Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

MHP ESKİŞEHİR TEŞKİLATINDA BAYRAMLAŞMA

Milliyetçi Hareket Partisi ( Milliyetçi Hareket Partisi MHP ) Eskişehir Başkanlığı’nın parti binası önünde düzenlediği bayramlaşma töreninde açıklama yapan Milliyetçi Hareket Partisi MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, memleket ve dünya gündemine ait açıkladı .
Bayramlaşma programındaki konuşmasına bundan sonraki bayramların acısız, kansız, bölünmeden tüm inananlarla hep beraber geçmesini dileyerek başlayan Demirel, basın mensuplarının sorularını cevapladı . Milliyetçi Hareket Partisi MHP ’nin tezkereye "evet" demesinin, memleket bütünlüğü için aldığı bir tutum olduğunu açıklayan Demirel, buna rağmen hükümetin hala tezkerenin gereklerini yerine getirmediğini belirtti . Demirel, “Önce kendi sınırlarımız içindeki yurtdaşlarmızın can ve mal güveliğinin sağlanması için ve sınır güvenliği sağlanması için, akabinde vatan dışındaki her insanın can ve mal güvenliği için memleket ve askeri güç olarak yapılabilecekler temin edilsin” diye belirtti .

ÖNCELİK SINIR GÜVENLİĞİ

Tezkereye "evet" derken önceliklerinin, sınır güvenliğinin sağlanması olduğunu kaydeden Demirel, şu şekilde açıkladı :
“Onun ötesinde de oluşturulacak bir emniyet bölgesinde koalisyon devletlerince, başka memleket insanlarının can güvenliğinin sağlanması esası ile buna "evet" söyledik . Hükümet 12 yıldır hiçbir tezkerenin lazım geleni yapmadı, inşallah bu defa devlet görevini yerine getirir ve en kısa zamanda tezkerenin lazım geleni yapar. Biz muhalefet partisi olarak çekincelerimizle beraber , hükümetin elini güçlendirecek her türlü fırsatı sunduk. Kimin kime ne dediği önemli değil. Kapalı kapılar arkasında ne konuşulduğunu da iyi olumsuz herkes öğrendi. Kişiselleştirmelerin bir kenara bırakılıp Türkiye sınırında yaşamını sürdüren ve komşu memlekette yaşamını sürdüren insanların can güvenliği için artık hükümetin bir pozisyon alması lazım geliyor .”

HUZUR VE SÜKUNETİN SAĞLANMASI

Devletin 49 rehinenin üzerinden politika yaptığını dile getiren Demirel, “Bizim bir arzumuz içeride ve dışarıda insanların canının yanmaması. Hala 49 rehinenin serbest bırakılması üzerinden politika yapıyorlar. Hükümet elinden geleni yapmalıdır. Bizim bir arzumuz içeride ve dışarıda kimsenin canının yanmaması, hangi etnik kökenden gelirse gelsin insanların canının yanmaması. Orada Kürtlere karşı uygulanan bir katliam da var. Kobani’nin ne olacağı tartışılırken, Terör Örgütü PKK bağlantılı bazı grupların tezkereye "hayır" demesi de düşündürücüdür. Hem kısımda hem de memlekette huzur ve sükunetin sağlanması için tezkereye "evet" söyledik , devlet lazım geleni yapmalıdır” diye açıkladı.

Kaynak

MHP Eskişehir İl Teşkilatı Bayramlaşma Töreni