Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Kavga edilerek bir yere varılmaz, ruhsar demirel

 

Kavga edilerek bir yere varılmaz, ruhsar demirel

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Yunus Emre gibi olmak lazım. Gönlümüz geniş olmalı, kavga etmemeliyiz. Birbirimizle kavga ederek  birbirimizi kırarak, küstürerek birbirimizi ayrıştırarak bir yere varamayız" dedi.

Demirel, Mihalgazi İlçesini ve Alpagut beldesine gerçekleştirdiği ziyaretlerde yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinin yerel seçimlerden çıkarak genel seçim havasına girdiğini söyledi. Yerel seçimlerin ardından genel seçim için bir tarih çıkacağını, ağustos ayında da  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Demirel, "Bu sebeple  30 Mart günü sandığa giderken, bu üç seçimin iç içe geçtiğini ve birbirini çok etkilediğini düşünmemiz gerek" diye konuştu.
 "Kime güvenebiliriz" diyerek, kişilerin birbirleriyle kavga ederek bir yere varılamayacağına dikkati çeken Demirel, “"Her gün bir komşuyla, yeni bir insan grubuyla kavga etmenin kime ne getirisi olabilir. Yunus Emre gibi olmak lazım. Gönlümüz geniş olmalı, kavga etmemeliyiz. Birbirimizle kavga ederek  birbirimizi kırarak, küstürerek birbirimizi ayrıştırarak bir yere varamayız” dedi.

Kaynak: Sakarya Gazetesi