Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

 Meydanlar tehlikeli TOMA geliyor                                                                                                                            

 

05/01/2015 | Gündem, Manşet


Partisinin Tepebaşı İlçe Kongresi’ne katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, Kent Meydanı tartışmalarına ilginç bir yorum kattı.

 

O meydan bir şekilde bulunuyor
Eskişehir’de pek çok proje hazırlanmasına rağmen gerçekleşme yüzdelerine bakmak gerektiğini ifade eden Demirel, “Meydan bir şehrin ihtiyacıdır ama vatandaşın kullanabileceği meydanlara ihtiyacımız var. Bazı siyasilerin boy gösterip, adlarını yaşatacakları meydanlara ihtiyacımız yok. Vatandaş konuşmak ve kendini ifade etmek için bir şekilde o meydanı buluyor zaten. Gerçi meydana çıkarlarsa da toma çıkıyor karşılarına. Medyanlar tehlikeli” yorumunda bulundu.

 

İnsan temelli yaklaşım
Eskişehir’in kadın cinayetleri ile Türkiye gündeminde yer almasını da değerlendiren Demirel, “Eskişehir’deki kadın cinayetleri hiç de küçümsenmeyecek şeyler. Burada daha acı olaylar oldu. Gençler öldürüldü. Biz aslında en çok onunla anılıyoruz. Türkiye’nin genelinde kadına şiddet çok fazla. İnsanların ağzının ölçüsüz olması, cinsiyet üzerinden siyaset devşirmeye çalışmalarının daha büyük bir fonksiyonu var. Önce karar vericiler ağızlarını açarken cinsiyetçilik yerine insan temelli konuşursa, bunların hepsi hallolur” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Sakarya Gazetesi