Gazetelerden Haberler
Röportajlar
Dergi Haberleri
Basılı Yayınlar

 Türk kadını tavuk değildir                                                                                                                                            

 

Sert eleştiri
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel, AKP hükümetinin kadınları ‘tavuk’ yerine koyan bir zihniyet içerisinde olduğunu ileri sürerek, hükümeti sert bir dille eleştirdi.

 

Doğum yapan kadına altın!
Doğum yapan kadınlara yönelik küçük altın, tam altın söylemlerinin yanlış söylemler olduğunu ifade eden Demirel, “Türk kadını tavuk değildir” dedi.

 

Hükümeti sert eleştirdi

Hükümetin kadın üzerinden siyaset yaptığını öne süren Demirel, seçimlerin yaklaştığı için hükümetin bu tarz söylemler çıkardığını söyledi. Türk kadınını ‘tavuk’ yerine koyan bir zihniyetle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Demirel, hükümeti sert eleştirdi.

 

Bu nasıl zihniyet
Demirel, “Dünyada bir tane canlı var oturduğu yerde oturan ona da tavuk diyoruz. Şimdi kadını tavuk yerine koyan bir zihniyet var ortada. Bir çocuk doğurursan çeyrek altın, iki tane doğurursan yarım, üçüncü çocuğu doğurursan tam altın vereceğiz diyorlar. Bu birde tavuklara söyleniyor, tek yumurta, çift yumurta olarak” dedi.

 

Türk kadını canını ortaya koyar
Zaten bu sıfırcı beyfendi her yerde sorun bu doğumda da sorun. Üçüz doğuran kadınlara ne verilecek onun matematiksel hesabı yapılıyor. Çeyrek altın mı, tam altın mı? Türk kadını tavuk değil. Türk kadını davasını, memleketini, korumak, savunmak gerektiğinde bu ülkenin her yerinde görev alan sorumluluk alan, gerekirse canını da ortaya koyan kişidir. Kadın üzerinden siyaset yapmayın.

 

Kaynak: Sakarya