Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Demirel, Eskişehir'de konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Eskişehir Milletvekili ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, MHP il binasında bir basın açıklaması düzenledi.

Açıklamaya MHP İl Başkanı Ahmet Sezer, MHP Belediye Başkan Adayları ve partililer katıldı.Türkiye gündemine ilişkin konuşan Demirel, yerel seçimlerin yerellikten daha çok genel seçim havası içerisinde geçtiğini söyledi.

Demirel “Yaşanan olaylardan sonra seçimşer yerel seçim olmaktan çıktı dolayısıyla Türkiye’de yerel seçime gidiyoruz derken belkide bir erken seçim için takvimin belirleneceği güne çok yaklaşıyoruz. Ve Türkiye üç tane içiçe geçmiş seçimi yaşamak üzere. 30 Mart günü alınacak neticeile muhtemelen 31 Mart günü açıklanacak bir erken seçim tarihi ve ardından Ağustosta bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayacağız. Bu süreçte yaşanan ve bugüne kadar Türkiye demokrasi tarihinde örneği görülmemiş olaylarla beraber, Türkiye bir eşiği sanıyorum artık yıktı. Türkiye’de birşeylere artık hayret edemiyoruz. AKP Türkiye’deki siyasete dair, devlete dair,milletin hassasiyetlerine dair sınırları zorladı. Tüm yaşananlar insanların dini ve milli duygularını sarsmıştır. “ diye konuştu.

TÜM ADAYLARIMIZ NİTELİKLİ

Böylesi bir atmosferde yerel seçimlere gidildiğini anlatan Demirel “Vatandaşlar adaylar değil, partiler üzerinden konuşuyor. Herkes partilerin genel oy ortalamasını konuşuyor.adaylar üzerinden baktığınız zaman hem Eskişehir için hem Türkiye genelinde, diğer partiler hiç kusura bakmasınlar nitelik olarak, yapabilecekleri beceriler olarak, MHP’nin tüm adayları gerçekten çok nitelikli. Eskişehir’e bakın, aday gösterdiğimiz tüm arkadaşlarımız bu ili bilen, problemlerini bilen ve bu problemleri çözmek için çözüm önerileri getirebilen insanlar. Bu milletin içinden çıkmış insanlar.ama diğerlerine baktığınızda, kendileri başbakan üzerinden siyaset yapıyor. Dolayısıyla çıkıp yerel seçim dediklerinde yalnızca onlara gülebiliyoruz. Bizler adaylarımızı açıkladık, bir yola çıktık. Ancak hükumet, ortaya çıkan kirli çamaşırlarıyla bizim üretken belediyeciliği çok anlatma fırsatımız olamadı. Memleketteki kötülüklerin nasıl bertaraf edilebileceğini anlatma yoluna gittik hepimiz. Tüm yaşanalar içerisisinde onlar da boğuluyor. Sürekli kendilerini anlatma içerisindeler. Siz birşeye ak diyerek onu temizleyemezsiniz. Bu ak ifadesi de zaten o karalıkları temizleme adına yapılmış bir algı planıymış, onu da anladık. Ancak bilinsin ki kimse bu ülkenin tek sahibi değil, burası Tayyipland değil. “ifadelerini kullandı.

KAYNAK