Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

Kırım İçin Birlik Olalım

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "İnsan hayatı, insanların var olması, yaşamını sürmesi için el ele vermeli ve yüreklerimizi ortaya koymalıyız, siyasetimizi değil" dedi.

Kırım Tatar Türkleri nin 1944 te anavatanlarından sürgüne gönderilmelerinin yıl dönümü dolayısıyla, Gaffar Okan Caddesi nde bulunan Kırım Anıtı önünde düzenlenen anma töreninde, sürgünde hayatını kaybedenler ve Manisa nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağı faciasında yaşamını yitiren madenciler için saygı duruşundu bulunuldu, İstiklal Marşı ve Kırım Milli Marşı okundu.

Kırım Tatarlarının lideri Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu nun dünyanın her yerinde Kırım da yaşanan sürgünü anlatma gayretinde olduğuna dikkati çeken Ruhsar Demirel, "O bu yaşında, bu haliyle yorulmuyorsa bizlerin de yorgunum, keyfim yok, evde işim var, pikniğe gideceğim deme lüksümüz yok. Bugün Kırım a gidenler eğer sessiz kalırsak, bilin ki başka yerlere de gelecek. Gelmek için ellerini uzatıyorlar. Biliyorsunuz böl, küçült, parçalara ayır, sonra yok et, yut. Bu her ülkenin, milletin başına gelebilir ama bizim insanımızın başına tekrar tekrar geliyor. Soydaşlarımız için sadece anmak yetmiyor. Onlar için her yerde olmalıyız” dedi. (HM) 

Kaynak: Şehir Gazetesi

 

Kırım için birlik olalım, ruhsar demirel, mhp, genel başkan yardımcısı