisinin il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında konuşan ve 30 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerin genel seçim atmosferinde gittiğini belirten Demirel, "Türkiye 3 tane iç içe geçmiş seçimi yaşamak üzere. 30 Mart günü alınacak netice, muhtemel 31’i günü açıklanacak bir erken seçim tarihi ve ardından Ağustos’ta bir cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayacağız.

Dolayısıyla bu süreçte yaşanan ve bugüne kadar Türk demokrasi tarihinde örneği görülmemiş olaylarla beraber, Türkiye bir eşiği sanıyorum artık yıktı’’ dedi.

Kırım’da yaşanan olaylara da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, ‘‘Kırım bugün Türkiye için hassas bir konudur, Kırım bugün dünya için hassas bir konudur. Kırım, bütün dünyadaki en öncelikli konular içinde yer alıyor şuanda ama, bakıyorsunuz bizim hükümet kanadında böyle bir öncelik yok."dedi.

Programa, MHP Eskişehir İl Başkanı Ayhan Sezer, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kadir Çalışıcı, Odunpazarı Belediye Başkan adayı Emine Edizgil, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Murat Sanlar da katıldı.

KAYNAK