Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Türkiye "Tayyipland" Değil

“Türkiye 'Tayyipland' değil”

 

Yerel seçimlerin yerellikten daha çok genel seçim havası içerisinde geçtiğini söyleyen Demirel, “ Yaşanan olaylardan sonra seçimler yerel seçim olmaktan çıktı dolayısıyla Türkiye’de yerel seçime gidiyoruz derken belki de bir erken seçim için takvimin belirleneceği güne çok yaklaşıyoruz. 30  Mart  günü alınacak netice ile  muhtemelen 31 Mart günü açıklanacak bir erken seçim  tarihi ve ardından Ağustosta bir Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşayacağız. AKP Türkiye’deki siyasete dair, devlete dair milletin hassasiyetlerine dair sınırları zorladı. Tüm yaşananlar insanların dini ve milli duygularını sarsmıştır “ dedi.

‘Artık söz bütün Türkiye’nin olmalı’

Kırım’da yaşanan olaylara değinen Milletvekili Ruhsar Demirel, “ Kırım bugün Türkiye için hassas bir konudur. Kırım, bütün dünyadaki en öncelikli konular içinde yer alıyor şuanda ama bakıyorsunuz bizim hükümet kanadında böyle bir öncelik yok. Onlar için Meclis açıldıktan sonra hangi yasaları çıkartalım, insanları nasıl kısıtlayalım ve biz bu askıyı insanların gözünde nasıl meşru bir hale getiririz? Buna herkesin hem bir vatandaş, hem bir insan olarak 'dur' demesi lazım. Artık söz bütün Türkiye’nin olmalı, tek bir kişinin değil” dedi. 

Türkiye’nin kimsenin babasının çiftliği olmadığını belirten Demirel, “Bu çiftliğin bir tane sahibi yok. Bu çiftliğin, 76 milyon sahibi var. Burası bizim atalarımızdan bize kalmış bakiyemiz. 76 milyon sahibi var buranın. Bir tane elinde kırbacı ile çıkmış bir seyis yok. Herkes haddini hududunu bilecek. Türkiye’de bu hassasiyet varsa, bu insanlarda milli duyarlılık varsa, burası kimsenin kendi tapulu malı değil. Öyle kapı arkalarında, bazı teknelerde, oralarda buralarda oturup, pazarlıklar yapıldığını da artık herkes görüyor, duyuyor. Bilinsin ki kimse bu ülkenin tek sahibi değil, burası Tayyipland değil’’ şeklinde konuştu.

‘Siz bir şeye ak diyerek onu temizleyemezsiniz’

Yerel seçimlere gidildiğini ve bazı adayların parti üzerinden konuşulduğunu ifade ederek kendi adaylarının nitelikli olduğundan söz eden Demirel şöyle konuştu: “ Vatandaşlar adaylar değil, partiler üzerinden konuşuyor. Adaylar üzerinden baktığınız zaman hem Eskişehir için hem Türkiye genelinde, diğer partiler hiç kusura bakmasınlar nitelik olarak, yapabilecekleri beceriler olarak, MHP’nin tüm adayları gerçekten çok nitelikli. Eskişehir’e bakın, aday gösterdiğimiz tüm arkadaşlarımız bu ili bilen, problemlerini bilen ve bu problemleri çözmek için çözüm önerileri getirebilen insanlar. Ama diğerlerine baktığınızda, kendileri başbakan üzerinden siyaset yapıyor. Dolayısıyla çıkıp yerel seçim dediklerinde yalnızca onlara gülebiliyoruz. Hükumet, ortaya çıkan kirli çamaşırlarıyla bizim üretken belediyeciliği çok anlatma fırsatımız olamadı. Memleketteki kötülüklerin nasıl bertaraf edilebileceğini anlatma yoluna gittik hepimiz. Tüm yaşanalar içerisinde onlar da boğuluyor. Siz bir şeye ak diyerek onu temizleyemezsiniz. Bu ak ifadesi de zaten o karalıkları temizleme adına yapılmış bir algı planıymış, onu da anladık.” (Esra Yücel)

   Kaynak: SON HABER