Basın Açıklamaları
Meclis Konuşmaları
Soru Önergeleri
Soru Önergesi Cevapları
Kanun Teklifleri
Meclis Araştırma Önerileri
Genel Görüşme Önergeleri

Gaziantep’te öldürülen Doktor

İnsanları yaşatmak ve yaşamlarını olabildiğince iyi koşullarda sürdürmeleri amacıyla hizmet verme çabasında olan tüm sağlık çalışanları gibi hastalarına şifa dağıtma çabasında olan bir meslektaşımızı daha görev başında uğradığı saldırı sonucu kaybetmenin acısı içindeyiz.

Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görevli kalp damar cerrahisi uzmanı Dr. Ersin Arslan, servisteki odasında hasta yakını ve 17 yaşında olduğu belirtilen kişi tarafından görevi başında uğradığı saldırının ardından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve vefat etmiştir.

Seçilmiş kutlama günlerinde söylenen sözlerin temenninin ötesine geçemediğine olan tanıklığımız ve sorumluların açıklamaları acımızı daha da artırmaktadır.

Sağlık en önemli varlığımız olduğu gibi sağlıklı kalabilmek ve bunun için yapılacak müdahaleler için vazgeçilmez olan sağlık çalışanlarının can güvenliğinin temini öncelikli olmak üzere çalışma koşullarının iyileştirilmesi için başta Sağlık ve İçişleri Bakanları olmak üzere ilgilileri gerekli tedbirleri almaları için göreve davet ediyor, merhuma Allah’tan Rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sağlık camiamıza sabırlar diliyorum.